Вундеркінд криптовалютного світу, який всіх обманув

Хто такий Сем Бенкман-Фрід? 


Наймолодший криптомільйонер світу Сем Бенкман-Фрід або SBF — саме так його називали ще на початку 2022 року. Але вже наприкінці року від цього титулу не залишилося і сліду.

Ось дев’ять ключових факторів про нього:

📌 У 2014 році Фрід закінчив Массачусетський технологічний інститут за спеціальністю фізика. А далі SBF подався у професію трейдера і пішов працювати до Jane Street Capital. Компанія спеціалізується на арбітражній торгівлі — трейдери купують акції на одній біржі та одразу продають їх дорожче на іншій.

📌 2017 року почав набирати популярності біткоїн. Він тоді торгувався за $10 000 (за 5 років майже повертається до витоків). Бенкмана-Фріда зацікавила криптоіндустрія. Зокрема, те, що криптотрейдерів на той момент було не так багато.

📌 Він почав з японської арбітражної торгівлі. Вона передбачала купівлю біткоїнів у США та продаж їх у Японії. 10% різниці у ціні йшли Сему.

📌 На отриманих коштах у листопаді 2017 року він заснував власну торгову фірму Alameda Research. На той момент йому було 25 років!

📌 Вже за два роки Бенкман-Фрід запустив ту саму криптобіржу FTX.

📌 Сем Бенкман-Фрід був прихильником «ефективного альтруїзму» — заробляти більше грошей, щоб віддавати на благодійність. Щоправда, не відомо про яку благодійність думав Сем. Гроші він витрачав на життя на Багамах, інвестиції у футбольні клуби та підтримку демократів на виборах. Він став одним з найбільших донорів Демократичної партії США.

📌 У 2021 році Сем мав $22,5 млрд статків — це один з найбільших показників серед молодих мільярдерів світу.

📌 Його обожнювали інвестори. SBF завжди ходив у футболці та штанцях замість дорогезних костюмів. Невибагливий ботанік-дивак притягував до себе багато уваги.

А що ж відомо про саму криптобіржу?

Ось кілька фактів:

📌 За декілька років FTX доросла до списку найбільших криптобірж світу. Ще 2018 року Сем Бенкман-Фрід її запустив, а вже 2021-го вона стала третьою за величиною.

📌 FTX була централізованою криптовалютною біржею, що спеціалізувалася на деривативах та кредитних продуктах. Клієнти могли купувати та продавати цифрову валюту за іншу цифрову валюту або традиційні гроші.

📌 На лютий 2022 року, денний обсяг торгів біржі сягав $10 млрд. Послугами платформи користувалося понад мільйон клієнтів, при тому, що біржа була недоступна у США та деяких інших регіонах.

📌 Криптобіржа мала власні токени FTT. Всього випустили 345 млн токенів, а в обігу у 2022 році було лише 95 млн.

📌 З 2019 року криптобіржа залучила майже $2 млрд інвестицій. Остання оцінка FTX $32 млрд (лютий 2022 року).

📌 FTX була не просто криптобіржею. Вона мала низку франшиз по всьому світу. І встигла купити ряд компаній Bithumb, Liquid та BitVo, які розташовані у Південній Кореї, Японії та Канаді.

Криптобульбашка вибухнула

Ймовірно, ще зарано казати, що ми підійшли до розв'язки історії однієї з найбільших криптобірж — FTX. Адже Сем Бенкман-Фрід ще не один місяць відвідуватиме зали суду, допоки йому не винесуть остаточний вирок. 

2 листопада профільне видання CoinDesk випустило матеріал про те, що FTX зіштовхнулася з кризою ліквідності. Простіше кажучи — неможливість відповідати за своїми зобов'язаннями перед клієнтами.

Вже 8 листопада власник найбільшої у світі криптобіржі Binance вирішив кинути конкуренту рятівне коло та викупити FTX.

За декілька днів до цього оголошення користувачі почали виводити власні кошти з криптобіржі, але багатьом клієнтам це не вдавалося. Проте до того самого 8 листопада з рахунків біржі сумарно зняли близько $6 млрд.

Вже 9 листопада власник Binance відмовився від угоди. Начебто через комплексну перевірку (Due dilligence) та новини про нецільове витрачання коштів інвесторів. Деякі криптоексперти вважають, що так Binance лише підштовхнув конкурента до прірви. Але варто зазначити, що в ті дні вартість усіх криптовалют різко впала, біткоїн не виключення. Його вартість складала менш ніж $19 000.

День Х трапився 11 листопада — біржа FTX ініціювала своє банкрутство в США. Судова процедура була одним зі способів повернути гроші клієнтам. А сам Бенкман-Фрід подав у відставку.

Крах FTX поклав початок розслідуванням Міністерства юстиції та Комісії з цінних паперів і бірж. Сема звинувачують у нецільовому використанні мільярдів доларів клієнтів для підтримки свого криптофонду Alameda Research та впливу на державну політику США.

Бенкману-Фріду загрожує до 115 років позбавлення волі, а державні інституції США та країн Європи вкотре наголосили на потребі регуляції криптосфери.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UANDERDOG ком'юніті
UANDERDOG ком'юніті@uanderdog

336Прочитань
3Автори
10Читачі
На Друкарні з 24 травня

Більше від автора

  • Як український стартап наші «кукухи» рятує?

    Український стартап Anima взявся за ментальне здоров'я українців. Творці проєкту не обіцяють всіх вилікувати, але допомогти виявити проблему точно можуть. Як їм це вдається?

    Теми цього довгочиту:

    Стартап
  • Український стартап Releaf PAPER & BAGS, який вистрелив не одразу

    Історія одного з наймедійніших українських стартапів Releaf PAPER & BAGS розпочалася ще у 2018 році. Але стати успішним проєкту вдалося не одразу. Що було не так з екопродуктом?

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Хто стоїть за мафіями Кремнієвої Долини: Paypal

    Пітера Тіля називають доном Кремнієвої Долини. Саме він є одним з ключових засновників Paypal. Як платіжна система переросла в цілу мафію

    Теми цього довгочиту:

    Мафія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається