Як криптовалюта влилася в наше повсякденне життя?

Якщо ще якихось 10-12 років тому, люди сприймали криптовалюту як щось незрозуміле, непотрібне, пов’язане з криміналом, шахрайством і іншими маргінальними течіями, то сьогодні цей погляд кардинально відрізняється. Але як це відбулося? Як крипта, зі способу розрахуватися за щось незаконне на чорному ринку чи відмити гроші, перетворилася на привабливий інвестиційний актив для сотень мільйонів? Давайте розбиратися…

Навіщо люди купують криптовалюту?

Трошки нижче поговоримо про різні “маркетингові ходи”, які масово приваблюють людей у цей ринок. Та перш за все, необхідно визначитися зі спонуками самих людей.

Подумайте, з якою метою ви купили свою першу монету чи токен (якщо, звичайно, купували їх колись)? Дехто робить це з цікавості, хтось - бо так зробив його друг чи подруга, ще хтось - щоб оплатити якийсь товар чи послугу. Причини такого рішення можуть відрізнятися. Та є одна, яка об’єднує абсолютну більшість криптоінвесторів - бажання заробити. Саме жадоба до збагачення спонукує 99% людей (цей відсоток - моя суб’єктивна думка) вперше натиснути кнопку “BUY” і повторювати цю дію знову і знову.

Таким, частково, колись був і я. Свою першу монету (це був TRON) я купив з величезної цікавості до самої крипти і бажанням трохи заробити. З того моменту пройшов вже не один рік. Мій погляд на криптовалютний ринок змінився. Зараз я розумію, що щоб заробити тут необхідно багато зусиль, часу і трішечки везіння. Але про це в наступній статті. Планую дати їй назву на кшталт “Ти не заробиш на крипті!” чи щось таке. Клікбейтна назва, еге ж? Загалом підписуйтеся на цей профіль, щоб не пропустити її.

Та досить самореклами. Не будемо відхилятися від теми. Головний посил цього підзаголовку - більшість приходить на крипторинок з бажанням покращити своє фінансове становище.

Та чому так багато народу обирає саме криптовалютний ринок для цього? Про це я вже написав наступний розділ 🙃

Хто і як приваблює людей на крипторинок?

Чи відомо вам про так звані “теорії змов”? Наприклад, про пласку чи полу Землю, про хімтрейли, що люди ніколи не літали в космос і взагалі космосу не існує, чи те, що влада приховує випадки контактів з іншопланетянами і подібні нісенітниці? Так от, вони не обійшли стороною і крипторинок…

Дехто стверджує, що існує такий собі “Великий маніпулятор”. Це група осіб, що повністю контролює крипторинок і маніпулює ним як хоче. Маніпулятор робить все для свого заробітку: скуповує активи, штовхає їх вгору, рекламує, робить “знижку”, продає хом’якам і повторює дію. Коротше, стандартна схема “Памп і дамп”, тільки в гігантських масштабах.

Правдива ця теорія чи ні, та якщо так, то маркетинг у маніпулятора дуже продуманий. Хоча, це цілком може виявитися простим збігом різних факторів.

Тож як нам продають крипту?

Все просто - хороша реклама. А найкраща реклама це та, яка звучить часто, запам’ятовується і працює з так званими “болями”. Тобто обіцяє вирішити якесь питання чи проблему. А яка проблема у більшості? Правильно - гроші, вірніше їх відсутність.

Пригадайте, що найперше ви почули про крипту? Особисто я - що це легкий спосіб заробити. Бо якийсь знайомий знайомого займається майнінгом і з продажу отриманих активів має непоганий прибуток. Друге що я почув про крипторинок - його черговий неймовірний ріст і як хтось став мільйонером за рахунок цього.

Це сарафанне радіо переважно розповсюджує лише позитивні новини, або інформацію про “невдах” які якимось чином втратили свої активи: забули пароль від гаманця, викинули жорсткий диск з Bitcoin і т.д. Ці чутки проштовхують думку, що заробити легкі гроші може кожен. А втрачають лише якісь “невдахи” (а я ж не такий).

Тих, на кого не спрацювало сарафанне радіо, заманюють справжніми новинами у серйозних виданнях. Це новини по типу досягнень крипти, обговорення питання криптоактивів на державних рівнях і навіть прийняття криптоактивів цілими країнами (це я про Еквадор, якщо що) та іншими гучними подіями, які прямо волають: “Це безпечно, вкладай свої вічнозелені!”.

Останньою вагомою новиною я б назвав прийняття Bitcoin ETF. Тепер дяді і тьоті з фондових ринків можуть інвестувати і в крипторинок. Краса ж, правда?

Підливають масла у вогонь відомі і вагомі персони у світі, роблячи гучні заяви. Той же Ілон Маск, якого знають всі і яким захоплюються мільйони, публічно розповідав в які монети і токени інвестував він сам і його компанії. До цього списку можна додати і Павла Дурова з його TON (ну ок, формально не його, але ж ми всі все чудово розуміємо) і Роберта Кіосакі з його заявами про Bitcoin та інших відомих людей.

Всі знають, що це розумні люди. І тому, багато хто починає думати: “якщо вони вливають свій капітал у цей “дикий захід”, значить і мені треба. Чого ж стояти осторонь? Вони ж заробляють на цьому. А чим я гірше?”.

У одному зі своїх попередніх довгочитів, за назвою “Bitcoin буде коштувати 100 000$! Чи може ні?” я вже частково торкався питання новин і гучних заяв відомих людей та чому це знак, що 100к$ за Bitcoin ми не побачимо. Дуже раджу до прочитання.

Інших заманюють хайповими темами. Ними свого часу стали NFT, фан- і мем-токени, ігри з можливістю заробити (певне, найвідомішою був Stepn. Він прям “золоту лихоманку” породив, а зараз це Notcoin та HOT) і т.д. Ці речі прям дуже помітно трансформують людей у криптоадептів.

Про те, чого особисто я очікую від Notcoin теж вже є стаття в профілі Друкарні. Вона називається “Notcoin не дасть заробити? Скам чи гем?”

Ну а хтось познайомився з криптою інакше. Шукав спосіб оплатити щось, або перевести комусь гроші. Я особисто знаю людей, які купували монети саме з цією метою, бо інакше перевести кошти вони не могли. А крипта - це просто (якщо, звичайно, розібратися чи попросити когось допомогти з тим), зручно і швидко.

Усі ці ходи привабили купу народу. А коли чимось користується так багато людей - це стає повсякдениим. Так ми і звикли до цифрових монеток і відбувся, так званий, “маседопшин”. І він, до речі, не зупиняється.


Статтю підготував для Вас один з адмінів Telegram-каналу “Двоє в ринку” (ТИЦЬ). Підпишіться, будь ласка, на нього і на наш аккаунт в Друкарні, якщо вважаєте цю статтю корисною. Реакції нижче теж вітаються 😉

Стаття про Notcoin (КЛАЦ)
Стаття про 100 000$ за Bitcoin (ТИЦЬ)

Всього Вам найкращого!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Двоє в ринку
Двоє в ринку@weincripto

3KПрочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 6 лютого

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається