«Я не опираюся на натхнення і нікому не раджу» — Дмитро Палій. Інтерв’ю з автором

Зміст

Гострі, як лезо ножа, історії та досвід, отриманий власноруч: сьогодні спілкуємося з майстром трилерів та скальпеля — письменником та судмедекспертом Дмитром Палієм, автором трилерів «Мрії мертвого метелика» та «Порожній пазл»!

Почнемо з простого: звідки береш натхнення та чи використовуєш реальні випадки у власних творах?

Я не опираюся на натхнення і нікому не раджу. Хочеш бути письменником — треба писати. Звичайно, натхнення та задоволення від письма приходять. Але, зазвичай, в останній третині тексту, коли події вилітають з-під клавіатури настільки стрімко, що не хочеться зупинятись ані на мить. Обтяжливий початок, рутинний текст — це норма. І це складно. Тому тут вирішує лише дисципліна.

Чи використовую реальні випадки у текстах? Хіба окремі, відірвані сцени, або ж завуальовані випадки. Наразі фантазії вистачає для того, щоби не ворушити справжні кейси з роботи)

Що, на твою думку, є найважливішим, коли пишеш трилер?

Бути трохи психопатом. Або не трохи) Це не хвороба, а лише межовий розлад особистості, який у тому чи іншому вигляді властивий кожній людині. А якщо серйозно (хоча до цього я й не жартував)) — не мати табуйованих тем (або мінімум табу), на противагу дещо ширших рамок моральної норми. Вміти занурюватись у свідомість скромної бабці і брутального вбивці з однаковим результатом, тощо. Тільки подумайте, наскільки детально автор трилеру може уявити сцену жорстокого вбивства перед очима і продумати поведінку усіх при цьому присутніх героїв? Здатні на таке? Тоді вітаю в клубі психопатів 😉

Які поради ти дав би авторам-початківцям, що пробують себе в трилерах?

Перше: детально ознайомитися з творчістю хоча б декількох сучасних авторів цього жанру в нашій країні. Подивіться, на що вони здатні і що собі можуть дозволити у тексті. Це як мінімум забере зайву тривогу при створенні власного тексту та надасть уявлення про смаки цільової авдиторії.

Друге: ОБОВ'ЯЗКОВО! Збирайте та вивчайте дослідницьку базу. Навіть якщо у вас буде «шикарний» сюжет, читач не полюбить книгу, якщо події і смерть героїв будуть притягнутими, надуманими чи неправдоподібними. Читач не похвалить за спробу обдурити себе. Це велика, досвідчена цільова аудиторія. Вони знають про вбивства не менше, ніж курсанти університету внутрішніх справ, а то й більше. В жодному разі не можна знехтувати підготовчою базою до тексту.

Третє: Ніколи, нікого не потрібно копіювати, писати у визнаних стилях, стандартах чи межах. Якщо писати так, як хочеться, так, як ти це бачиш — власний стиль проривається уже з дебютної книги. Та й писати так, зрештою, значно легше) (За умови, якщо вже наявні загальні знання та уявлення про правильність створення тексту. Це найголовніше)

Який сучасний український твір ти би порекомендував прочитати?

У мене звичка радити "Більше нікому" :)

На Своїй Полиці є чудове відео з відгуком Дмитра Палія про цю книгу, рекомендуємо до перегляду! (прим. ред.)


Дякую, Дмитре, за такі детальні та неймовірно цікаві відповіді! Захоплива інформація, якої просто так в побуті не зустрінеш, та дуже корисні поради!

Шукайте більше про Дмитра Палія та його твори на сторінці автора в Інстаграм! 🔪

До зустрічі в наступному довгочиті 🧡

Щиро ваша,

Олександра Буревій

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Олександра Буревій
Олександра Буревій@o.bureviy

Моя базова травма — Україна(с)

8.9KПрочитань
2Автори
56Читачі
На Друкарні з 22 вересня

Більше від автора

  • Таємниці жанру: Жахи

    Жахи — літературний жанр, мета якого викликати в читача різноманітні емоції на спектрі від тривоги до захоплення. Це подорож у світ страхів, де реальність переплітається з фантазією, а звичайні речі набувають моторошних відтінків.

    Теми цього довгочиту:

    Жанри
  • Як обрати ідеальну книгу в подарунок?

    Вибір книги в подарунок — це завжди особливе завдання. Адже крім того, щоб просто порадувати близьку людину, хочеться підібрати саме ту історію, яка їй запам'ятається надовго. Давайте разом розберемося, як зробити цей вибір вдалим.

    Теми цього довгочиту:

    Подарунки
  • «Обожнюю те переживання за героїв, яке не дає о третій ночі піти спати» — Уляна Дадак. Інтерв’ю з авторкою

    Сьогодні в гостях у каналу «Буревій історій» Уляна Дадак — авторка фентезі, що дебютує аж з двома книгами: «За межами реальності» у видавництві «Богдан» та «Каррайк. Переродження» у видавництві «БукБанда»!

    Теми цього довгочиту:

    Інтерв'ю

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається