Книжка про сприйняття світу, фемінізм, тіло, інших людей, суспільство з точки зору інтерсекціональної феміністки. Книга стала бестселером в 2020 році з тиражем в 100 тисяч копій.
Я випадково знайшла профіль Флоренс в інстаграмі, підписалася і через якийсь час вирішила прочитати цю книгу. Я обожнюю феміністичну літературу, в мене є окрема поличка для неї і мій рік не може пройти без хоча б однією прочитаною фем літератури.
Коли читаєш досвід та сприйняття світу інших жінок треба зважати на їх культурний бекграунд. Досвід британки та досвід українки будуть різним. Як мінімум починаючи з того, що одна виросла в колишній голові імперії, котра колонізувала інші народи, а друга виросла в країні котра пережила колонізацію. І багато багато інших але. Тому до кожної такої книжки треба підходити з тверезою головою.
Так, в різних країнах будуть однакові проблеми, але десь вони будуть змішуватися з іншими, як наприклад війна, колонізація, бідність, а десь ні. Тому читати книжки про український контекст теж важливо.
А тепер до книжки. Мені подобається як Флоренс говорить про тіло, про сприйняття власного я, про те, що треба обирати цілий торт, а не крихти і так далі. Звісно деякі проблеми, котрі описує Флоренс, інакші в Україні. Вона приводить в приклад те, що не буде одружуватися, так як для неї це архаїчна звичка, але багато одностатевих пар можуть бути визнані як партнери лише через шлюб. В той час в Україні для багатьох пар це ледве не єдиний спосіб мати доступ до людини в разі хвороби чи тіла в разі смерті.
Ця книжка точно написана для фанатів Флоренс і багато тем які вона підіймає важливі. І я обожнюю художню літературу такого формату, де авторки звертаються до тебе як до подружки. Є щось цікаве в цьому форматі. Але читаючи цю книгу треба згадувати, що наш досвід інакший від чужого і в деяких ідеях фемінізму видна різниця між сприйняттям.
7 леопардових накидок з 10, бо книжка не для нашого контексту