Новозбудований плавучий завод зі зрідження газу був відбуксований з Мурманська в Росії до Сибіру наприкінці літа цього року. Там, на арктичному узбережжі, він стане частиною величезного термінала з експорту газу, назва проєкту: «Арктик СПГ-2».
СПГ потім завантажуватимуть у спеціальні танкери й продаватимуть по всьому світу. Новий термінал в Арктиці потрібен Росії, тому що експорт нафти та газу є найважливішим джерелом доходу Кремля.
Росія більше не постачає природний газ до Німеччини трубопровідним транспортом – ні через Польщу, ні через Балтійське море. «Арктик СПГ-2» має розв'язати цю проблему: збільшити експорт газу і наповнити військову скарбничку. Попри всі санкції, західні компанії допомагають – грошима і технологіями.
Традиційна раніше німецька компанія Linde увійшла в проєкт ще у 2017 році. Linde допомогла спланувати будівництво «Арктик СПГ-2» і пообіцяла у 2018 році поставити найважливіший компонент заводу: високотехнологічні теплообмінники.
Після вторгнення Росії в Україну Євросоюз запровадив далекосяжні санкції. Проєкт «Арктик СПГ-2» опинився на межі краху. Найбільш критичним аспектом є заборона на постачання теплообмінників для скраплення газу у великих кількостях. Але проєкт продовжувався.
Linde допомогла російським партнерам самостійно виробляти деякі компоненти. З цією метою у 2017 році концерн створив спільне підприємство з російською компанією АТ «Силові машини». Мета полягала в тому, щоб виробляти теплообмінники на місці в Санкт-Петербурзі – в тому числі для «Арктик СПГ-2».
Дослідження Spiegel, Data Desk та Anti-Corruption Data Collective свідчать, що Linde завезла компоненти заводу на російські будівельні майданчики незадовго до того, як санкції набули чинності. У російських митних даних, зазначено обладнання вагою 1 500 тонн. Згадується дата імпорту: 1 червня 2022 року – за 5 днів до введення санкцій.
Linde запевняє, що всі постачання залишили європейські порти раніше встановленого терміну і що група завжди діяла у суворій відповідності до світових санкцій. Поточні проєкти просто не були негайно скасовані, а російський завод і газовий бізнес був «деконсолідований».
Окрім головного акціонера «Новатек», в проєкт увійшов французький енергетичний гігант Total Energies, який володіє 10% акцій, по запиту компанія оголосила, що не надаватиме жодного нового капіталу для проєкту.
Джерело: Spiegel
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Війна в Україні: чому припинення вогню на основі розділу території не спрацює - The Conversation
Деякі спостерігачі закликають протиборчі сторони домовитися про припинення вогню. Це створить де-факто лінію розмежування, що відокремить території, які утримують українські сили, від тих, що знаходяться під контролем Росії на момент припинення бойових дій.
Теми цього довгочиту:
Війна В УкраїніКурськ, ракети і омріяна "заморозка": як українська операція зруйнувала російські плани
Давно хотів написати цей текст, та вчорашні обмежені дозволи бити по Росії спонукали. Тож, поїхали.
Теми цього довгочиту:
Курський Наступ ЗСУВтрати важкого озброєння: Загальний підсумок втрат важкої військової техніки під час повномасштабного російського вторгенння (за 2023 рік)
Для загального аналізу втрат важкої військової техніки було вибрано 7794 випадки втрат техніки. Загальне співвідношення втрат між російською та українською сторонами становить 2.57.
Теми цього довгочиту:
Війна В Україні