Три начинки для смаженої гуски


Джерело: Alemannisches Buch von guter Speise, XV століття

Оригінальний текст (сучасною нім. мовою):

Nimm eine Gans und fülle die mit Knoblauch, Speck und Pfeffer. Du kannst auch eine Füllung aus Wacholderbeeren und Speck und Eiern und etwas Brot und Gewürzen machen. Nimm auch Speck dazu und grüne Birnen und Wacholderbeeren und gehackte Petersilie und Zwiebeln.
Візьміть гуску і начиніть часником, беконом і перцем. Ви також можете зробити начинку з ягід ялівцю, бекону і яєць, а також трохи хліба і спецій. Візьміть також бекон, зелені груші та ялівцеві ягоди і нарізані петрушку та цибулю.

АДАПТАЦІЯ

Начинка 1

трохи хліба (можливо, білого);

250 г бекону з прошарками;

3 зубчики часнику;

Шматочки хліба, кубики бекону і дрібно нарізаний часник змішати, додати перець (можливо, сіль за смаком) і начинити сумішшю гусака.

Начинка 2

15 ягід ялівцю;
250 г бекону з прошарками;
3 яйця;
10 шматочків білого хліба;
½ чайної ложки кмину;

Нарізати бекон і білий хліб кубиками. Розтерти ягоди ялівцю в ступці. Усе змішати з яйцями, кмином і перцем. (Можна додати сіль за смаком). Фаршем, що вийшов, заповнити гусака.

Начинка 3

500 г зелених груш;
15 ягід ялівцю;
250 г бекону з прошарками;
1 пучок петрушки;
3 цибулини;

Очистити й тушкувати груші. Дрібно нарізати цибулю, петрушку. Бекон нарізати кубиками. Розтерти ягоди ялівцю в ступці. Змішати всі інгредієнти, приправити перцем (можливо, і сіллю) і начинити гусака.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.7KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається