або чому культура важлива.
Так вже склалося історично, що відповідальність за злочини в більшості випадків намагаються перекласти на жертву. Можливо це так званий культурний код, чи наслідки культурної диформації під впливом максимально корумпованого державного і соціального устрою.
В системі українського світогляду є ще й протилежна модель, коли цінність людини визначається не масштабами її особистості, а кількістю помилок яких вона публічно припустилася (або які її публічно приписали).
Напевно про це і не варто було б говорити, але вплив цих обставин значно масштабніший, а результат такого впливу це глобальний стан країни, національної свідомості, корупції та інших не дуже приємних наслідкових ефектів.
-Чого бідний? -Бо дурний! -Чого дурний? -Бо бідний.
Біда в тому, що “прості” люди не можуть грати в складні ігри, завдяки чому велитенська масса цих людей стають пішаками на полі гри обізнаних “гравців” і своїми ж руками, як правило виносять собі відсрочений вирок.
Прості люди вірять популістам
Ці ж самі люди потім звинувачують своїх фаворитів у зраді. Прості люди не вкладаються в системне єнергозбереження, бо в них є субсидії які покривають надлишкові витрати. Таким людям не важлива ціна на газ, чи електроенергію, бо навіть була б вона безкоштовною, вона б використовувалась нерозумно. Таких людей обурює зарплатня депутатів, бо для них очевидна лише та сторона медалі де депутати дорвались до кормушки, а масштаби роботи які вони мали б виконувати і кваліфікація необхідна для цієї роботи залишається без уваги. Так ми і отримуємо корупціонерів при владі яким цю владу дали прості люди, які вірять популістам, а нормальні спеціалісти обирають працювати за ті ж самі гроші у великих не публічних компаніях, або іноземних корпорація не забруднюючись об всю цю систему.
Сьогодні близько п’яти мільйонів українців вимушено проживають і працюють закордоном, нарешті частина людей побачила як живуть в європі, рівень життя, заробітних плат і найцікавіше - пенсій та соціальних виплат.
Пенсії як в Європі
Теж дуже популіська теза яку люблять мусолити у передвиборчих спічах для простих людей. Але ж пенсійний фонд не береться з небес, стан пенсійного фонду залежить здебільшого від рівня заробітку, середньої заробітної плати, кількості працюючого населення та прозорості податкової системи. Наразі мінімальна зарплатня не корилюється з цінами на ринку, але дозволяє проганяти величезні об’єми грошей через систему, оминаючи обовязкові видрахування до податкової і пенсійного фонду. Бізнесу не цікаво бути чесним, бо він не довіряє корумпованій системі, а система не шукає рішення бо тримається на корупціонерах які не зацікавлені у прозорості. Такий собі Уроборус по українськи.
Я навела лише дві тези які показують маштаби і наслідки простоти для соціуму, але таких тез неймовірна кількість:
раніше було краще;
розігнати верховну раду;
закінчити війну за один день;
забрати в багатих і віддати бідним;
заборонити аборти;
і т.д.
На ділі будемо називати речі своїми іменами, недостатній інтелектуальний рівень, або “простота”, примітивне поверхневе мислення і сліпа віра в смачні лозунги дозволяють нації обманюватись і обманювати саму себе, вірити в світле завтра яке привезуть популісти на своїх чесно награбованих мерседесах, одним словом - водити хороводи в закритій кімнаті навколо слона якого ніхто не помічає.
Рівень життя конкретної особи напряму залежить від рівня її відповідальності, інтелекту і знань.
На скільки гарним буде ваше завтра - залежить від вас. Освіта ваших дітей у ваших руках. Ваше здоров’я - це ваша відповідальність.
Пам’ятайте, що ваш голос і ваша думка має вплив - на вас, ваше оточення і країну в якій ви хочете жити. Ви маєте вибір - віддати всю відповідальність всесвіту, а можете відповідально взяти її на себе і робити краще з того що можете, віддаючись на максимум.
Якщо кожен почне чесно і відповідально виконувати свої обов’язки життя обов’язково стане кращим.