Міти про Ак’яр (Севастополь)
Розвінчую нав'язані штампи про "місто російської слави". Ак’яр — українське місто з багатою та складною історією, яке стало об'єктом численних мітів, що спотворюють його справжнє минуле та сьогодення.

Розвінчую нав'язані штампи про "місто російської слави". Ак’яр — українське місто з багатою та складною історією, яке стало об'єктом численних мітів, що спотворюють його справжнє минуле та сьогодення.
Деколонізація публічного простору стосується не тільки пам'ятників та назв вулиць, мова йде про різні назви. Включно з продуктами та закладами.
Відкритий лист громадянського суспільства до ютуб-каналу “Говорить Великий Львів”. Що про це говорить пан Daniel Broomfield?
Голова Меджлісу нездатен написати Qırım serbest olacaq! — в нього щелепа так влаштована. Меджліс ПРИНЦИПОВО не використовує кримськотатарську латиницю і буквально насмерть стоїть за окупаційний новояз.
20 січня у нас будуть відзначати День Автономної Республіки Крим. Загалом ця дата не є офіційною, але багато організацій та медій відзначають її на своїх інформаційних каналах. Оскільки у нас часто спочатку відзначають, а потім розбираються, варто почати цю дискусію раніше.
8 грудня 2013 року, з падінням пам'ятника лєніну на Бесарабці у Києві у нас почався лєнінопад. Не оминув він і Крим.
Часто можна побачити, що історія Феодосії становить 25 століть, чи що місту 2500 років. Але чи правда, що Феодосія як місто була заснована саме під цією назвою? Спробуємо розібратися, з якого часу можна відраховувати час заснування міста, і яка назва для нього є більш історичною.
Для багатьох українців тимчасово окупований Крим є темною зоною. Наприклад, не всі знають, що попри окупацію, декомунізація населених пунктів 2016 року відбулася і в Криму. А як справи з деколонізацією, яка розпочалася у нас у 2023 році, у тимчасово окупованому Криму?
Так як ми бачимо фінальною ціллю створення конфедерації з України та довкола існуючих регіонів, як то Білорусь, Чорнозем’я, та Козацьке Міжмор’я, а в потенціалі - Помор’я, Залісся, Середнє Поволжжя та Північна Словенія.
Останнім часом, у зв'язку з ідеєю повернення Севастополю історичної назви — Ак'яр, з'являються думки перейменувати його в Херсонес чи Корсунь. Що ж з цими ідеями не так?
Сучасна репрезентація Криму та кримських міст має купу проблем, зокрема це використання основних символів міст. Тому у мене виникла ідея познаходити дійсно хороші символи для кримських міст, які будуть відображати українську культуру та культуру трьох корінних народів України.
Проблема сучасних гербів міст Криму вони або придумані з нуля людьми, які не цінують історію, або ґрунтуються на безликих совєтських, або ще гірше на російських гербах. Розповім про кожну пропозицію, чим я надихався, та у чому проблема сучасних гербів.
Те, що російські/совєтські перейменування на території України це погано й від них треба позбавлятися дуже очевидна думка. В Криму треба скасовувати всі 99% російських/совєтскіх перейменувань, з поодинокими винятками. Якими, і які з цим є проблеми про це тут і буде.
Крим, історія, деколонізація.