З чого варто почати вчитися співати

Зміст

1. Переконайся, що потрапляєш в ноти. Це фундамент, з якого все починається

Попадати в ноти, якщо ніколи цього не робив, спочатку важко. Потрібно чути себе в моменті.

Щоб натренувати цю навичку, можна скачати тюнер (будь-який), грати спочатку ноту, дивитися на її назву і намагатися відтворити, дивлячись чи це та сама нота. Коли засвітилось зелене, значить це та нота. І треба запам’ятати відчуття.

Дуже важливо навчитися слухати. Можна записувати, як ти співаєш разом з вокалістом, і потім порівнювати, наскільки ваші ноти відрізняються. Спойлер: ти точно будеш звучати гірше, ніж оброблений голос вокаліста на записі. Це нормально. Звертай увагу лише на те, чи відрізняється сама мелодія.

Наступний крок, це почати думати, чи потрапляєш в ноти під час співу самої пісні. Спробуй порівнювати себе з голосом іншої людини і думати, чи звучите ви в унісон. Наступний левел це співати під інструментал чи під мінус і пам’ятати мелодію самої пісні. Круто, коли хтось (наприклад, вчитель) може дати тобі фідбек, але якщо такої можливості немає, запис наше все. Записуй і порівнюй. Якщо послухати пісню достатньо разів, твоє чуття саме буде підказувати, чи відрізняється мелодія від оригіналу.

А щоб краще і легше вчити мелодію, дивись на слова, поки слухаєш пісню. І помічай, куди вона рухається, вверх чи вниз. Можна водити пальцем по словах, малювати мелодію в себе в голові чи взагалі будь-що, що допоможе запам’ятати.

З часом і практикою, тобі вже не потрібно буде задумуватись над цим. Ти просто почнеш чути.

2. Освой хоча б базово ритм. Це ще одна базова навичка для музиканта.

Ритм — це як довго звучить та чи інша нота і чи є між ними паузи. Якесь відчуття ритму в тебе точно вже є. Якщо ти можеш відбивати ногою барабани, вітаю. В тебе є відчуття ритму. Та навіть якщо поки нема, це все тренується.

Спочатку пробуй повторювати барабани улюбленої пісні. Попадаєш в найголосніший удар ногою? Супер. Потім подивись, які слова в пісні звучать на цей удар і намагайся запам’ятати. Потім це допоможе не відставати від ритму пісні.

Можеш пробувати відбивати удари рукою і при цьому співати. Чи звучить пісня так схоже до оригіналу? Якщо ні, то запиши себе і подумай, де є неспівпадіння.

3. Динаміка. Спробуй співати одну частину пісні тихіше, а іншу голосніше і це вже зробить твій вокал цікавішим.

4. Розберися, що відбувається в твоєму горлі.

Якщо хочеться співати справді класно, раджу хоча б купити курс, де будуть розповідати про всі структури. В безкоштовних матеріалах є надто багато плутанини і всі вони не структуровані. Тому тут краще витратити гроші, але зберегти здоров’я і нерви.

Якщо хочеться пройти цей шлях швидше, легше і з підтримкою на всьому шляху, запрошую до себе на уроки. Записуйся на безкоштовний пробний урок за посиланням

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ольга Гончар
Ольга Гончар@Ruda_z_Volyni

59Прочитань
2Автори
2Читачі
Підтримати
На Друкарні з 30 березня

Більше від автора

  • Сила маленьких кроків, або як я хакнула цю систему продуктивності

    Тут я не відкрию для вас нічого нового. Все це добре відоме і про це багато хто говорить. Але поки я справді не зрозуміла і не прийняла основні моменти, це не працювало в моєму житті.

    Теми цього довгочиту:

    Продуктивність
  • Бабай

    Коротенька історія про те, що страхи не завжди такі страшні, як ми думаємо

    Теми цього довгочиту:

    Оповідання
  • Медитація для РДУЖників

    Як почати медитувати, якщо в тебе рдуг (сдуг) та взагалі навіщо? Я дізналася це з книги "You Mean I'm Not Lazy, Stupid or Crazy" і ділюся з вами

    Теми цього довгочиту:

    Рдуг

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається