Візуальна новела «Потяг». Що це саме таке?

Кадр з гри “Потяг”

Ви колись відчували, що вас затягує безодня? Що маю на увазі під «безодня»? В нашому випадку – буденність і монотонність. Дім, робота, потяг, дім… І так щодня.

Я тут вирішила пройти одну коротку українську візуальну новелу під назвою «Потяг». І мені є про що сказати. Але спочатку, що ж це за такий «Потяг» і звідки взявся. Це конкурсна робота для «Ukrainian Micro Visual Novel Jam». Усі роботи – короткі новели з одним спрайтом, однією мелодією, з історією не більше 1000 слів на вільну тематику.

Як я натрапила на цей проєкт

Все доволі просто. Нещодавно підписалася на ютуб канал Emma Pustelia. Блогерка викладає проходження візуальних новел. Вчасності з цього конкурсу.  І саме у неї побачила проходження цієї гри. Зацікавив малюнок (ну, слабка я до красивих хлопчиків в аніме стилістиці). Плюс давно хотіла пограти в щось суто українське. Тому вирішила не дивитися відео, а знайти гру та пройти її самостійно. І хоча я не дуже люблю саме ігровий жанр новели, подумала, що це непоганий буде матеріал для огляду.

Тепер про сам проєкт

«Потяг» - це безкоштовна візуальна новела. До речі, усі потрібні посилання залишу нижче.

 Команда розробників:

ToharuYuya — сценаристка, дизайнерка UI

Lisamint — художниця спрайтів, фону і обкладинки

Shreibikus — програміст

Анотація. Дім — робота, робота — дім... Рутина вбиває тебе зсередини. Вже настільки нестерпно, що немає бажання жити. Але ось доля знайомить тебе з людиною, про яку ти ніц не знаєш. Що ж чекає тебе попереду? Дружба, кохання чи...  

Я тут, напевно, не буду поділяти, як зазвичай роблю у подібних дописах, на «плюси» та «мінуси», а просто викажу свою думку

Це не зовсім гра. Так, знаю, що до цього вживала цей термін, але коли її скачувала також думала саме про «гру». Тут немає геймплею. Тобто, зазвичай у подібних іграх ти у деякі періоди ігрового часу мусиш робити вибори і вони приведуть  тебе до певного фіналу. В цьому і полягає основний сенс. Але не тут. Це в першу чергу новела (саме у літературному значені)  з  гарною візуалізацією та звуковим супроводом. Історія про ліричну героїню (можливо, страждаюча від панічних атак), яка незадоволена своїм життям та своєю буденністю. І в один «прекрасний» день, зустрічає юнака, який ДУЖЕ доброзичливо до неї ставиться, що в неї викликає страх та сумнів щодо такої люб’язності.

Невеличкий (як любила казати моя вчителька з історії України) ліричний відступ. Чи погоджуюся з думками героїні з приводу життя? Ні. Хоча і можу її зрозуміти. Я сама з тих, хто живе в постійній сірій буденності. Коли кожен день здається однаковим, а робота займає найбільше мого часу. Але навіть у цьому є свій шарм. Бо кожна дія не може бути однаковою і в тебе просто не вийде відчувати постійно одне і те саме. З простої причини – ти звикаєш і починаєш дивитися на звичні тобі речі по-іншому. Навіть у буденності, якби це абсурдно не звучало б, є своє різноманіття. Але воно в деталях. Плюс, дні, коли тобі таки вдається вирватися з «ланцюга вічної хронології» (піти в кіно, зустрітися з друзями тощо),здаються неймовірно яскравими. Хоча і короткими. Головна моя думка з цього приводу – треба дорожити кожним днем. Бо, навіть, вічний «День Бабака» може бути різним, просто необхідно дивитися під різними кутами.           

Повертаємося до новели. Якщо розглядати саме текст – то він якісно написаний. Історія дуже коротка. По своєму лячна. Усі жанрові особливості – присутні.  Напевно, мені хотілося б щоб сюжет був набагато більшим, якщо ми говоримо саме про гру. Але це конкурсна робота, де є свої вимоги. На мою думку, ця історія краще б лягла б у інший формат. Говорю про мальописи (якщо це якось потрапить до розробників – це непогана ідея, беріть на замітку).

Що сказати у підсумках?

Насправді, в мене змішані відчуття. Сам проєкт непоганий. Просто це не зовсім те, на що особисто я розраховувала. Але подібні ігри такого формату можуть у майбутньому стати чимось більшим. Прикладів цього у світі чимало. Тому особисто від себе бажаю подальших успіхів команді розробників.

Якщо вам сподобався подібний огляд, то напишіть про це в коментарях. Можливо, в майбутньому візьму ще одну новелу з цього конкурсу на огляд. Як ви на це дивитися? 

Потрібні посилання:

Сама гра - https://toharu.itch.io/train

Конкурс Ukrainian Micro Visual Novel Jam - https://itch.io/jam/ukrainian-micro-visual-novel-jam

Emma Pustelia. Це не реклама, а просто невеличка рекомендація - https://youtube.com/@emmapustelia?si=0VfCG-IRqUa44MrK

Матеріал підготовлений в рамках проєкту UKR story

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Katya Kion
Katya Kion@kion_ukrstoty

1.1KПрочитань
6Автори
12Читачі
Підтримати
На Друкарні з 28 квітня

Більше від автора

  • Таємнича осіння фотографія. Андрій Любка, збірник «Кілер». Огляд

    Боже, я нарешті пишу цей огляд. І сьогодні ми поговоримо про оповідання «Сюїта для трьох скрипок і фортепіано. Таємнича осіння фотографія». Автор – Андрій Любка. Збірник історій «Кілер». Але спочатку трохи передісторії…

    Теми цього довгочиту:

    Оповідання
  • Що подивитися у геловінську ніч?

    Я підготувала різнопланову добірку для перегляду у геловінську ніч. Тут будуть і мультфільми, і фільми, і канали летсплеїв тощо. Не будемо зволікати – поїхали!

    Теми цього довгочиту:

    Українська Культура
  • Огляд фільму «Сторонній» 2019 року

    Так, як скоро Геловін, подумала подивитися якийсь український фільм жахів. І ось, надибала один такий, який включили в збірку українських фільмів з потрібним жанром. «Сторонній» 2019 року.

    Теми цього довгочиту:

    Фільми

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається