Сучасні українські автори,твори,яких варто прочитати

    Українська література — це не тільки шкільна програма,а й сучасні автори,які пишуть про життя тут і зараз.Їхні твори зачіпають теми,що хвилюють кожного:сім'я,пошуки себе,соціальні виклики та війна.

В цій статті ви дізнаєтеся декілька з таких авторів,книжки яких ви захочите прочитати,а не просто поставити на полицю припадати пилом.

1. Макс Кідрук — сучасний український письменник. Автор книжок "Не озирайся і мовчи", "Жорстоке небо", "Твердиня", збірки оповідань "Заради майбутнього" та фантастичної дилогії "Бот". Два з трьох його останніх романів — "Зазирни у мої сни" і "Де немає Бога" — входили до короткого списку премії "Книга року ВВС". Твори перекладено польською, німецькою та чеською мовами. 2019 року вийшов новий роман "Доки світло не згасне назавжди".�

2. Сергі́й Жада́н — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гурту «Жадан і Собаки». Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія» тощо. Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників.

3. Оксана Забужко —  українська письменниця, феміністська літературознавиця, поетеса, есеїстка, публіцистка, викладачка та політична активістка (зокрема, в часи Помаранчевої революції).

Твори Забужко перекладені понад 20 мовами в Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Роман «Польові дослідження з українського сексу» (1996), перший бестселер незалежної України, дав старт українському книжковому ринку, є найширше перекладеним у світі українським прозовим твором.

Збірка творів Оксани Забужко потрапила до переліку найочікуваніших книжкових новинок 2020 року за версією New York Times

4. Софія Андрухович – відома українська письменниця, перекладачка та публіцистка. Бестселер "Фелікс Австрія"  отримав літературну премію Східного партнерства Visegrad Eastern Partnership Literary Award 2016 року. Роман перекладений та видано у Франції, Австрії, Чехії, Польщі, Угорщині та Хорватії. За романом «Фелікс Австрія» знято український серіал «Віддана».

5. Ю́рій Андрухо́вич — український поет, прозаїк, перекладач, представник постмодернізму в літературі, есеїст. Кандидат філологічних наук. Живе і працює в Івано-Франківську.

Андрухович є живим класиком сучасної української літератури, чиї твори є прикладом постмодернізму та використовують прийом «текст у тексті», вносячи інтертекстуальність. Він увів карнавальну прозу, переосмислюючи традиційні образи та сюжети, що дозволяє передати множинність поглядів на світ і абсурдність сучасного існування.

Варто прочитати: «Московіада», «Рекреації», «Листи в Україну. Вибране», «Тут похований Фантомас».

6. Ліна Костенко — українська поетеса-шістдесятниця, письменниця, дисидентка. Лауреатка Шевченківської премії, Премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону. 1967 року разом з Павлом Тичиною та Іваном Драчем номінована на Нобелівську премію з літератури.

У своїх поезіях авторка невпинно шукає ключі до таємниць буття, розкриває та аналізує пласти історії. Попри поезію, Ліна Костенко видала книгу «Записки українського самасшедшого», де яскраво проілюструвала, чим живе пересічний українець, чого він прагне і чого досягає. У цьому романі для кожного читача знайдеться своє місце.

7. Тарас Прохасько — сучасний український письменник, журналіст, один із представників станіславського феномену. Лауреат Шевченківської премії 2020 року за збірку есеїстики «Так, але…».

Він уникає гучних публік, проте залишається одним із найцікавіших письменників сучасності. Його проза на фоні інших сучасних творів вирізняється особливою стилістикою: він порівнює людину із рослинами, прикрашає свої сюжети фактами із автобіографії, що придає особливої відвертості та чуттєвості. Автор вважає, що головна відповідальність письменника – це фікції. А його творчість є фікцією реальності, тої дійсності, яку він бачить навколо себе.

Варто прочитати: «Лексикон таємних знань», «Порт Франківськ», «БотакЄ», «непрОсті», «Спалене літо».

Сучасна українська література — це важлива частина нашого культурного спадку, яка розвивається і змінюється разом з країною. Письменники, яких ми згадали, не лише відображають актуальні проблеми, але й пропонують нові перспективи для розуміння світу навколо нас. Їхні твори — це не просто книги, а відображення нашого часу, нашої боротьби, мрій і переживань. Читання цих авторів допомагає краще зрозуміти себе і суспільство, в якому ми живемо. Тож якщо ви ще не знайомі з їхніми роботами, варто зробити це, адже вони дають можливість поглянути на Україну і світ по-новому.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Сюзанна Яремко
Сюзанна Яремко@dtA0WZuQdjh1CB9

1Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 24 листопада

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається