Ватерзой

Ватерзой

Ватерзой (нідерл. waterzooi від water «вода» та zooien «варити») — класична бельгійська юшка, традиційна страва Фландрії. Іноді також використовують назву Gentse Waterzooi (гентський ватерзой), яка вказує на походження страви.
Спочатку ватерзой готувався виключно з прісноводної риби. Її в каналах Гента водилася величезна кількість, а все завдяки водяному млину, який побудували поряд із спорудженим у XIII столітті греблею на річці Схелді. У процесі перемелювання злаків, їх залишки та борошно потрапляли у воду, чим залучали численних прісноводних риб, які наповнили Гентські канали та річечки. Протягом кількох століть у приготуванні ватерзою використовувалися сім сортів прісноводної риби: вугор, щука, окунь, вусач, короп, лин та лящ.
І все ж таки ватерзой не такий простий, як може здатися на перший погляд, адже він підкорив своїм смаком Карла V, короля Іспанії та Німеччини, імператора священної Римської імперії, який у 1500 р. народився в Генті. З історичних джерел достеменно відомо, що Гентський ватерзою був найулюбленішим блюдом великого монарха.
Наприкінці XIX століття прийшла індустріалізація, таке нове історичне явище, як заводи та фабрики, забруднили річки та канали, а риба покинула Гент. Цим фактом пояснюється зміна одного з головних інгредієнтів у знаменитому ґентському «супі». Хоча є й інша, менш поширена версія, що в ті ж часи, коли індустріалізація йшла Європою, улюблена страва Гентських бідняків припала до смаку місцевій буржуазії, яка стала подавати ватерзою до недільних обідів.Але знатним людям хотілося відрізнятись від пролетаріату і вони замінили тоді ще дуже дешеву рибу на куряче м'ясо.
Іншими складовими супу є морква, цибуля-порей, корінь селери або петрушки, цибуля, приправи (петрушка, чебрець, лавровий лист, шавлія). При цьому нарізані соломкою овочі часто варяться окремо від риби/м'яса. Наприкінці бульйон заправляють яєчним жовтком.
Подавати ватерзой слід гарячим, зі шматочками білого хліба (або багету) та олією.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.4KПрочитань
9Автори
37Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Треба спробувати))

Вам також сподобається