В кожній країні є люди якими ми пишаємось та вихваляємо. Ці люди зазвичай отримують високі посади або мають всесвітню популярність. Тому недарма нобелівська премія починаючи з 1901 року вручається за найкращі відкриття у різних галузях науки, літератури та діяльність спрямовану на благо всього світу.
В Польщі є свої нобелівські лауреати. Одним з видатних польських вчених є Марія Склодовська-Кюрі. Марія працювала над своїми проектами разом чоловіком, П’єром Кюрі. П’єр Кюрі вчений фізик, як і Марія, разом отримали Нобелівську премію за вивчення радіоактивності в області фізики в 1903 році. Після смерті чоловіка, Марія продовжила дослідницьку діяльність. Вона отримала Нобелівську премію в 1911 році друге за відкриття хімічних елементів: радія та полонія. При вивчені радіоактивності вона використовувала точний і чутливий електрометр, замість фотографічного методу, який часто давав невірні результати. Цей метод привів до прориву. Виявилось, що інтенсивність випромінювання в різних мінералах, що містить уран не пропорційна. На цій основі, дослідниця зробила висновок, про існування нового радіоактивного елементу.
Генрик Сінкевич автор історичних романів, новеліст, публіцист і лауреат Нобелівської премії по літературі 1905 року. Нобелівський комітет вказав “за видатні досягнення в галузі епосу” і як підкреслив один із його членів “рідкісного генія, який втілив дух нації”. Найбільш видатні його роботи це роман ‘‘Quo vadis’’ о перших християнах та ‘‘Хрестоносці’’ про Грюнвальдську битву. Ці твори стали дуже популярними навіть за межами Польщі, їх перекладено багатьма мовами. І зараз його творчість вивчають у шкільній програмі. А роман ‘‘Вогнем та мечем’’ навіть екранізували в 1999 році. Фільм знятий Єжи Гофманом, а в головних ролях зіграли такі знаменитості як Богдан Ступка та Ізабела Скорупко.
Чеслав Мілош польській поет, есеїст та перекладач. Він народився 30 червня 1911 року. Студентом почав писати перші вірші і писав та видавав їх до кінця життя в 2004 році. Будучі молодим юнаком, поет пише ‘‘Поема о застиглим часі’’, перший том поезії о застиглим часі друкують в 1933 році; потім з'являється ‘‘Три зими’’, пізніше в його творчості з'являються поеми англійською та російською мовами. У своїй поезії Мілош шукав ‘‘об'ємну форму’’. Він рухався до простої мови, яка б дозволяла описувати речі в основному вимірі їх існування. Мілош пережив окупацію, а під час Другої Світової війни таємно переїжджає до Варшави, де він працює сторожем в бібліотеці. Після війни працював в дипмісії. Багато подорожує, емігрував до Парижа, а згодом і до Америки. Був номінований на Нобелівську премію та офіційно отримав премію в Стокгольмі в 1980 році. В 1993 році поет переїжджає на постійне місце проживання в Краків.