Вибір книги в подарунок — це завжди особливе завдання. Адже крім того, щоб просто порадувати близьку людину, хочеться підібрати саме ту історію, яка їй запам'ятається надовго. Давайте разом розберемося, як зробити цей вибір вдалим.
1. Визначте інтереси отримувача
Улюблені жанри: фантастика, детективи, романи, класика? Знання улюблених жанрів суттєво звузить коло пошуку.
Улюблені автори: можливо, є автори, яких людина читає з задоволенням?Тут будьте уважні: якщо отримувач фанат конкретного автора, він, цілком ймовірно, вже має більшість книг улюбленого письменника. В такому випадку подумайте над особливим чи раритетним подарунковим виданням, або шукайте інших авторів, що пишуть у схожому стилі/жанрі — відштовхуючись від творчості улюблених авторів, можна знайти схожі за стилем книги.
Теми, які цікавлять: історія, психологія, кулінарія, подорожі? Знання інтересів допоможе підібрати книгу, яка не просто розважить, а й принесе користь.
2. Врахуйте особливості та смаки людини
Гумор чи драма: чи любить людина посміятися, чи віддає перевагу зворушливим історіям?
Мета: чи є вона поціновувачем легкого читання для розслаблення, чи частіше шукає щось, що змусить задуматися?
Начитаність: який у неї рівень читацької підготовки? Для початківця краще вибрати книгу з простим сюжетом, а для досвідченого читача — щось складніше.
3. Оформлення книги
Обкладинка: книга має бути не тільки цікавою за змістом, але й приємною візуально. Обкладинка — це перше, що привертає увагу. Вона має бути привабливою і відповідати тематиці книги.
Якість: зверніть також увагу на якість паперу, шрифт і загальне виконання: приємно тримати в руках гарно оформлену книгу.
Зріз: для поціновувачів кольорового зрізу, можливо, варто обрати саме такий варіант, якщо він існує. Але зважайте, що далеко не всі люблять кольорові зрізи. Якщо сумніваєтеся — краще спитайте отримувача, чи йому подобаються фарбовані зрізи.
4. Де шукати ідеї
Соціальні мережі: можливо, людина веде свій (не обов’язково книжковий) блог? Можете зазирнути туди і подивитися, що вона прочитала нещодавно та як відгукується про твори та авторів.
Книжкові блоги та огляди: у книжкових блогерів вдоста порад на найрізноманітніших платформах та у різних форматах: відео, текстові та подкасти з відгуками дадуть вам багато варіантів на вибір. Шукайте блогерів, які люблять ті ж книжки, що і отримувач — так ви вірогідніше зробите вдалий вибір, заснованих на їхніх рекомендаціях.
Книгарні: поговоріть із консультантом, розкажіть про інтереси людини, якій ви хочете зробити подарунок.
Прямий контакт: просто запитайте в отримувача, які книги він читає останнім часом. Так, це працює :) Пам’ятайте, що найкращий подарунок — це бажаний подарунок!
5. Додаткові ідеї
Книжкові набори: це можуть бути зібрання творів улюбленого автора, тематичні набори або книги з подарунковим оформленням.
Електронні та аудіокниги: якщо людина любить читати на планшеті чи смартфоні, або ж надає перевагу формату аудіо, можна подарувати їй електронну/аудіоверсію твору.
Сертифікати: сертифікати в улюблені книжкові магазини — це завжди виграшний варіант. Так ви зможете проявити увагу до людини, а вона зможе обрати саме те, чого хоче в цей момент.
Додайте особистий підхід: напишіть кілька приємних слів на форзаці, або виберіть книгу, яка пов’язана з якимось спільним досвідом.
6. Про важливе
Не купуйте піратські переклади та неофіційні версії книжок — найчастіше вони містять неякісний переклад та погану якість тексту, обкладинки й самої збірки (якість паперу, зшивання та склеювання сторінок, ламкий корінець, тощо). Отримувач навряд зрадіє подарунку, що розвалиться в руках при першому-другому розгортанні. Та й підтримувати піратство в будь-який спосіб це завжди погана ідея.
Пам'ятайте: найголовніше — це подарувати частинку своєї уваги і турботи. А книга — це чудовий спосіб висловити свої почуття.
А які книги ви любите дарувати і як обираєте подарунок?
Розкажіть в коментарях, які найцікавіші книжки вам дарували?
Щиро ваша,