Новий закон: приїхати на роботу до Німеччини стало простіше

18 листопада вступили в дію деякі положення нового німецького імміграційного закону. DW - про головні нововведеннях, які видаються німецькою Blue Card і умови для дипломованих працівників.

Німеччина відчуває зростаючий  дефіцит робочої сили . Причому не вистачає не тільки висококваліфікованих фахівців, але і медсестер, ремесленників, водіїв, складських робітників і представників багатьох інших професій.

Щоб знизити гостроту проблеми, у серпні цього року за ініціативою уряду Олафа Шольца (Olaf Scholz) бундестаг ухвалив новий закон, що регулює трудову імміграцію до Німеччини. У повному обсязі цей закон набирає чинності лише наступного року. Але деякі його положення почали діяти вже з 18 листопада.

Стало легше отримати німецьку блакитну картку

Коло осіб, які мають можливість претендувати на німецьку Blue Card, істотно розширюється. Так, розмір мінімальної річної зарплати, необхідної для отримання Blue Card, тепер знижений до 43 800 євро брутто (до розрахунку соціальних відрахувань та сплати податків). Досі цього року щорічно коректований поріг становив 58 400 євро.

Для володарів деяких особливо відновлених спеціальностей він був нижчим – 45 552 євро, тепер він опущений до 39 683 євро. Це пільгове умова поширюється на вчених з галузі природничих наук, математиків, інженерів, лікарів, ІТ-спеціалістів , учнів, медсестер, а також (це нововведення) у випускниках вузів протягом трьох років після його

Є та інші суттєві зміни: пройти процедуру визнання дипломів можна постфактум, працювати допускається і не за початковою спеціальністю. Для претендента на Блакитну картку необхідно довести знання німецької мови, а його потенційному роботодавцю - відсутність відповідного спеціаліста на німецькому чи європейському ринку праці.

З собою в Німеччині володарі Blue Card зможуть привозити не лише дітей, а й літніх кваліфікованих батьків, якщо доходи високого іноземного спеціаліста вистачатимуть. У числі новин також - Blue Card для айтішників і без вищого освіти, але з досвідом роботи у сфері IT не менше трьох років.

Від Blue Card - до ВНЖ та громадянства

Про те, що Blue Card є добрим способом не тільки знайти високооплачувану роботу в Німеччині, але й залишитися тут на короткий термін, свідчать дані, опубліковані Федеральним статистичним відомством ФРН (Destatis). За перші п'ять років дії цієї системи (2012-2017 роки) власниками "голубої карти" стали майже 69 тисяч спеціалістів із країн за межами ЄС.

Через п'ять років після того, як вона отримає абсолютно більшість з них, вже був безстроковий вид на проживання у Німеччині, а 11,3% стали громадянами ФРН. Найбільшу частку володарів Blue Card у сукупному періоді громадян Індії (22,4%). На іншому місці – китайці (8,7%), на третьому – росіяни (7,5%).

Загалом за десять років дії системи (2012-2022 роки) «блакитну карту» отримали майже 200 тисяч чоловік. Тож за останні п'ять років її популярність швидко зросла. Тепер, після значного зниження порога мінімальної зарплати, можна очікувати подальшого збільшення запиту на німецькі Blue Card зі сторони іноземних спеціалістів.

Нові правила для дипломованих спеціалістів

Паралельно з розширенням кола претендентів на Blue Card з 18 листопада змінено правила надання тимчасових видів проживання та права на роботу для трудових мігрантів із середнім спеціальним чи вищим освітою.

За наявності всіх необхідних критеріїв вони тепер мають право отримати візу та тимчасовий дозвіл на проживання в Німеччині. Відмовити їм не можна. А досі посольства ФРН у зарубіжних країнах чи німецькі відомства у справах іноземців мали, що називається, простір для маневру та приймали рішення за власним розглядом.

Крім того, відмінено умови, відповідно до яких такі трудові мігранти могли залишатися і працювати в Німеччині лише за тією професією, яку вони освоїли у вищому чи середньому спеціальному навчальному закладі. Тобто такі іноземці тепер отримали право шукати будь-які вакансії на німецькому ринку праці, а не тільки відповідні їх спеціальності.

Виключення складають так звані регламентовані професії, до числа яких належать, наприклад, лікарі, аптекарі, вчителі, ветеринари, податкові консультанти. Втім, список таких професій у Німеччині досить довгий: на сайті німецького агентства з праці перераховано 288 спеціальностей.

Наступний етап - 1 березня 2024 року

Інші положення нового імміграційного закону набувають чинності з 1 березня та з 1 червня 2024 року. Детальніше про всі вже діючі та майбутні зміни можна прочитати на німецькому, англійському, іспанському чи французькому мовах на спеціальному сайті уряду Німеччини.

Джерело

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

75.3KПрочитань
4Автори
288Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається