Роль облікової ставки в економіці України. Як прогнозувати рішення НБУ?

Облікова ставка – це один із ключових економічних інструментів Національного банку України (НБУ), який має вплив на всі основні аспекти економічної стабільності та розвитку. Її рівень визначає не лише вартість кредитів і рівень прибутковості депозитів, а й інфляційні процеси, валютний курс, а також загальні очікування економічних суб’єктів щодо майбутнього. Саме тому події, що стосуються зміни облікової ставки, зацікавлюють учасників ринку прогнозів MYCOIN, оскільки вони впливають на ймовірність змін в економіці.

Що таке облікова ставка?

Облікова ставка – це відсоткова ставка, за якою Національний банк кредитує комерційні банки. Вона є своєрідним індикатором вартості грошей в економіці. Від рівня облікової ставки залежать:

  • Відсоткові ставки по кредитах для населення та бізнесу.

  • Вартість депозитів для банків.

  • Вартість державних та корпоративних облігацій.

Коли НБУ підвищує облікову ставку, кредити стають дорожчими, що обмежує створенню нових проектів та інвестуванню. Зниження ставки, навпаки, сприяє стимулюванню економіки, оскільки кредити стають доступнішими. Для розуміння, наскільки важливе стабільна облікова ставка, варто поглянути на ситуацію в росії. Нещодавно там підняли ключову ставку до 21% — це вказує на глибокі економічні проблеми, зокрема інфляційні ризики та нестабільність національної валюти.

У 1990-х роках в Україні, як і в багатьох пострадянських країнах, спостерігалася гіперінфляція, і Національний банк змушений був піднімати облікову ставку до рекордних рівнів. На початку 90-х років ставка доходила до 200-250%, а в 1995 році сягала 300%! Це були важкі часи економічної нестабільності, які призвели до значних потрясінь у фінансовій системі країни. Тож нинішня політика НБУ, з обліковою ставкою 13%, показує, що хоч ми і спостерігаємо підвищення цін на деякі продукти, держава робить все можливо для того, щоб їх стримати.

Як облікова ставка впливає на прогнози?

Подія про облікову ставку цікава тим, що це один із найбільш важливих рішень, які приймає НБУ. Очікування щодо зміни ставки можуть бути ознакою майбутніх економічних змін. На засіданні 31 жовтня 2024 року Національний банк України залишив облікову ставку на рівні 13%. Таке рішення спрямоване на стримування інфляції та стабілізацію валютного ринку. 

Прогнози на платформі MYCOIN

Ринок прогнозів MYCOIN (посилання тут) надає можливість заробити на точності економічних передбачень. Наприклад, подія “Чи знизить Національний банк України облікову ставку ” пропонувала оцінити, чи зміниться ставка цього разу. Наразі ставка залишилася на рівні 13%, що відповідає курсу на стабілізацію та боротьбу з інфляцією. Але як аналізувати цю подію та передбачити рішення НБУ?

НБУ може знизити облікову ставку, якщо інфляція в Україні під контролем, а економіка потребує стимулювання. На рішення також впливатимуть стабільність гривні та дії центральних банків у світі. Якщо ж інфляція висока або курс гривні нестабільний, НБУ, скоріше за все, залишить ставку без змін для підтримки фінансової стабільності.

👉 Переходьте на ринок прогнозів MYCOIN(по посиланню), щоб зробити свій прогноз і стежити за розвитком події в реальному часі!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
MYCOIN
MYCOIN@Mycoin_pm

Ринок прогнозів

189Прочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 26 жовтня

Більше від автора

  • Аналітика знищеної техніки ворога за період 10.12 – 16.12

    Згідно з наданими даними, протягом періоду з 10 по 16 грудня було знищено значну кількість ворожої техніки. У таблиці наведено втрати за трьома категоріями: танки, броньовані машини та артилерія. Розглянемо детальніше кожен вид техніки.

    Теми цього довгочиту:

    Новини
  • Ціновий шок: як інфляція «з'їдає» ваші гроші?

    Згідно офіційної статистики, зростання цін у листопаді стало найвищим за останні 16 місяців. Але наскільки реально подорожчав споживчий кошик? — Про це йдеться в цій статті.

    Теми цього довгочиту:

    Соціальні Новини
  • АНАЛІТИКА ВТРАТ ВОРОЖОЇ ТЕХНІКИ ЗА 03.12 - 09.12

    У цій статті ми розглянемо ключові аспекти бойових дій, підсумуємо втрати в трьох основних категоріях техніки та спробуємо проаналізувати динаміку з точки зору бойових стратегій.

    Теми цього довгочиту:

    Війна

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається