США введуть мита на товари з ЄС в розмірі 30% з 1-го серпня 2025 року

(не беручи до уваги інші секторальні мита)

Дональд Трамп в своїй соцмережі Truth Social опублікував лист в якому пояснив таке рішення довготривалим та постійним торговим дефіцитом з ЄС. Причиною якого президент США називає багаторічну політику ЄС в галузі мит, нетарифних заходів та торговельних бар'єрів. Більш того Трамп називає такий дефіцит «серйозною загрозою для економіки і, фактично, для національної безпеки!». Також Трамп просить зрозуміти що ці мита менші ніж необхідні щоб вирівняти торговий дефіцит і у разі європейської відповіді будуть підвищені на розмір мит які введе ЄС у відповідь.

Закінчує свій лист готовністю переглянути умови цього листа якщо ЄС відкриє свій закритий ринок для американських товарів, можливо. Інша опція уникнення мит – будувати підприємства всередині США.

Ці тарифи можуть бути змінені в бік збільшення або зменшення залежно від наших відносин з вашою країною. Ви ніколи не будете розчаровані Сполученими Штатами Америки.

В своїй швидкій відповіді президент Єврокомісії наголосила, що ЄС готовий продовжувати перемовини щоб укласти угоду до 1-го серпня, а також, що буде вживати «всіх необхідних заходів для захисту інтересів ЄС, включаючи вжиття пропорційних контрзаходів, якщо це буде необхідно».

І звісно фон дер Ляєн ще раз нагадала, що такі мита порушать трансатлантичну торгівлю, що негативно позначиться на економіках по обидва боки Атлантики. А також про те, що мало які світові економіки зрівняються з ЄС за рівнем відкритості та дотримання принципів справедливої торгівлі.

Тим часом ми продовжуємо поглиблювати наші глобальні партнерства, твердо дотримуючись принципів міжнародної торгівлі, що базується на правилах.

– завершує своє звернення пані Урсула нагадуванням про свою альтернативну стратегію, яка вже реалізується. Про що ми писали раніше.

Крім того, вчора POLITICO повідомив, що Єврокомісія вилучила цифровий податок зі списку пропонованих податків для отримання доходів наступного бюджету ЄС (2028-2035), що було оцінено як поступка Трампу, оскільки цей податок був би направлений в першу чергу проти таких американських компаній як Meta, Alphabet, Amazon. Однак, офіційно цей документ буде оприлюднено лише в середу і більш того він ще буде довго обговорюватися та редагуватися – час відігратися є.

Урсулу фон дер Ляєн публічно підтримали прем’єр-міністр Іспанії та президент Франції. Обидва закликали до європейської єдності для того щоб досягти справедливої угоди. Макрон додав, що «Комісія, як ніколи раніше, повинна підтвердити рішучість Союзу рішуче захищати європейські інтереси» і в першу чергу шляхом підготовки необхідних контрзаходів.

Тим часом прем’єр-міністр Італії, яка має досить теплі відносини з Трампом, закликала «доброї волі ... для досягнення справедливої угоди, яка може зміцнити Захід в цілому. Немає сенсу провокувати торговельну війну між двома сторонами Атлантики».

Німці зайняли вичікувальну позицію. Фрідріх Мерц не прокоментував ситуацію, однак, міністр економіки ФРН закликала ЄС «вести переговори прагматично», а Федерація німецької промисловості (BDI) попередила, що торговий конфлікт між двома партнерами «шкодить економічному відновленню, інноваційному потенціалу і, зрештою, довірі до міжнародного співробітництва».

Нагадаємо, що мова йде про дефіцит торгівлі товарами та послугами, який в 2023 році склав майже 50 млрд. євро (3% від обсягу всієї торгівлі).

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
12 зірок
12 зірок@XIIsterne

Журнал «Європа»

238Прочитань
3Автори
3Читачі
На Друкарні з 30 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається