Про лєнінопад у Криму
8 грудня 2013 року, з падінням пам'ятника лєніну на Бесарабці у Києві у нас почався лєнінопад. Не оминув він і Крим.
8 грудня 2013 року, з падінням пам'ятника лєніну на Бесарабці у Києві у нас почався лєнінопад. Не оминув він і Крим.
Часто можна побачити, що історія Феодосії становить 25 століть, чи що місту 2500 років. Але чи правда, що Феодосія як місто була заснована саме під цією назвою? Спробуємо розібратися, з якого часу можна відраховувати час заснування міста, і яка назва для нього є більш історичною.
Для багатьох українців тимчасово окупований Крим є темною зоною. Наприклад, не всі знають, що попри окупацію, декомунізація населених пунктів 2016 року відбулася і в Криму. А як справи з деколонізацією, яка розпочалася у нас у 2023 році, у тимчасово окупованому Криму?
Так як ми бачимо фінальною ціллю створення конфедерації з України та довкола існуючих регіонів, як то Білорусь, Чорнозем’я, та Козацьке Міжмор’я, а в потенціалі - Помор’я, Залісся, Середнє Поволжжя та Північна Словенія.
Останнім часом, у зв'язку з ідеєю повернення Севастополю історичної назви — Ак'яр, з'являються думки перейменувати його в Херсонес чи Корсунь. Що ж з цими ідеями не так?
Сучасна репрезентація Криму та кримських міст має купу проблем, зокрема це використання основних символів міст. Тому у мене виникла ідея познаходити дійсно хороші символи для кримських міст, які будуть відображати українську культуру та культуру трьох корінних народів України.
Проблема сучасних гербів міст Криму вони або придумані з нуля людьми, які не цінують історію, або ґрунтуються на безликих совєтських, або ще гірше на російських гербах. Розповім про кожну пропозицію, чим я надихався, та у чому проблема сучасних гербів.
Те, що російські/совєтські перейменування на території України це погано й від них треба позбавлятися дуже очевидна думка. В Криму треба скасовувати всі 99% російських/совєтскіх перейменувань, з поодинокими винятками. Якими, і які з цим є проблеми про це тут і буде.
Крим, історія, деколонізація.