Сила маленьких кроків, або як я хакнула цю систему продуктивності

Зміст

Тут я не відкрию для вас нічого нового. Все це добре відоме і про це багато хто говорить. Але поки я справді не зрозуміла і не прийняла основні моменти, це не працювало в моєму житті.

Перше правило продуктивності — знайти що працює саме для себе.

Звучить по дибільному просто. Але це одна з основних речей, чому ти можеш дивитися десятки відео з продуктивності, а життя досі те ж саме. Якщо ти хочеш ввести якусь звичку в своє життя, чи змінити будь-що, після перегляду відео, прочитання статті чи поради друга, як це зробити, запитай себе “А як це спрацює для мене?”

Колись я читала книжку “Магія ранку”. Знаєте, та сама книжка, типу прокидайся на дві години раніше і роби всі ті штуки, які не встигаєш робити за день. Зазвичай люди думають, що магія ранку має бути о 6 чи навіть о 5 ранку. Он навіть якийсь блогер запостив відос, де прокидається о 4. І це чудово працює для моєї мами. А для мене звучить наче кошмар.

Я ніяк не можу змусити себе постійно лягати в той самий день, в який прокинулась. Я можу влягтися в ліжко вже о 23, але години дві-три ще буду думати думки. І підйом о 6 ранку для мене звучить як каторга. Хочете змусити мене страждати, змусьте мене прокидатися разом з сонцем тиждень під ряд. Таке зі мною працює тільки в палатці в горах, коли 6 годин сну афігєнно відновлюють.

Тому моя магія ранку починається о 10. Я повільно прокидаюся, йду в душ, неквапливо готую сніданок і все таке. Та, я можу собі це дозволити, бо моя робота починається о 12, а іноді і о 14. Оп, і мені вже не треба бити себе ментальними палками, бо я знову проспала. Мені просто комфортно з тим ритмом, який у мене є.

І так з усім. З кожною мінімальною зміною.

Просто запитати себе “о котрій мені комфортно прокидатися?”, “який спорт найкраще мені підходить?”, “яку їжу я люблю, і як я можу з цього всього харчуватися трошки краще? Може не пожарити картоху, а запекти? Може просто почати класти трішки більше овочів, які я обожнюю, а не запихатися бобовими, які ненавиджу?”. Навіть цілком прекрасна порада “з’їсти жабу зранку”, тобто спочатку зробити найважчу задачу на день, для деяких людей працюватиме точно навпаки. Хоча краще робити справи, що потребують багато ментальних ресурсів, типу планування і креативу на свіжу голову. А ця свіжа голова може бути і о 21. І це нормально.

Я повторюсь ще раз, просто для закріплення матеріалу. Ти це найважливіше. Всі ми різні, тому кожну пораду і лайфхак потрібно підлаштовувати під себе.

Друге правило продуктивності — не навалювати на себе занадто багато.

Я навіть не можу описати, скільки разів я провалювала саме цей пункт. Кожного разу, коли я починала зміни в своєму житті, мені хотілося змінити все і одразу. Я починала читати книги, займатися спортом, проходити інтенсивно курси, займатися музикою. І мене вистачало на тиждень, а якщо пощастить то на два.

І це одна з частин baby staps. Брати лише одне покращення за раз.

Додати лише одну книжку, яку ти почнеш читати регулярно. Коли пройде достатньо часу і ти звикаєш до цієї звички, можна приступати до наступної. Почати наприклад робити зарядку зранку. І знову робити лише це на регулярній основі перед тим як вводити щось інше.

Та, буває важко визначити, яку звичку ти хочеш ввести першою. Але це не так важливо. Можна обрати будь-яку. Я візьму на себе сміливість порадити почати з фізичних навантажень, але це може не підійти саме тобі. Якщо страшно, що ти втрачаєш час, то це не так. Ми всі люди, і в нас є різна ємність на те, що ми можемо вивозити. Хороша новина: цю ємність можна збільшити. Не надто приємна новина: на це потрібен час.

Але це варте того. Якщо тобі справді хочеться ввести в своє життя 15 нових звичок, ти це зможеш зробити. Дай собі і кожній звичці час звикнути одне до одного. Тоді ви зможете бути разом надовго.

Третє правило — спрости це до неможливості.

Перед тим, як ввести звичку в життя, придумай, як її спростити. Якщо хочеться бігати — нехай перші два тижні, або в особливо погані дні буде достатньо одягнути кросівки. В більшості випадків ти підеш бігати. Бо ну, ти вже готовий(а) і стоїш під дверима. В усіх інших випадках ти надто втомлена(ий) щоб бігати. Піди поїж чи поспи.

Якщо хочеться більше читати, нехай це буде одна сторінка на день. Все, що потрібно, аби виконати це прочитати одну сторінку. Те що потім тебе затягне і ти прочитаєш пів книжки це нормально. В менш хороші дні і одна сторінка краще за нуль.

Основне — це зробити так, щоб було простіше зробити дію, ніж не зробити. Якщо тобі здається, що одна сторінка в день це фігня, то я скажу, що за рік це ціла книжка. А то й більше, бо точно будуть дні, де ти прочитаєш 10, 20 чи всі 100 сторінок за раз.

Четверте правило — регулярність

Може бути найскладнішим правилом з усіх. Бо робити одну й ту ж дію щодня буває нудно і набридає. Іноді можна проп

Дозволь собі помилятися і спробуй знову

У всіх бувають невдачі. Я вважаю що потрібно заборонити сварити людей за помилки. І якщо я не можу ввести це в закони, то просто буду повторювати на кожному кроці. Якщо ти пропустила(в) один день, це нормально. Нічого страшного не сталося. Якщо ти пропустила(в) місяць, просто почни заново.

Пробувати ще раз і ще це класно. Іноді здається, що все має виходити з першого разу, або не варто займатися тим, що не виходить. Але це не так. Поки ми вчилися ходити, ніхто не казав «оо, ти впала(в), значить тобі не судилося». Ні, нас просто піднімали, і давали спробувати ще. А потім ще. І ще пару десятків тисяч разів.

Тому, падай. Але не забувай підніматися.
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ольга Гончар
Ольга Гончар@Ruda_z_Volyni

59Прочитань
2Автори
2Читачі
Підтримати
На Друкарні з 30 березня

Більше від автора

  • З чого варто почати вчитися співати

    Попадати в ноти, якщо ніколи цього не робив, спочатку важко. Потрібно чути себе в моменті.

    Теми цього довгочиту:

    Вокал
  • Бабай

    Коротенька історія про те, що страхи не завжди такі страшні, як ми думаємо

    Теми цього довгочиту:

    Оповідання
  • Медитація для РДУЖників

    Як почати медитувати, якщо в тебе рдуг (сдуг) та взагалі навіщо? Я дізналася це з книги "You Mean I'm Not Lazy, Stupid or Crazy" і ділюся з вами

    Теми цього довгочиту:

    Рдуг

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається