Рецензія на серіал «Твоя перша остання брехня»

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

Почну відразу з найприємнішої частини: фінал і розкриття вбивці вартує того, щоб додивитись серіал до кінця. У мене вже доволі навчене око після перегляду багатьох детективів, тож здогадуватись хто лиходій часто нескладно. Нерідко сценарно саме викриття таємниці може виглядати недостатньо переконливим, простим, як у поганому сенсі (інколи це просто бог з машини), так і навпаки — коли робота вивірена і всі гачки з вміло розставленими чеховськими рушницями призводять до логічного фіналу, який може видатись і не досить замаскованим, чи ближче до розв'язки глядач все ж здогадується, отримуючи катарсис. В даному серіалі саме другий випадок, так ще й розкриття виявилось чудовим і несподіваним.

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

· мовою оригіналу: Fool Me Once
· 8 епізодів (35-55 хв)
·
IMDb: 6,8 / Trakt: 7,0
·
трейлер

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

В інших аспектах хотілося б ритмічніший сюжет, адже перша половина сезону досить довго набирає швидкість оповіді. Також моментами виникатимуть думки про доцільність певних сюжетних ліній. Їх би скоротити — і було б краще в плані динаміки, хоча потім замислюєшся про те, що вони всі розкриваються наостанок, а кожен персонаж дійсно необхідний для повноти сюжету. Просто мова йде про баланс темпоритміки.

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

Дії головної героїні теж інколи не піддаються раціональності вчинків. То вона відразу викладає якусь інформацію підозрюваним, то на деякий момент певний факт забувається нею чи слідчими. На жаль, не без огріхів логіки, принаймні, більшість випадків можна виправдати імпульсивністю, ПТСР і просто характером персонажа.

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

Візуальна складова, актори, музика — загалом стандартно, без вишуканості, яскравих робіт чи вад. Багато думок з цього приводу не скажу. Мішель Кіган сподобалась, хоча поведінка персонажа, як і стверджував, інколи дратує безглуздістю поведінки. Річард Армітедж з'являється мимохідь як привид, хотілося б його більше, проте, коли в тебе герой мертвий (чи ні?), багато його не покажеш. Сімейство Беркетт на чолі з героїнею Джоанни Ламлі досить органічні, а екранний дует поліцейських у виконанні Аділя Актара і Діно Фетшера додавав живості та гумору тому, що відбувається.

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

З цікавого: це екранізація роману письменника Гарлана Кобена, що вже понад 40 років пише детективи і трилери, лауреата престижних детективних нагород. Не єдиними адаптаціями творів Стівена Кінга, Агати Крісті, Артура Конан Дойла повен світ. До речі, як виявилось, Netflix дуже потужно взявся за екранізації по Кобену, адже це восьмий проєкт з 2020 року, коли вони почали. До того ж серіали та фільми робили раніше у різних країнах Європи.

Оцінка: ★★★½

Топ епізодів: 1x07 (оце так несподіванка), 1x08 (фінал)
Гран-прі: розкриття особистості вбивці Джо Беркетта

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

Шоуранер: Денні Броклхерст
У ролях: Мішель Кіган, Аділь Актар, Діно Фетшер, Джоанна Ламлі, Еммет Сканлан та Річард Армітедж
Країна виробництва: Велика Британія
Стрімінг: Netflix

CREDIT: Quay Street Productions · Netflix

Думки про інші проєкти в Telegram-каналі Нотатки про кіно

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євгеній Руднєв
Євгеній Руднєв@yevheniirudniev

1.9KПрочитань
0Автори
14Читачі
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Думки про фільм «У розшуку»

    У екшн фільмі «Wanted Man» (У розшуку, Вкрай небезпечний) Дольф Лундгрен виступає режисером, головною зіркою, одним із сценаристів і продюсерів. Це чиста комерція, а не кіно. Маємо відверту популістичну агітку трампістів проти іммігрантів з Мексики та нинішньої політики США

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Рецензія на фільм «Мармелад»

    Наразі це найкраща новинка початку 2024 року. Безперечною перевагою картини «Marmalade» є те, що це не типовий фільм-пограбування і не звична історія про коханців у стилі Бонні та Клайда, а щось більше. Гарний фінал і героїня Мармелад Каміли Морроне є прикрасами цієї стрічки

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Думки про фільм «Бджоляр» або коротко про нинішнього екшн-героя

    Автори стрічки «Бджоляр» скопіювали «Джона Віка», замінивши обгортку, залишивши ту ж начинку, але не повторивши фактуру світу, його правил, персонажів, захопливий екшн з майстерним режисерським стилем. «The Beekeeper» виглядає максимально вторинним. Чергова віддушина на вечір

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається