Що пішло не так для Хемілтона на Гран-прі Саудівської Аравії

Марк Хьюз, The RaceMarch 09, 2024

Ferrari, яка нещодавно підписала контракт з гонщиком, якому буде 40 років на момент його переходу, щойно спостерігала за тим, як її 18-річний підопічний виконав чудову роботу за дуже короткий термін у кокпіті, який наступного року займе Льюїс Хемілтон.

Те, що виступ Оллі Бермана в машині Карлоса Сайнса відбувся одночасно з особливо важкою кваліфікацією Гран-прі Саудівської Аравії для Хемілтона, є лише одним з тих незручних збігів, які іноді виникають у мотоспорті.

Хемілтон потрапив до Q3 (десятий у Q2), а Берман (11-ий у Q2) – ні. Але різниця між ними становила всього 0,036 секунди – і якби Берман не заїхав занадто глибоко в повороті 22 на своєму першому колі, та не був би змушений спробувати ще раз на шинах, які вже втратили свої найкращі якості, їхні позиції були б іншими.

Очевидно, що Mercedes перебуває не в такій гарній формі на швидких віражах Джедди, як Ferrari, але, навіть враховуючи це, Хемілтону особливо важко дається ця траса, як це підкреслює його відставання в 0,16 секунди від напарника по команді Джорджа Рассела, який був набагато швидшим пілотом Mercedes увесь вікенд.

Насправді цей остаточний розрив у кваліфікації малює не дуже втішну картину для Хемілтона, тому що Расселл не зміг завершити своє коло на нових шинах у Q3 після помилки та відмови від спроби. Хемілтон на нових шинах насправді був повільнішим на 0,16 секунди, ніж Расселл на старих. Навіть тут, з відносно низьким рівнем деградації, ця різниця в шинах була оцінена командами та Pirelli приблизно в 0,2 секунди.

Схожа історія була тут минулого року, коли Хемілтон кваліфікувався на 0,4 секунди повільніше. Він раніше вже був швидким тут – але це було ще у 2021 році, коли він стартував з поулу на повністю конкурентоспроможному Mercedes. Mercedes цих регламентів і їхня відсутність задньої стабільності явно не дають Хемілтону впевненості на супершвидких віражах, або принаймні на тих, на яких потрібно більше керувати. Так у всій послідовності між 6-10 поворотами, дуже швидкими, але не випрямленими, Хемілтон виглядав себе на межі серйозної аварії. Так само як у '22 та '23 роках.

"У нас досить сильне підстрибування, яке ми не змогли виправити", - сказав він. "Ми зробили зміни за ніч, і машина сьогодні вранці на FP3 відчувалася набагато краще."

Серед цих змін був перехід на заднє крило з вищим рівнем притискної сили, ніж у Рассела. Але навіть з такою машиною, він все одно відставав від Рассела приблизно на 0,3 секунди. Це було краще, ніж 0,5 секунди в п'ятницю, але частиною зміни налаштувань для кваліфікації було повернення до початкового крила з нижчим притиском.

"У кваліфікації знову було складно", - повідомив Хемілтон. "Ми спробували всі можливі зміни налаштувань, але ми просто не можемо позбутися підстрибування.

"Я думаю, що тепер я трохи краще розумію, де може бути проблема, але коли ви несете таке велике бічне навантаження на таких великих швидкостях, баланс машини змінюється. При 260-270 кілометрах на годину... Так було три роки поспіль тут."

На ділянці між 6/7/8 поворотами він зазнав найбільших втрат в порівнянні з Red Bull Макса Ферстаппена та Ferrari Шарля Леклера.

Ферстаппен проходив там на повному газі, Леклер майже так само. Але Хемілтон опустився до 62% газу (Рассел на 57%) і проходив на швидкості 250 кілометрів на годину порівняно з 267 кілометрами на годину у Red Bull та Ferrari.

Але не там Хемілтон програє Расселу. Джордж мав подібні обмеження на цій ділянці, але в зонах гальмування до вузьких поворотів Хемілтон найбільше програвав своєму напарнику.

У поворотах 1, 2, 13, 15 і 22 Хемілтон гальмував раніше, але в результаті краще виходив з поворотів.

Але Рассел отримував більше на пізньому гальмуванні, ніж Хемілтон отримував на виходах – до 0,16 секунди. Але ці дані з Расселом на використаних шинах, Хемілтоном на нових.

Ясно, що Хемілтон просто не готовий так сильно тиснути на машину в зонах гальмування, його впевненість, можливо, ще більше постраждала через те, що він змінював налаштування набагато частіше, ніж Рассел, який просто зосереджувався на вичавленні максимуму з того, що в нього було.

"У нас швидка машина, але вона на грані", - підсумував керівник команди Тото Вольф після того, як побачив, як його машини кваліфікувалися сьомою та восьмою, з Расселом на відстані понад 0,8 секунди від поулу Ферстаппена та на 0,5 секунди від Ferrari Леклера.

"Пілотам було важко вичавити кола послідовно. Джордж міг би боротися за місце у другому ряду, але втратив задню частину машини. Льюїс не мав відгуку від машини, який він хотів".

Хоча восьме місце, на одне позаду свого напарника, не є мрійливим результатом для Хемілтона, він міг би легко опинитися на 11-му місці, а 18-річний новачок завіз би свій Ferrari до Q3.

Це було б набагато тривожніше.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Pro F1
Pro F1@f1_UA

Формула 1 Українською

316Прочитань
13Автори
11Читачі
На Друкарні з 20 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • [Введення] RaceX: Хроніки Швидкості

    У 2024 році Формула-1 вступає в нову еру технологій і таємничих сил. Корпорація NexaTech відкриває енергію "X", здатну маніпулювати часом, простором і гравітацією. Гонщики отримують надзвичайні сили і стають захисниками людства.

    Теми цього довгочиту:

    Формула 1
  • Новини про авто

    Гібридні автомобілі пропонують значно вищу паливну ефективність у порівнянні з традиційними бензиновими або дизельними авто. Це досягається завдяки:

    Теми цього довгочиту:

    Автоспорт

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • [Введення] RaceX: Хроніки Швидкості

    У 2024 році Формула-1 вступає в нову еру технологій і таємничих сил. Корпорація NexaTech відкриває енергію "X", здатну маніпулювати часом, простором і гравітацією. Гонщики отримують надзвичайні сили і стають захисниками людства.

    Теми цього довгочиту:

    Формула 1
  • Новини про авто

    Гібридні автомобілі пропонують значно вищу паливну ефективність у порівнянні з традиційними бензиновими або дизельними авто. Це досягається завдяки:

    Теми цього довгочиту:

    Автоспорт