РОМЕЙСЬКі ВИНА.
Ромейські вина - це солодкі червоні вина із середземноморського регіону.
У "Книзі гарних манер" Джона Рассела (1475 р.) є перелік добрих солодких вин, які слід було подавати до столу. Солодкі вина були предметом імпорту і тому коштували чимало.
a1475 Russell Bk.Nurt.(Hrl 4011) 96,119: Þerfore ete hard chese aftir, yef ye sowpe late, and drynk romney modoun..
The namys of swete wynes y wold þat ye them knewe:
Vernage, vernagelle, wyne Cute, pyment, Raspise, Muscadelle of grew,
Rompney of modoñ, Bastard, Tyre, Oȝey, Torrentyne of Ebrew.
Greke, Malevesyñ, Caprik, & Clarey whañ it is newe.
"Книга хороших манер" Джона Рассела: спершу їж твердий сир, а м'який потім, і пий ромейське вино з Метоні (місто на Пелопонесі) (...) Назви хороших вин маєш ти знати:
Вернаж (червоне солодкувате вино з сильним ароматом, виготовлене з сортів винограду регіону Тоскана, назва походить від сорту винограду з товстою шкіркою vernaccia)
Вернажель - різновид вернажу
Кут(кьют) - солодке вино, лікер, який приготували, випаривши молоде вино на третину і додавши меду.
Пімент - винний лікер зі спеціями (також у деяких джерелах піментом називають ароматичну настоянку аквавіту на спеціях для облагороджування смаку вина)
Розпис - міцне солодке червоне вино, яке виробляється шляхом природного зброджування з недавленого винограду, зірваного з лози, з додаванням частини іншого вина.
Мускад(т)ель - солодке біле вино з мускатних сортів винограду або, згідно з іншими джерелами, біле вино з медом.
Румейське - солодке червоне вино із середземноморського регіону
Бастардо - солодке іспанське або португальське вино, за смаком близьке до мускатних, згідно з джерелами білого або темно-золотого кольору (в Іспанії культивується сорт білого бастардо). Золотисте і біле бастардо згадується в п'єсі В.Шекспіра "Міра за міру" (brown and white bastard, Measure for Measure, Act iii. sc. 2).
Тір - калабрійське і сицилійське вино з сорту винограду "tirio"
Озей (осей) - ельзаське солодке біле вино солом'яного кольору.
Мальвазія - солодке червоне грецьке вино з винограду сорту мальвазія.
Кіпрське вино - з Кіпру.
Кларе(т) - вино зі спеціями.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.
У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяПро варіння пива та пиво у літній час
До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.
Теми цього довгочиту:
НімеччинаПивні чудеса
Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.
Теми цього довгочиту:
Історія
Вам також сподобається
Життя і правління Йосипа Сталіна
Йосип Сталін - керівник Радянського Союзу з 1922 по 1953 рік.
Теми цього довгочиту:
СрсрСократ: історія про людину, яку світ так і не спіймав
За барною стійкою незмінного місця наших зустрічей сиділо двоє: кремезний бородатий чоловік за сімдесят та хтось зі студентів Товариства (це було настільки давно, що історія вже й статі не пам'ятає).
Теми цього довгочиту:
ФілософіяТяжкий шлях М’янми
М'янма є маловідомою країною для українців. Здебільшого вона нам відома з зронік Другої світової війни чи книг британських письмеників. Аел ця країна, яка переживає громадянську війну є важливим полем бою між азійськими країнами. Що ж таке М'янма і що в ній відбувається
Теми цього довгочиту:
М'янма