Сексуальність жінки: як суспільство формує наше тіло і бажання

Авторка: Настя

ㅤЩо взагалі означає "сексуальність"?

ㅤСексуальність – це слово, яке ми використовуємо, аби говорити про те, як ми розуміємо наше тіло та стосунки, стосунки як з собою, так і з іншими. Це розуміння включає всі аспекти того, ким ми є: наші цінності та переконання, тіла, бажання, стосунки, стать, а також наші думки та почуття.

ㅤОскільки наша сексуальність складається з багатьох різних компонентів, то наше розуміння власної сексуальності постійно змінюється та є унікальним для кожної окремої людини.

ㅤНайважливіше, що потрібно зрозуміти про сексуальність, це те, що вона самовизначена; тобто кожній людині дозволено говорити про свою власну сексуальність і розуміти її власним способом, який має сенс для неї.
Сексуальність динамічна і постійно змінюється, адже на неї впливає багато зовнішніх і внутрішніх факторів. Часто ми можемо виявити, що в різні етапи  нашого життя розуміння себе та своєї сексуальністі може зазнавати певних трансформацій, як позитивних, так і негативних.

ㅤПерше знайомство з тілом в нас проходить ще в дитинстві, батьки допомагають нам дізнаватися та знайомитися з базовими частинами нашого тіла, ми дивимося, вивчаємо. Іноді батьки, не розуміючи що відбувається, можуть зупинити цей процес. "Не торкайся себе!", "Чому ти засунула руку в трусики? А ну дістань!" – цими словами вони блокують перший контакт майбутньої жінки зі своєю сексуальністю. 

ㅤПотім трапляється нова спроба спровокована зміною знайомого нам тіла – перехідний вік (статеве дозрівання) в цей час дівчина має змогу гостро відчути метаморфози власного тіла: зміна розміру грудей, волосся на тілі, різкі стрибки в рості, погіршення стану шкіри тощо.

ㅤДалі жінка стикається з етапом вагітності та пологів, що теж є вагомим фактором зміни тіла жінки: розтяжки, шалені гормональні стрибки, болі в грудях і багато чого іншого витримує наше тіло аби надати нове життя цьому світу. 

ㅤВ періоді старіння ми можемо почати помічати зморшки, сиве волосся, погіршення зору, швидкі та різкі скачки ваги, а також різні емоційні потрясіння, екзистанційні кризи, бо важливо враховувати й психоемоційний стан для гармонійних стосунків з тілом, розумінням власної тілесності. Це нормально і є частиною нашого природного розвитку. Становлення жіночої сексуальності викарбовується досвідом та навичкою сприймати власне тіло в різні моменти життя. Вивчення власної сексуальності в різних її проявах, станах що ґрунтується на принципах згоди та сексуальних прав, є ключовим фактором, що визначає наше здоров’я та добробут.

ㅤЖіноча сексуальність є складним багатошаровим процесом, що формується в наших головах починаючи з дитинства. Фільми, книги, реклама, відеоігри формують в уявах дівчат певний шаблонний образ який ті змалечку починають безсвідомо сприймати за зразок, що є лише конструктом патріархального устрою. Ми починаємо спотворювати власні кордони дівчат, хоча сексуальність не про сексуалізацію чи об’єктивацію, а про стосунки людини зі своїм тілом, бажаннями, кордонами та вмінням відстоювати своє право на безпеку.

ㅤСтереотипна думка, що сексуальність виражається перш за все певною атрибуцією образів «розпусної» жінки. Та важливо знати й розуміти, що сексуальність немає нічого спільного з червоною  помадою, спідницею міні та вирізом в зоні  декольте. Сексуальність – це перш за все внутрішє почуття, що базується на здоровому сприйнятті свого тіла, стабільній самооцінці, стійкому моральному стані та спокійному відношенню до  своїх недоліків, що в цілому можна назвати любов'ю до себе. Сексуальність – це певна енергетика, яка не прив’язує жінку до відкритих нарядів, «спокусних» макіяжів та ідеального тіла.

ㅤВ одному з  інтерв’ю американська актриса Дженніфер Еністон, яка є кумиром багатьох дівчат розповіла, що у підлітковому віці мама називала її "гидким каченям" та казала, що з такою зовнішністю її перспективи у кіно досить примарні. Як наслідок, коли увесь світ визнав актрису секс-символом, вона відвідувала психолога, який допомагав їй полюбити своє тіло. 

ㅤТож, жіноча сексуальність – це досвід та шалена робота зі своїм фізичним, емоційним та психологічним станом. Вона формується під впливом соціальних, індивідуальних і навіть культурних факторів, а також може  варіюватися від жінки до жінки.

ㅤРозуміння та прийняття своєї сексуальності можливо лише через усвідомлення та визнання різних  бажань, дотримання особистих кордонів. Важливо хотіти відкривати себе, не бути упередженою до світу та вміти висловлювати свої думки та потреби.

Список використаних джерел:

  1. https://serc.mb.ca/sexual-health-info/the-basics/what-is-sexuality/

  2. https://www.mariestopes.or.tz/help-advice/how-your-body-changes-after-birth/

  3. https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=90&contentid=P01635

  4. https://www.rbc.ua/rus/styler/eto-guby-uprugie-goditsy-tri-sekreta-seksualnosti-1661958714.html

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ЖІНОЦТВО
ЖІНОЦТВО@jinotstvo

641Прочитань
0Автори
16Читачі
На Друкарні з 5 травня

Більше від автора

  • Правий фемінізм

    Фемінізм часто завчасно пов’язують з лівими поглядами. Проте, як нам відомо, він є політичним рухом, а, отже, включає в себе найрізноманітніші течії. Однією з них – є правий або збалансований фемінізм

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм
  • Феміністичні секс-війни

    «Повія, хвойда, шмара, проститутка, жінка легкої поведінки, представниця найдавнішої професії»… Які ще подібні вислови жінки чують у свою сторону, навіть коли для цього немає ніяких підстав? Напевно, цей список є довжелезним. Сьогодні темою нашого обговорення стане проституція

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм
  • Екофемінізм

    Екофемінізм виник у 70-х і 80-х роках минулого століття як ідейно-теоретичний рух, що знайшов своє місце на перехресті безлічі форм фемінізму та екологічних теорій. Як вони пов'язані – поговоримо у дописі

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм

Вам також сподобається

  • Women Don't Owe You Pretty, Florence Given

    Книжка про сприйняття світу, фемінізм, тіло, інших людей, суспільство з точки зору інтерсекціональної феміністки. Книга стала бестселером в 2020 році з тиражем в 100 тисяч копій.

    Теми цього довгочиту:

    Книги
  • Еволюція ролі жіночих героїв у фентезі

    Одним із найцікавіших аспектів цього жанру фентезі та літератури в цілому є еволюція ролі жіночих персонажів, яка відображає зміну суспільних норм і уявлень про жінок у реальному світі.

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Women Don't Owe You Pretty, Florence Given

    Книжка про сприйняття світу, фемінізм, тіло, інших людей, суспільство з точки зору інтерсекціональної феміністки. Книга стала бестселером в 2020 році з тиражем в 100 тисяч копій.

    Теми цього довгочиту:

    Книги
  • Еволюція ролі жіночих героїв у фентезі

    Одним із найцікавіших аспектів цього жанру фентезі та літератури в цілому є еволюція ролі жіночих персонажів, яка відображає зміну суспільних норм і уявлень про жінок у реальному світі.

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм