Виклики, стрес та невизначеність стали нашими супутниками в повсякденні.
І тут два варіанти: ми або адаптуємось, або не встигаємо пристосуватись до змін. Саме тому в переліку надважливих навичок для усіх без винятку постає адаптивність.
У програмах корпоративного навчання, а це курси: «Ефективний керівник», «Лідерство та командна робота», «HR-менеджер» та «Підприємництво», ми починаємо з таких понять, як:
Робота мозку: дослідження Гарвардського університету доводять, що люди, які практикують когнітивну гнучкість (тобто вміння адаптуватися до змін), на 60% частіше досягають кар'єрного успіху.
SWOT-аналіз особистості: за опитуванням Deloitte, 79% успішних підприємців використовують самоаналіз для визначення своїх сильних і слабких сторін.
Навички міжособистісного спілкування: дослідження Forbes показують, що 85% професійного успіху залежить від soft skills, включаючи вміння давати зворотний зв’язок, аргументувати свою позицію та вирішувати конфлікти.
І тільки потім вчимося керувати, планувати та мотивувати свої колективи. Саме тому маємо дбати про ресурсну складову.
Якщо у вас великі плани на життя, є сенс спочатку подбати про ресурсну забезпеченість цих планів. Дослідження Стенфордського університету свідчать: люди, які мають стабільний рівень енергії, на 40% ефективніше виконують завдання.
Кілька правил, які допоможуть зберегти енергію:
Припинити наздоганяти когось і порівнювати себе з іншими.
Дослідження Американської психологічної асоціації (APA) показують, що порівняння себе з іншими збільшує рівень стресу на 45%.
Ставте цілі, але отримуйте задоволення від процесу.
Наукові дослідження підтверджують: люди, які фокусуються на процесі, а не лише на результаті, мають на 23% вищий рівень задоволеності життям.
Щастя – всередині нас.
За даними Всесвітнього звіту про щастя (World Happiness Report), 78% щасливих людей фокусуються на внутрішньому балансі, а не матеріальних надбаннях.
Перфекціонізму – ні.
Дослідження Університету Йорка показують, що 72% людей, які страждають від перфекціонізму, мають підвищений рівень тривожності та незадоволеності життям.
Пора прийняти за стандарт нову нормальність – натуральність та природність. Статистика підтверджує: люди, які приймають себе такими, як є, мають на 35% менше стресу та більше задоволені своїм життям.
Головне правило 6 «С»:
Ендокринологи визначили, що дотримання шести ключових факторів – сміху, сонця, сексу, сну, спорту та щастя – підвищує рівень гормонального балансу на 50% та зменшує рівень кортизолу (гормону стресу) на 40%.
Співпраця з бізнесом, консалтинг та пошук рішень у кризових ситуаціях показують важливість цих правил, бо 9 з 10 керівників скаржаться на відсутність часу, що, насправді, починається з нестачі власного енергетичного ресурсу.