По перше, дякую що ви натиснули на мій перший довгочит, я надіюсь він вам сподобається.
Це перший з короткої, проте досить докладної серії довгочитів про космонавтику радянського союзу, а більш точно Українців які за нею стояли і їхніми розробками. Почнемо ми з початків як радянської, так і світової космонавтики - 1945 року, а саме з розбомблених заводів повоєнної Німеччини, якими бродили представники комісій різних країн і вишукували новітні технічні рішення в залишках Німецьких фау-2, які тільки недавно бомбили Лондон, а ще перед тим стали першими людськими виробами що перетнули лінію кармана (100 км від рівня моря, умовна межа космосу) . Одною з країн яка послала делегацію, звичайно був радянський союз, який послав у своїй комісії декілька “ворогів народу “ які до недавно або рабсько працювали в Сибіру, або трудилися в “спеціальному“, а по правді тюремному Кб Туполєва.
Серед цих людей були якнайменше троє Українців - Сергій Корольов, якого тільки повернули з репресій в Сибіру, Михайло Янгель, син Української сім'ї висланої в Сибір, який донедавна працював в вищезгаданому Кб Туполєва, та Валентин Глушко, що вже мав досить досвіду в будівництві ракетних двигунів.
Саме ці троє фахівців скоро стануть одними з найважливіших фігур в радянській космонавтиці.
Михайло Янгель стане головним конструктором свого власного КБ, яке буде розробляти більшість радянських міжконтинентальних балістичних ракет.
Валентин Глушко стане головним конструктором ракетних двигунів в усьому радянському союзі, а Корольов відправить перші супутники і з часом людей на орбіту.
Будучи на Пенемюнде, - головному полігоні ракетної програми нацистської Німеччини, ці троє, і вся Радянська комісія зіткнутся з великою проблемою: Американські війська, які зайшли на територію полігону до того, разом з Німецькими інженерами завербованими в рамках операцій “paperclip” забрали, знищили або спотворили всі залишки німецької космічної програми що змогли, і забрали більшу частину науковців, включаючи їх голову - Вон Брауна до США. Тепер все що залишилося їм було вештатися територією полігону і збирати уламки, а також шукати вцілілі документи і запчастини, осколок за осколком збираючи ракетну програму 3 рейху .
Далі буде…
Дякую за прочитання, якщо вам сподобалося, будь ласка залиште вподобайку.