Вперше чоловік у військовій формі з‘явився ще у відео до пісні «Sorry Not Sorry». Він зустрічає гостей, вони проходять до зали й спостерігають за виставою, в якій Тайлер вбиває свої альтер-его. Це, мабуть, був тизер нового персонажа, тож слід звернути увагу як на військовий одяг, так і на сам акт насильства.
Подібну форму носять армійські генерали із Замбії. Між іншим у пісні «Noid» використовується мова ньянджа, поширена у Замбії. А семпл взятий у замбійського гурту Ngozi Family (пісня «Nizakupanga Ngozi»), який своєю чергою запозичив його у Black Sabbath (пісня «War Pigs»).
А стосовно насильства: військові виконують брудну роботу, тож Тайлер зробить щось подібне не востаннє (приміром, він підірве контейнер з невідомими людьми у відео «St.Chroma» чи свого клона в літаку). До речі, St.Chroma — це ім‘я нового персонажа, тільки-от ST — це радше не про святість Тайлера, а скорочення від слова «сержант».
St.Chroma, зовнішньо, схожий на злодія. І є передчуття, що цей альбом — повна протилежність альбому «Igor». Той персонаж мав каре і приховував очі за окулярами. Цього разу за маскою приховано все крім очей, а каре ніби перевернули і зробили роги (хоча зачіска натхненна традиційною руандійською «амасунзу» — це коли волосся укладається у формі півмісяця).
Ім‘я St.Chroma, як і його поведінка, натхненна персонажем Chroma The Great з книги «The Phantom Tollbooth».
Він — диригент, який дарує світові кольори. На їхню подібність Тайлер натякнув тоді, коли одна з вантажівок, на якій був напис «CHROMAKOPIA», стояла біля муралу з диригентом.
Слово «Chromakopia» поєднує в собі «Chroma» і «Cornucopia». У мистецтві «Chroma» позначає насиченість або яскравість кольору. А ще «Chroma key» (так званий хромакей) має зелений колір, в якому оформлений цей альбом.
Тоді як «Cornucopia» буквально перекладається як «ріг достатку». За грецьким міфом, коза Амальтея, що вигодувала своїм молоком Зевса, якось зламала собі ріг. Німфа, одна з виховательок Зевса, наповнила ріг плодами й подала йому. Тоді Зевс подарував ріг Амальтеї німфам, пообіцявши, що з нього з'являтиметься все, чого вони забажають. Звідси й вислів «ріг достатку». До речі, назва «CHROMAKOPIA» має роги, що також натякає на зло, хаос або відторгнення.
Мабуть, тому Тайлер вбиває минулих персонажів, аби привернути увагу до світу, який вважає нудним і безколірним. Тобто так, кожен його персонаж важливий, бо завдяки їм він став тим, ким є зараз. Воднораз Тайлер готовий залишити своє минуле позаду.
Відео ST. CHROMA
Відео до пісні «ST. CHROMA» починається в монохромній кольоровій гамі, яка часто відображує роздуми про минуле. Отож припустімо, що кольоровий світ представляє «теперішнє».
Спершу St.Chroma йде в одиночку. Потім він, немов би диригент, впевнено веде за собою колону замаскованих фігур. І вони, як солдати, підкоряються його наказам. Наче це суспільство, що змушене відігравати заздалегідь визначені ролі. Власне костюм генерала демонструє те, наскільки персонаж відрізняється від інших. Або ілюструє його статус / вплив.
Оскільки таємничих фігур 10, існує така думка, що це ті, кого Тайлер запросив для запису альбому (тільки Daniel Caesar з‘являється у двох піснях). Проте чому він їх убив? Не зрозуміло.
Можливо, люди в чорному — це представники сучасної музичної індустрії. Адже всі мають однаковий вигляд, схоже звучать, пишуть беззмістовну музику. Щоб висловити своє невдоволення цим, St.Chroma підриває їх. Тому після вибуху з‘являються кольори, наче протагоніст позбувся поверхневості, передбачуваності в музиці й повернув сюди глибину та колір.
Або замасковані фігури — це персонажі, яких ще не створили. Оскільки ми не бачили як їх створюють. Тільки їхнє знищення (у відео «Sorry Not Sorry»). А втім, навіщо слідувати традиціям, якщо минулі епохи мертві?
Тому Тайлер не робить за традицією 10-ту пісню подвійною (хоча на вініловій пластинці, здається, є інша пісня. Офіційного релізу немає).
Тому він не випускає кожен наступний альбом через 2 роки. Цього разу різниця в 3 роки (а у 2023 році вийшов делюкс «Call Me If You Get Lost»).
Зрештою ось чому інший St. Chroma підриває свого клона разом з тими людьми. Йому теж треба зникнути разом з іншими. Він стомився відігравати роль, яку йому нав‘язало суспільство. Тобто дарувати людям кольори, бути тим, хто завжди пише музику. Позбувшись традицій, персонаж починає жити теперішнім.
Відео NOID
Існує декілька теорій щодо назви «Noid»:
Вона читається як «no ID», а це про втрату ідентичності, тому протагоніст носить маску
Це скорочення від слова «paranoid»
Noid — це запит іммігрантів до «USCIS» (Служба громадянства та імміграції США) для отримання притулку, наприклад.
Усе так чи інакше перегукується з відео. Щоправда, зі слів Тайлера, маска тут для того, аби розповісти страшну правду. Просто йому дискомфортно говорити про неї відкрито.
Параноя ж розкривається через різні образи у відео, власне як і порівняння себе з іммігрантами. Скажімо, сцена, в якій St. Chroma закриває двері на три замки говорить як про параною, так і про відсутність безпеки у своєму домі (а для іммігрантів не існує власної домівки / почуття безпеки поза межами Батьківщини).
Та повернімось на самий початок. St. Chroma проходить крізь натовп, який рухаються у зворотному напрямку. Він розштовхує їх, на що люди, звісно, зляться. У парі зі словами «Things feel out of order / look around, I'm not sure of Pair of paranoia» ця сцена говорить про відчуження персонажа. Маска тут як символ захисту чи спроба злитись з натовпом. А втім, він все одно залишається відокремленим від оточення.
Потім із певним захопленням до нього підбігає дівчина, лице якої перетворюється на злісне. Її телефон стає зброєю, що є алюзією на сучасні взаємини у цифрову епоху. Вони, стосунки себто, можуть бути нав‘язливими й небезпечними. Особливо коли це взаємини фанатів і зірок. Людський захват і легкий доступ до знаменитостей може з легкістю стати зброєю. Адже шанувальники часто втручаються у приватність своїх кумирів.
До речі, попереду тієї жінки йде чоловік, який нібито дзвонить комусь, але насправді у нього світиться ліхтарик. Тобто він знімає відео.
В іншій сцені St. Chroma на самоті рухається так, ніби не усвідомлює, що робить. Не розуміє своїх емоцій. Це ілюструє те, як знаменитості втрачають внутрішнє «я», відіграючи роль, нав‘язану суспільством. А сам він тому, що у світі слави нема кому довіритись.
Коли протагоніст виходить з магазину, поблизу нього стоїть чоловік, який носить на собі рекламу. Так почувають себе музиканти. Вони, як ходячий білборд з рекламою свого продукту, цебто музики.
Словом, персонажа поглинає параноя. Він вважає, що за ним постійно слідкують. В уяві St. Chroma створюються образи, яких направду не існує. Приміром, йому здається, що за ним стежить автомобіль.
Він не знаходить затишку навіть у власному домі. Крива форма люстерка представляє спотворене сприйняття реальності, створене параноєю. У дзеркалі персонаж бачить людину, яка погрожує йому пістолетом. Хоча він сам у кімнаті.
У нього в ліжку лежить жінка, і тут без натяків йдеться про стосунки. Але в цей час Тайлер каже, що йому треба постійно носити захист, позаяк ти ніколи не знаєш, чи хтось не спробує завагітніти від тебе.
Наприкінці відео St. Chroma в паніці тікає з дому, біжить порожньою дорогою, постійно озираючись назад. Так він опиняється на порожній парковці. Його тінь починає рухатись всупереч тому, як він рухається. Ця сцена натякає на те, що його страхи, тривога, недовіра, параноя ожили у вигляді тіні.