Сила слабких: як аніме-фендом допомагає ЗСУ

ілюстрація від художника https://x.com/usergore_

Мабуть кожен, хто хоть частково був дотичний до аніме-фендому знає, що анімешники вкрай не агресивні. Агресія це не те почуття, яке люди шукають в аніме. Анімешники скоріше ескапічні, вони намагаються перенестися в вигадані світи, які дарують якісь приємні емоції та почуття. Але невблаганна дійсність увірвалася в наше життя і жодним ескапізмом від неї вже не відгородишься. До нашого дому прийшла велика війна. Тож ми зібрали декілька історій про те, як аніме-фендом відреагував на неї.

Відправ аніме-фігурку на фронт. У аніме-фендомі багато різних, не схожих одне на одного людей, але більшисть з них все ж таки підлітки. Не маючи великих грошей та організаційної структури для великого волонтерського фонду, вони утворили декілька мікропроектів по підтримці ЗСУ. Один з таких проектів це Благокотик – благодійний аукціон аніме-товарів, всі гроші з якого йдуть на підтримку ЗСУ. В основі цього проекту лежить дуже проста ідея: кожен може допомогти. У підлітків немає багато грошей, щоб підтримувати справді великі збори, але в них є аніме-фігурки, куплені у кращі часи, є манга, яку вже прочитав, або косплей-перука, що вже не потрібна. Все це можна направляти на допомогу ЗСУ.  Дівчата, які опікуються Благокотиком приймають такі речі, виставляють на аукціон, а гроші переказують до підрозділу, в якому служать їх близькі. Навіть не маючи грошей та якихось товарів для аукціону, завжди можно допомогти репостом, розповідью про проект у своїй соціальній бульбашці або звичайним лайком. 

ілюстрація від художниці https://www.instagram.com/svitlana_o.s.a/

Іноді навіть малюнок може працювати на перемогу. Війна вимусила евакуйовуватися велику кількість людей. Дехто з них дістався аж до Японії, де теж приймали українців. Ці люди утворили невелику українсько-японську спільноту Stand with Ukraine Japan, яка майже кожен тиждень виходить на вулиці Токіо, щоб нагадати людям про Україну та зібрати пожертви на ЗСУ. Для того щоб якось дякувати японцям за підтримку, був створений мерч з українською патріотичною символікою. Його дарують в подяку за донати. Ну а що може бути більш анімешним та патріотичним за маскота ЗСУ – Марічку? Так зʼявилася картинка з Марічкою на ракеті Storm Shadow. Вона полетіла у Японію і зараз збирає там донати.

Війна мемів, що вийшла з під контролю. Якщо ви ще не знайомі з Марічкою, то ми вже писали про неї більш детально. Але є один аспект, який ми не зачепили, а саме війна мемів. Що може меньше асоціюватися з допомогою армії ніж мем? Армії потрібні люди, зброя, гроші, а тут якісь картинки в інтернеті, та не у всьому, а лише на анонімних імейдж-бордах. Але не поспішайте з висновками. Як то кажуть: “Хто контролює меми, той контролює хід світової історії”. Марічка, про яку ми згадували вище, стала справжнім інтернет-аватаром нашої збройної боротьби. Це не залишилось без відповіді з боку ворога. Там намагалися народити декілька персонажів, але прижився лише один – Буханка-тян. Це така маленька аніме-дівчинка у шоломі, обвішана зетками. Символізує вона основний транспортний засіб загарбників: УАЗ “Буханка”. Відокремлюючись від усього російського, українські аноніми-безосібники мігрували на невелику суверенну борду dollchan.net/ukr, яку тримає козак Степан. Кожен раз, коли проросійські боти набігають на долл-чан та намагаються просувати московські наративи, добрі безосібники скидаються на дрони. Так кожен набіг фінансує іменні дрони долл-чана. Саме ці дрони нищать уже справжні “буханки”. Таким чином війна мемів вийшла за межі інтернету і стає фактором на полі бою.

Бізнес теж донатить. Окрім самих анімешників також допомагає і бізнес, який працює з аніме-фендомом. Так конвент поп-культури FANCON у Києві не лише надав місце для стендів наших захисників UA Heroes, зокрема Третьої штурмової бригади (фото косплеєрів біля їх вербувального стенду облетіло майже весь інтернет), а ще й провів благодійний збір на допомогу ЗСУ, на який перерахував частину від усіх прибутків. Існують навіть бізнеси, які направляють усі зароблені гроші на донати для захисників. Одним з таких проектів є магазин коміксів Hobot Comics у Києві. Ну і наше скромне аніме-видання “СьогодНЯ!”, що базується у Харкові, також перерахувало усі гроші від продажу друкованої версії 27 номеру на дрони для загону спецпризначення НГУ “Омега”, де служить наш близкий друг.

Всі ці приклади можуть здатися неважливими та занадто малими, щоб на щось повпливати. Але це не так – всі ці зусилля як маленьки крапельки зливаються у великий потік, що змиє усю нечисть з нашої землі. Кожен може боротися і кожен може наближати перемогу. Навіть анімешники. 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Михайло Просянник
Михайло Просянник@Yamato_UA

Редактор видання СьогодНЯ!

1.3KПрочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 29 липня

Більше від автора

  • Топ багатіїв зі світу Fallout

    Світ Fallout похмурий і жорстокий. Цивілізація зруйнована, міста лежать у руїнах. Люди борються за виживання, використовуючи крихти ресурсів, що залишилися від предків. Але попри те, що головною цінністю на пустках є патрони та медикаменти, у цьому світі є і справжні багатії.

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • Як творці Cyberpunk 2077 граються з гравцем роблячи його частиною своєї історії?

    Світ гри Cyberpunk 2077 величезний і різноманітний. Його цікаво вивчати та відкривати для себе нові грані. Так у цій статті хочеться торкнутися того, як геймдизайн і оповідання всередині гри вплітають гравця в історію і визначають його рішення.

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • Нова зоря японської анімації? Нові перспективні японські режисери

    PUPARIA від режисера Шінґо Тамаґави та A Japanese Boy Who Draws від режисера Масанао Каваджірі – дві несхожі одна на одну роботи, але обʼєднані жагою до вільної творчості.

    Теми цього довгочиту:

    Аніме

Вам також сподобається

  • Naruto (2002). Unfinished horse

    Історія в дусі середньовічної Японії з домішками містики і технологій (а-ля кіберпанк). Головні герої: ниндзя (шінобі), живуть в поселеннях із невигадливими назвиськами, типу "село піску (листа, дощу)". Світ шінобі тероризують 9 хвостатих демонів...

    Теми цього довгочиту:

    Аніме
  • Моя ода кіно

    Уявіть світ в якому немає кіно? Що ви бачите? Можливо це новий вид креативності - тільки, бачте, без креативності як такої.

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Naruto (2002). Unfinished horse

    Історія в дусі середньовічної Японії з домішками містики і технологій (а-ля кіберпанк). Головні герої: ниндзя (шінобі), живуть в поселеннях із невигадливими назвиськами, типу "село піску (листа, дощу)". Світ шінобі тероризують 9 хвостатих демонів...

    Теми цього довгочиту:

    Аніме
  • Моя ода кіно

    Уявіть світ в якому немає кіно? Що ви бачите? Можливо це новий вид креативності - тільки, бачте, без креативності як такої.

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф