Топ-5 міфів про продуктивність

1. Прагніть до досконалості щодня

...кажуть експерти, тим самим вводячи в оману. Намагаючись бути максимально продуктивними щодня, ви витрачаєте величезну кількість сил і не встигаєте відновити свою енергію.

Насправді важливо розуміти свої біоритми та індивідуальні особливості психології. Визначте, скільки часу вам потрібно для включення в роботу, коли ви досягаєте свого піку активності і в який момент ваша енергія починає знижуватися. У різних людей це відбувається по-різному. Щоб визначити свій робочий стиль, корисно скористатися теппінг-тестом.

Виходячи з отриманих даних, розподіліть свої зусилля між завданнями і майте на увазі: циклічність діє не тільки протягом 24 годин. Існують річні, тижневі та місячні цикли. Наприклад, кількість енергії у квітні та жовтні може суттєво відрізнятися. Продуктивнішим підходом буде не прагнення збільшити результати за нестачі сил, а їхній перерозподіл між завданнями таким чином, щоб зберегти енергію.

2. Запиши все в список

Хочете поліпшити свою продуктивність? Записуйте все. Ми самі в одній із наших статей згадували метод запису всіх завдань на папері. Однак є тонкощі. Цей підхід допомагає організувати список завдань, розібратися в робочих процесах і не пропустити нічого важливого. І це все.

Проблеми виникають, коли ви намагаєтеся внести до списку абсолютно все, починаючи від прогулянки набережною і закінчуючи купівлею зубної пасти. Ба більше, деякі завдання важко вписати до списку, як-от творчість, стратегічне мислення, відчуття щастя та спонтанні рішення. Усе це наповнює вас енергією.

Ще одним недоліком списку є довгострокове планування, яке може займати місяці і навіть роки. Ви можете розділити великі завдання на менші, але навіть у цьому випадку сумно бачити незавершені справи. Це може призвести до відмови від грандіозних планів і засмоктування в рутину.

3. різноманіття завдань: добре чи погано?

У цьому питанні думки експертів діляться. Дехто виступає за багатозадачність, і вона стає вимогою в багатьох оголошеннях про роботу. Інші, навпаки, вважають багатозадачність шкідливою і рекомендують позбуватися її. То де ж правда?

Як зазвичай, правда знаходиться десь посередині. Багатозадачність на кшталт "читати електронну пошту, спілкуватися з клієнтом, пити каву і розмірковувати над текстом для розсилки" знижує продуктивність. Усі ці завдання вимагають зосередження і використовують один і той самий ресурс, що в підсумку призводить до неуважності та втрати деталей.

Однак фонова музика, розмова телефоном під час готування, слухання подкастів під час пробіжки або прогулянка під час важливого обговорення - все це підходить. Цей вид багатозадачності економить час і приносить достатньо емоцій. Головне правило - завдання мають бути різних рівнів складності та типів. Ідеальне поєднання - поєднувати фізичну активність з інтелектуальною.

4. Усе чітко за розкладом і ні кроку в бік

Трекери, списки завдань, органайзери, застосунки для відстеження цілей і звичок - популярна індустрія, що охопила маси. Вам невпинно підказують, що продуктивність - це організованість.

Відступ від розкладу на крок, і все втрачено. Можливо, цей підхід збільшує ефективність, але він діє аналогічно міфу номер 1 - спалює вашу енергію.

Ба більше, це перешкоджає творчості та заважає вам бачити нові можливості. У прагненні дотримуватися розкладу дні стають рутинними, а несподівані шанси відхиляються, як порушення звичайного темпу. У результаті, ви втрачаєте, залишаючись на місці у світі, що швидко змінюється.

5. Постійна зайнятість - категорична заборона

Здається, що продуктивна людина завжди у справах. Її графік забитий на тиждень наперед, і немає часу для відпочинку. Тим паче, немає часу на неплановані канікули чи вихідні. "Швидше, встигнути до дедлайну". І так постійно. Внутрішній таймер прискорюється, ви розганяєтеся і... вигораєте. Тим часом, ви пропускаєте можливість насолоджуватися моментом.

Пам'ятайте: кількість не завжди дорівнює якості!

Виберіть три головні справи, якими будете займатися. Влаштовуйте перерви, припиняйте робити щось через звичку. Прибирайте непотрібні завдання і залишайте місце для спонтанних рішень.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

876.4KПрочитань
11Автори
682Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається