Трансформація образу України під час війни

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні загострилося питання її вступу в євроатлантичний Альянс. До війни наша країна стикалася зі значними економічними та соціальними викликами, а зараз їх в рази більше. Кожен щодня прикладає чималу кількість зусиль для того, аби наша країна відповідала нормам Євросоюзу та НАТО, для вступу в дані структури. Тому ми не чекаючи перемоги у цій війні вже перебудовуємо усі структурні підрозділи для того, аби звикнути до нового та якнайшвидше прискорити ці процеси.

The Mood of Ukraine's Independence Day? Defiance. - The New York Times
Lynsey Addario for The New York Times

Вплив війни на Україну

Руйнування та втрати

Воєнні дії зачепили більше 9 областей країни, враховуючи Донбас, Крим та інші області, що межують з рф. Житлові будівлі, інфраструктура, школи, медичні заклади, електростанції, фабрики та інші об'єкти постраждали від ракетних атак, бомбардувань, артилерійських обстрілів.

Також ми маємо значні людські втрати, хоч офіційної статистики про кількість загиблих та поранених серед мирного населення та військових не публікують. Аналізуючи кожні атаки, розуміємо, що тисячі цивільних осіб та військовослужбовців віддали своє життя за нашу свободу. Багато людей евакуйовувалися з прифронтових зон у інші області України, а дехто й закордон.

Завдана шкода та потреби відновлення України за перший рік повномасштабного вторгнення

Гуманітарна криза

Гуманітарна криза призвела велику кількість людей до обмежень у доступі до елементарних життєво важливих ресурсів. Східні регіони були відрізані від водопостачання, електроенергії та медичних послуг. Не працювали заклади харчування, магазини та аптеки через недостатню кількість необхідного, особливо у зоні активних бойових дій.

На жаль, гуманітарна криза поглибила економічну бідність в Україні. Багато людей втратили робочі місця, підприємства були зруйновані або припинили свою діяльність, що призвело до збільшення безробіття та бідності.

Міжнародні гуманітарні організації та країни-партнери надавали допомогу, надсилали гуманітарну допомогу у вигляді речей, медикаментів, харчування та матеріальних ресурсів.

Населення чекає на евакуацію

Зміни у політиці

Під час війни змінилися пріоритети уряду: першочергово потрібно було забезпечити населення усім необхідним. Для цього, як ніколи раніше, працювали зв’язки з міжнародними партнерами. Коли ситуація для мирних людей більш-менш стабілізувалася, політичні діячі усілякими способами старалися підтримати наші Збройні сили. Під тиском ймовірного вступу України до ЄС та НАТО, уряд проводив зачистку усіх важливих структур, були замінені багато політичних, безпекових та інших підрозділів.

Зміна образу України

Міцність українців та важливість внутрішнього єднання

 Починаючи з 24 лютого 2022 року ми об’єднані, як ніколи, тим більше у важких умовах. Українці підтримують один одного, допомагаючи внутрішньо переміщеним особам, волонтерам, військовослужбовцям та постраждалим від військових дій. Люди добровільно долучалися до різних ініціатив та гуманітарних акцій, надавали допомогу у вигляді грошей, продуктів, одягу та інших необхідних ресурсів.

Важливим обов’язком внутрішнього об’єднання була підтримка морального духу та патріотизму. Українці були і є мотивовані та готові встояти проти агресора, захищати свою країну, її свободу та незалежність. Були організовані численні заходи, акції та флешмоби, які допомагали зміцнити національний дух та триматися на плаву усім разом.

Внутрішнє єднання було з перших годин, тому це такий важливий фактор, щоб пройти усі ці випробування спільно і запам’ятати нас такими сміливими та сильними. Це допомогло швидко реагувати на різні ситуації, які траплялися і ефективно розподіляти ресурси та людей для якісного результату. Наше суспільство показало велику витривалість та бажання до перемоги, незважаючи на новини, які часто вибивали з колії.

Вплив медіа на трансформацію образу

Роль соціальних мереж

Соціальні мережі у нашій війні - це один із засобів комунікації між усім світом та нами. Багато людей дізнаються про етап війни з соціальних мереж, з перших вуст, оцінюючи це як надійні джерела. У більшості випадків це так, але є історії, коли ця соціальна активність грає проти нас і нашого швидкої перемоги. 

Соціальні мережі використовують для організації волонтерів та інших гуманітарних допомог. Це зручно бути об’єднаними не лише в реальному житті, а й транслювати схожі цілі та здобутки під час волонтерської діяльності, наприклад для збору коштів на потреби військових, довкілля та інших важливих аспектів життя. 

У соцмережах нерідко висловлюють слова подяки та підтримки військовим, завдяки яким у спокійніших областях України були мирний день та ніч. Ці прості кроки надихають їх і вони не менш вдячні за цей простий жест. 

Як подякувати героям без слів: фото Veteran hub

Міжнародний вплив

Підтримка з боку світу

Не усі країни підтримують Україну в цій війні, але більшість цивілізованих країн за те, аби ми відстоювали свою свободу до кінця. Звичайні люди, активісти, спортсмени, актори, медики та інші особистості з усього світу висловлюють свою підтримку Україні. Вони транслюють це в соціальних мережах, проводять виступи, концерти, приїжджають в гості та іншими способами, показують підтримку нашого народу та виражають величезну повагу до такого запеклого протистояння, коли сили далеко не рівні.

