Сучасна репрезентація Криму та кримських міст має купу проблем, зокрема це використання основних символів міст.

Так, Акмєсджит (Сімферополь) часто репрезентують вокзалом сталінської архітектури, що побудований у 1951 році та є молодшим братом-близнюком вокзалу в російському Сочі, Ак'яр (Севастополь) – російським пам'ятником російському же флоту, а Ялту – Ластівчиним гніздом, яке мало того що є російською псевдосередньовічною архітектурою, так ще й знаходиться не в Ялті, а в окремому селищі Ґаспра за десять кілометрів від міста.

Військова облігація з Сімферополем.
Вокзал в російському місті Сочі.

Тому у мене виникла ідея познаходити дійсно хороші символи для кримських міст, які будуть відображати українську культуру та культуру трьох корінних народів України, що сформувалися у Криму: кримських татар, караїмів та кримчаків, і зокрема зробити з ними серію зображень.

Це перші два з них, дуже дякую за них авторці.

Акмєсджит (Сімферополь). Кримський драматичний театр

Кримський драматичний театр, Акмєсджит (Сімферополь).

Побудований за проєктом українського архітектора Олексія Бекетова у 1911 році. Зараз є російським театром імені ґорькоґо, однак, ще до побудови цієї будівлі у XIX столітті у міському театрі виступали Марко Кропивницький, Микола Садовський та Марія Заньковецька, а до депортації 1944 року у театрі працювала також і кримськотатарська трупа.

Акмєсджит (Сімферополь). Мечеть Кебір-Джамі

Мечеть Кебір-Джамі, Акмєсджит (Сімферополь).

Найстаріша будівля міста, 1508 (за іншими даними 1502) ріку побудови, на честь неї місто й отримало свою назву – "Біла Мечеть". Виходячи з напису над входом, її побудував Абдурахім-Бек. Мечеть зазнала великих руйнувань, зокрема від дій російської армії у 1736 році, через що неодноразово реставрувалася. Але попри все, вона залишається найстаршою будівлею міста, що яскраво показує нежиттєздатність міту про "заснування" міста росіянами у 1784 році.

Мечеть Кебір-Джамі, Акмєсджит (Сімферополь), версія без прапорів.

Якщо хочете пришвидшити створення нових малюнків, можете підтримати загальний проєкт репрезентації Криму копійчиною на donatello.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
wolfigelkott
wolfigelkott@wolfigelkott

Крим, історія, деколонізація.

2.3KПрочитань
10Автори
46Читачі
На Друкарні з 28 липня

Більше від автора

  • 20 лютого 2014 року: початок російсько-української війни та окупації Криму

    20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Та водночас цей день має ще одне трагічне значення в новітній історії України — саме 20 лютого 2014 року розпочалася російська військова агресія проти України та окупація Кримського півострова.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про флот Кримського ханства

    Флот Кримського ханату, звучить дивно, чи не так? Про армію ханату відомо, але чи був у нього ще й власний флот? Якщо не було, то чому? А якщо був, то чому ми про нього мало чого знаємо? На всі ці питання й спробую відповісти в цьому тексті.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про Ральфа Бакши, Ієгуді Менухіна та Еміна Рифки, та до чого тут корінні народи України

    Україна історично має сильну діаспору. Але не варто й забувати, що у нас окрім державотворчого народу є й корінні народи України: кримські татари, караїми та кримчаки. У цій публікації розповідаю про трьох відомих людей, які мають походження з корінних народів України.

    Теми цього довгочиту:

    Крим

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається