Цей пост буде складатися з двох частин: в одній я розповім про те, чого варто уникати в розмовах із захисником.
А в наступній – які слова та поведінка будуть справжньою підтримкою для нього.
🔶 Що не слід говорити близькій людині, яка зараз на фронті
- Докоряти і звинувачувати, кричати. «Чому ти мене покинув, он інші чоловіки вдома сидять», «Мені важно з дітьми, що ти такий за батько», «Як ти міг» і т.п. подібні репліки говорять лише про одне – вам справді важко і боляче зараз.
Однак рішення вже прийняте. І тепер вам треба усвідомити цей факт. В будь-якому випадку ваше голосіння навряд чи змусить бійця повернутися і жити так, ніби нічого й не було.
- Плакати і жалітися на життя, розказувати, які страшні новини ви читали, бачили. Як ви тепер переживаєте і не спите.
Перед тим як розповідати про свій емоційний стан, зробіть глибокий видих та подумайте: як і чим людина на фронті може вам зараз допомогти?.. Своїми жалощами ви тільки розриваєте серце бійцю. Він буде хвилюватися, думати, переживати, а емоції на війні – це зайва річ. Вони можуть коштувати йому життя. Є такий відоми вираз “Емоційний солдат - мертвий солдат”
- Допитуватися про його самопочуття, настрій, як спав і що їв. Турбота, звісно, приємна, але вона має свої межі.
- Настирливо питати «Коли ти приїдеш», причитати «Коли це все скінчиться». Запитання на зразок «А тобі страшно», «А ти вже вбивав» і т.п. - теж недоречні. При можливості і бажанні боєць вам сам про все розкаже.
- Забути про фразу «Все буде добре». Ви не можете цього знати. Не треба давати примарні надії. Але якщо у вас близькі і довірливі стосунки, ви розумієте один одного з півслова, то фраза “все буде добре” може дійсно підбадьорити.
🔷То як усе-таки підтримати дорогу людину?
- Можна казати: «Ми тобою пишаємося», «Ми в тебе віримо», «Ми всі молимося за тебе», «Дякую тобі за мужність». Бажайте, щоб ніч пройшла спокійно і йому вдалося відпочити.
- Запитати, як бійці піднімають собі настрій. Можливо, вам ті історії здадуться не смішними, але для них там – це справжня віддушина.
- Пригадати якісь теплі і веселі моменти з вашого спільного минулого. - Розповідати про свої справи можна (хтось захворів, хтось поїхав, виросли ціни в магазинах, що одній вам складно і незвично…), але без сильних емоцій, сліз і печалі. І завжди додавайте: але ми тут справляємося. По-різному буває, і ми робимо все, що можемо. Ми справляємося, наскільки це можливо.
Коли боєць буде знати, що його рідні в безпеці, живі, йому буде спокійніше і він краще виконуватиме свої обов’язки: виконати наказ і залишитися живим.
.
І пам’ятайте: тільки ви двоє знаєте, коли і про що говорити, як підтримати, що буде доречним. Все дуже індивідуально.
Бережіть один одного.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Сумніви у симпатії
Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяПровина вцілілого: як з цим упоратися
Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло. ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.
Теми цього довгочиту:
ПтсрКлючові моменти у спілкуванні з військовим/ою
Ненав'язливість. Не вимагайте та не наполягайте, щоб вам регулярно та чітко відповідали. Інколи справді немає на це можливості. Ви зі своїм хвилюванням ще може впоратися, а захисник дуже ризикує життям, шукаючи зв'язок, щоб надіслати вам повідомлення.
Теми цього довгочиту:
Психологія
Вам також сподобається
Мастурдейтінг або побачення з собою: 5 причин чому це добре
Побачення з собою (англ. мастурдейтінг) – це проведений наодинці час, що супроводжується приємними для вас заняттями, здебільшого за межами дому, хоча може бути й вдома.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяРозділ 4
Після фрази: "Збирайся, ми за тобою заїдемо!" я поклала слухавку, а вся моя рішучість змилась, як гімно в туалетному бачку...
Теми цього довгочиту:
Мій ЩоденникОглядуючись назад
Я часто ловлю себе на реакції презрінного кривлення губ до деяких своїх спогадів. Про те настільки це смішно і як з цим боротися.
Теми цього довгочиту:
Роздуми