Пивні чудеса

Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

Власне, з цього типового чуда, приклад якого колись показав сам Ісус, і почнімо. Одного дня шістдесят ченців працювали в полі, і Колумбан прийшов до них в обід, щоб разом поїсти. але виявилося, що в них із собою тільки дві буханки хліба і трошки пива. Святий помолився над цими невеличкими запасами — і їх вистачило на всіх.

Іншим разом чернець із колумбанового монастиря пішов у погріб, щоб набрати глечик пива до вечері. Та щойно він вийняв із бочки чіп, Колумбан покликав його в якійсь справі. чернець побіг виконувати завдання, зовсім забувши, що пиво собі ллється, і тільки потім зрозумів, що лишив бочку відкоркованою. він із жахом спустився в погріб — і побачив, що глечик стоїть повний по вінця, але більше ні краплинки пива з бочки не вилилося.

Інший видатний зберігач пива — це святий Айден, єпископ фернський.Одного разу йому, ще звичайному ченцеві, довірили місію привезти в монастир кілька бочок пива. на крутому схилі підвода зачепилася за камінь і некеровано полетіла вниз. Однак Айден встиг зробити знак хреста, і після цього віз зупинився, бочки виявилися цілі, а воли не постраждали.

Але найбільше пивних історій, мабуть, пов’язано з Бригідою Кілдерською, годувальницею песиків, порадницею в любовних справах і помічницею у разі небажаної вагітності.Чудеса починаються ще в її ранньому дитинстві.Якось годувальниця Бригіди захворіла, і дівчинка сказала, що їй покращає від пива.Але пива в хаті якраз не було, то майбутній святій довелося перетворити на нього воду.І справді, годувальниця одужала, щойно його скуштувавши.

Згодом Бригіда, вже подорослішавши, доглядала за прокаженими, і коли в них закінчилися запаси пива, перетворила на нього воду в купелі (деякі версії цього чуда наголошують, що вода була брудна).Є також історія про те, що якось у цей лепрозорій прибули єпископські посланці, і Бригіда їх частувала саме пивом, перетвореним із купельної води.

Одне дуже просте, зате страшенно миле чудо розповідає, як Бригіда несла глечик води — але замріялася, як гарно було б, якби в ньому було пиво, і подякувала богові за дар пива, і бог почув її молитву й таки перетворив вміст глечика на пиво.Утім, як порядна свята, вона радо ділилася з іншими.В один особливо голодний рік Бригіда вирішила забезпечити пивом на великдень вісімнадцять церков зі своєї дієцезії; і хоча в неї, як і у всіх, було дуже мало зерна, із цих кількох жменьок вийшло стільки пива, що його допили аж через тиждень після пасхи.

Бригіді навіть приписують вірш, лірична героїня якого зізнається, що радо перетворила б на пиво ціле озеро й подарувала б його богові — щоб і янголи, і святі, і сам Господь пили й раділи.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.7KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • П'яні ігри

    Ідея ігор "питних" стара, як самі хмільні напої.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається