Відповідь Туреччини на пропозицію Росії щодо природного газу: Технічно можливо - Milliyet

Президент Росії Володимир Путін заявив, що витоки в газопроводі «Північний потік» є «актами міжнародного тероризму». Путін також сказав: «У Туреччині може бути створений великий газовий центр для всієї Європи». З іншого боку, міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез відповів на пропозицію Росії.

Президент Росії Путін зробив знакові заяви з багатьох питань - від нападу в Криму до саботажу «Північного потоку». У своїй заяві Путін висловив наступні твердження:

  • Європа купуватиме природний газ на ринку, країни, що розвиваються, платитимуть вищі ціни.

  • Стеля цін на російську нафту погіршить інвестиційний клімат у світовому енергетичному секторі.

  • Одна нитка «Північного потоку-2» безпечна. Росія готова постачати газ через «Північний потік-2». У цьому питанні м'яч на полі ЄС. Використання механізму спотового ринку призведе до втрати 300 мільярдів євро для Європи.

  • Обмеження ціни на російську нафту погіршить інвестиційний клімат у світовому енергетичному секторі. Це вдарить по найбідніших країнах. Відкриття нафтових резервів не змінить ситуацію. Ми можемо перенаправити газ «Північного потоку» до Чорного моря.

Турецька формула від Путіна!

Ми можемо створити в Туреччині великий газорозподільний центр для Європи. Росія розширить географію розподілу газу. Ми продовжимо рухатися в напрямку торгівлі з місцевими валютами в енергопостачанні.

Газпром може бути створений на кордоні з Туреччиною

З іншого боку, заступник голови ради директорів і голова правління "Газпрому" Олексій Борисович Міллер заявив, що центр торгівлі газом може бути створений на кордоні ЄС з Туреччиною.

Міністр Дьонмез: Газовий центр технічно можливий

Першою реакцією на заяву Путіна про те, що «газовий центр може бути створений в Туреччині», стала реакція міністра енергетики та природних ресурсів Фатіха Донмеза. Міністр Донмез сказав:

«Це вимагає повноцінної роботи. Однак, це технічно можливо», - сказав він.

«Ми обговорюємо прокладання додаткових ліній»

Крім того, віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив:

«Ми обговорюємо прокладання додаткових ліній до “Турецького потоку”, заходи безпеки були посилені».

Виступаючи в прямому ефірі телеканалу CNN Turk з цього приводу, журналіст Сіяменд Качмаз (Siyamend Kaçmaz) використовував наступні твердження:

Путін виступив з промовою на Російському енергетичному тижні. Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез також брав участь у цій зустрічі. Якщо ми подивимося на заяви Путіна, то він говорив про нестабільні ціни на енергоносії у світі останнім часом. Він заявив, що вони не продаватимуть газ жодній країні, яка встановлює для них максимальну ціну. Він сказав, що після саботажу на газопроводі «Північний потік» це може статися на всіх енергетичних трубопроводах у світі. Він сказав, що Туреччина знаходиться на економічному транзитному маршруті.

Безпека в Туреччині

Якщо наші європейські партнери погодяться, Туреччина може стати транзитним центром, сказав він. Наразі газ надходить до Туреччини через «Блакитний потік» і «Турецький потік». Він розповів про безпеку, яку гарантують трубопроводам на території Туреччини. Він особливо наголосив на нестабільних цінах, які, за його словами, спрямовані на послаблення зв'язків між ЄС і Росією.

Одразу після сьогоднішньої зустрічі президент Росії вирушить до Астани, де проведе зустріч з президентом Ердоганом.

Роблячи заяви на цю тему, ректор Нішанташського університету професор Шенай Ялчин використовував наступні твердження:

Незважаючи на всі зв'язки, ЄС не забезпечив достатню кількість енергоресурсів на наступну зиму. Вже є Росія, яка забезпечить поставки, але де-факто існують ситуації, в яких ЄС бере участь, особливо після закінчення санкцій, запроваджених США. І Україна, і Росія хочуть миру, але реальна ситуація не дозволяє цього зробити. Цього хоче і ЄС. Крок Путіна - це послаблення. Він відкритий для обох сторін.

Чому Туреччина?

Якщо ви запитаєте, чому було обрано Туреччину. Туреччина - одна з країн, яка проводить найбільш збалансовану політику у відносинах з усіма країнами. Вона має заспокійливу позицію у відносинах з Росією, Україною та ЄС.

Він запропонував обрати Туреччину в якості регуляторного центру, як і в зерновому секторі. Туреччина покаже, що вона є хорошим керівником у майбутньому. Таким чином, вона зможе забезпечити Європу газом, якого вона потребує. Путін не хоче будувати новий газопровід. Є два трубопроводи, які йдуть до Туреччини. Блакитний потік і Турецький потік, частина газу звідси постачається до Європи. Можливо, за рахунок збільшення потужностей можна буде задовольнити частину потреб Європи в газі.

Джерело — Milliyet

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

74.9KПрочитань
4Автори
287Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається