Деякі речі- раби ваших звичок, які несуть дуже негативні наслідки екології. Якщо ви почнете поступово відмовлятись від них, то згодом побачите наскільки поменшало сміття у вашому житті, також такими діями зможете зекономити трохи грошей.
Тож чого варто уникати?
⚠️ Поліетиленові пакети. Краще ходіть до магазину зі своєю сумкою та мішечками.
⚠️ Упаковки. Намагайтеся купувати продукти без упаковки, наприклад, ринку. У супермаркетах теж часто зустрічаються прилавки із продуктами на вагу. Сире м'ясо, сир, сир та інші продукти можна покласти у свою тару або вощщанку.
⚠️ Пластикові пляшки. Заведіть багаторазову гарну пляшечку і поставте вдома фільтр для води. Це принесе значну економію на воді та її упаковці, не кажучи вже про зниження кількості пластику та підвищення якості харчування.
⚠️ Ватні палички. До того ж, лікарі говорять, що вони шкідливі. Якщо без них не обійтися, то вибирайте палички з бамбуковою чи паперовою основою. Також є набори із багаторазовими інструментами для чищення вух.
⚠️ Одноразовий посуд. Пити каву зі свого модного термокухля набагато приємніше, до речі, в деяких місцях на каву в свою тару дають знижку.
⚠️ Вологі серветки. Більшість із них роблять із синтетичних матеріалів, і вони містять шкідливу для здоров'я хімію. Воно вам треба? Краще використовувати плотки і не лінуватися частіше мити руки.
⚠️ Чеки. Принаймні з банкоматів — здебільшого вже є така опція — їх не можна переробити. У магазині ж стоять спеціальні скриньки для тих, кому чеки не потрібні.
⚠️ Одноразові квитки на транспорт. Купуйте проїзний — це зручніше і дешевше.
⚠️ Пластикові трубочки для напоїв. Краще відмовитися зовсім, але можна знайти металеву або скляну альтернативу.
⚠️ Паперові рушники. Напевно, у вас є тканинні - використовуйте краще за них.
⚠️ Промо-продукти та сувеніри. Ручки, майки, брелоки, блокноти, магніти, чашки-це все пережитки Радянського Союзу.
⚠️ Одноразові бахіли. Так, іноді вони, дійсно, необхідні, тому покладіть восени в сумку багаторазові бахіли, їх можна придбати в інтернеті.
⚠️ Пакети для сміття (у тому числі біорозкладним). У них сміття розкладається значно довше та виробляє шкідливі для здоров'я гази.
⚠️ Губки для посуду та тіла. Вони є пластиковими і не приймаються до переробки.
Також важливим буде просто утримання від шкідливих або спонтанних покупок. Чим менше сміття ви купите, тим менше треба буде утилізувати. Усім удачі!