Важливо, що рівень підтримки від світової спільноти відрізняється залежно від країни, та й протяжність війни дається в знаки. Однак, загальна підтримка грає важливу роль, вони також натхненні, адже це ворог не лише нашої країни.

Допомога та активність партнерів

Багато країн висловлюють свою підтримку Україні, використовуючи дипломатичні засоби: засудження агресії, санкції проти росії та підтримка територіальної цілісності України. Мало хто із цивілізованих країн зараз просто говорить - усі роблять і цим ми стаємо на крок ближчі до перемоги.

Наші партнери надають гуманітарну допомогу, включаючи медичні засоби, продукти харчування, засоби гігієни та інші необхідні ресурси для людей, котрі переїжджають туди, де нічого немає, щоб у них були мінімальні умови для проживання. Ця допомога забезпечує основні потреби постраждалих та зменшує гуманітарну кризу. 

Об’єднані країни спільно вирішують про надання військової допомоги, до якої відносяться постачання озброєння, тренування військових, розвідка та підтримка. Це дуже допомагає нам підсилити свою оборону та повернути свою територію. 

Також партнерські держави вводять економічні та політичні санкції проти росії та її людей, щоб вплинути на її дії та зупинити агресію.

Від Javelin до HIMARS. Яку західну зброю отримала Україна за час війни та чому цього недостатньо /Фото 1
Військова допомога Заходу: created Volodymyr Dacenko

Відновлення

Відбудова постраждалих територій

Є різні думки щодо цього питання: беззаперечно більш центральні області будуть відбудовуватися. Звісно, житлові будівлі, дороги, мости, школи, лікарні та енергетичні системи будуть відбудовані. На це піде не один рік зусиль у відновленні та реконструкції пошкоджених об'єктів щоб забезпечити безпеку та зручність для громадян. Ми бачимо вже перші кроки держави до цього: вже розпочалася ремонтна кампанія у деяких областях по відновленню пошкоджень електростанцій.

Економічне відновлення включає підтримку бізнесу, надання кращих умов для створення нових бізнесів, створення нових робочих місць, залучення інвестицій та розвиток економіки загалом. Це допоможе відновленню  принаймні довоєнної економічної активності та забезпечить стабільності на можливих територіях країни.

Але також стоїть питання створення нежитлової оборонної зони вздовж кордону з країною-агресором. Це питання зараз не на часі, але аналітики вже прогнозують такий сценарій. Ймовірність його реалізації висока, адже наша наша держава ледь не кожні 10 років потерпає від сусіда-агресора. На мою думку, це необхідно зробити для подальшого спокійного життя наступних поколінь.

Реформи та зміни в системах управління Україною

Деякі з реформ до початку повномасштабного вторгнення були дуже успішними, але зараз змінився фокус на реформи, які потрібно запровадити, щоб стати членом Євросоюзу та НАТО. Тому весь вектор направлений на виконання вимог кандидацтва у ці міжнародні структури.

Однією з найбільш великих проблем є боротьба з корупцією. Ми бачимо, що зараз все більше впроваджуються електронні системи для підвищення прозорості та зменшення можливостей для хабарництва.

Думаю, що Україна буде оновлювати економічні реформи для стимулювання економічного зростання та привабливості західних інвесторів. Це включає спрощення податкової системи, зниження бюрократії та оновлення умов підприємництва.

Враховуючи останні події, варто довести до ладу розпочату судову реформу з метою забезпечення незалежності та ефективності судової системи. Цей крок спростить процедури судочинства, зміцнить етичні норми та забезпечить доступ до правосуддя, як це має бути у європейській державі.

На мою думку, якщо з нас беруть приклад в інтеграції спрощення публічних послуг (ДІЯ), тоді ми маємо розвиватися в цій сфері, щоб досягти ще більших успіхів в цій сфері та показати світу про легкість електронної взаємодії, яка, до речі, унеможливлює діяльність корупції.

Ілюстрована відбудова України: колаж “Сьогодні”

Висновки: яким буде образ України після дня перемоги

Україна, на мою думку, стане символом народу, який протистояв агресії рф та переміг у важкій війні. Це підкреслить нашу міцність та стійкість, сподіваюсь, перемога відобразиться як історична подія, яка задокументувала боротьбу за незалежність та волю кожного українця. Ймовірно, кожен відчуватиме національну гордість і та самосвідомість, адже стільки кривавих подій вже відбулося і невідомо скільки ще відбудеться. 

Після війни українці матимуть багато роботи для відновлення зруйнованої інфраструктури, економічного розвитку та підтримки постраждалих. У нас вже є гаранти допомоги від партнерів, тому сподіваємося, відбудова нашої держави не затягнеться на десятки років. Якщо це так і відбудеться, тоді ми вкотре доводимо свою гнучкість та витримку, а нашими перемогами на міжнародній арені пишатимуться у всьому світі.  

Головне завдання на сьогодні - всіляко сприяти якнайшвидшому закінченні війни, будувати плани, показувати свою готовність до змін, щоб цей образ перетворився в реальність завдяки нашим спільним діям та нашим партнерам.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
АЗ
Анна Зубковська@zubkovska_anna

49Прочитань
0Автори
1Читачі
На Друкарні з 26 травня

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Вітаю! Вашу роботу опубліковано в Twitter та на Facebook Друкарні.

🔸https://www.facebook.com/drukarniaua

🔸https://twitter.com/drukarniaua

Ваш довгочит дуже цікавий! 🫶

Вам також сподобається