Читати 1 частину

В попередніх серіях:

  • Везінню можна навчитися

  • Вас мають помітити

  • Підготовлений розум

Зміст цієї частини:

  • Тверезість — це щастя.

  • Наполегливість перемагає шанси. (Це не стосується азартних ігор).

  • Невдача може бути щасливою.

  • Ні — це не завжди остаточна відповідь.

  • Ентузіазм і песимізм — випадкове поєднання.


5. Тверезість — це щастя

Прокурор Нью-Йорка якось сказав мені:

Якщо ви хочете уникнути насильства, тримайтеся подалі від місць, де подають велику кількість алкоголю.

Він бачив постійний зв'язок між випивкою та нещасними випадками або насильством. За його словами, більшість справ, які потрапляли на його стіл, відбувалися в клубах, на спортивних заходах, пікніках чи вечірках, де вживалося багато алкоголю.

Я люблю випивку і траву, і я не пуританин у цьому питанні. Але очевидно, що залежність або тривала перерва покращує продуктивність, надійність, безпеку та можливість заробітку.

Іноді найпростіше і найефективніше, що ви можете зробити, щоб підвищити свої здібності і скористатися можливостями — це стати тверезим, нехай навіть на певний час. Найкраще те, що це один з небагатьох життєвих виборів, який повністю у ваших руках.

6. Наполегливість перемагає труднощі

Колись я знав досвідченого редактора в одному з найбільших нью-йоркських видавництв. По правді кажучи, він був одним з найменш талановитих людей, яких я коли-небудь зустрічав. Кожне його висловлювання, здавалося, ґрунтувалося на консенсусній думці. Він придумував (і часто обтяжував) назви книжок, складаючи списки стандартних фраз. Його ідеї зосереджувалися на копіюванні того, що працювало деінде.

Проте протягом багатьох років я був свідком того, як він виживав у досить конкурентній атмосфері. Чому? Гадаю, відповідь — наполегливість. Якщо ви дотримуєтеся чогось досить довго і вам вдається уникнути розмаху молотарки, ви неминуче відчуваєте хвилі удачі. І невдачі — про що трохи згодом.

У випадку з цією людиною, кілька книг, які він опублікував, стали хітами лише завдяки випадковостям життєвого колеса. Життя — це безперервні припливи і відпливи. Подумайте: якщо посередня людина може отримати вигоду або принаймні вижити завдяки випадковості, уявіть, наскільки більше може отримати по-справжньому талановита людина, якщо буде наполегливо працювати над своїм завданням.

Якщо наполегливість і має якусь приховану силу, то вона полягає в наступному: удача, як хороша, так і погана, завжди повертається назад. І в робочих ситуаціях люди з набагато більшою ймовірністю впізнають вас за успіхами, ніж за невдачами. Один успіх може переважити кілька невдач. Це може бути ірраціонально, але саме так функціонує багато робочих місць.

Отже, ви повинні дотримуватися того, що вам подобається. Принаймні тих, до яких ви добре пристосовані і які приносять вам особисте задоволення. Колесо фортуни неминуче повернеться у ваш бік. І виграш, який ви отримаєте — особливо якщо ви підготовлена людина — переважить те, що ви втратите, коли станеться протилежне.

7. Невдача — це щастя

Це не просто красива заява. Я можу пригадати безліч випадків, коли невдача, що здавалася невдачею, виявлялася вдалою з однієї з двох причин:

A) Вона захистила мене від роботи, стосунків чи способу дій, до яких я не підходив, або від оточення, яке могло принести мені невдачу. Я двічі втрачала роботу і відчувала себе скривдженою, але все закінчувалося добре. Один раз це був політичний журнал, знаменитий редактор якого невдовзі загинув у трагічній аварії, зануривши видання в безлад і провал. Іншим разом мені довелося очолити видавництво, яке нещодавно придбав недосвідчений покупець, котрий взявся випотрошити і мало не зруйнував його.

B) Інколи невдачі або невдачі запалювали в мені вогонь, висвітлюючи мої власні слабкості та помилки, що спонукало мене до більш розумного прагнення та довгострокової реалізації заповітних цілей. Це знову ж таки стосується наполегливості.

Занадто швидкий успіх може бути саморуйнівним. Я був свідком того, як талановитий автор несподівано став відомим. Можливо, непідготовлений, з якимось глибинним недоліком, або і те, і інше, його успіх зробив його нестерпним майже для всіх навколо; він скористався своїм статусом, зневажив людей і зобов'язання, і незабаром став достатньо самовдоволеним, так що постраждала його робота. Боротьба пішла йому на користь більше, ніж приїзд.

Досягнення піку в молодому віці, що є іншим видом успіху, також може виявитися невигідним. Окрім питань емоційної підготовки, це пов'язано з тим, що удача приходить рано, майже неминуче відступає, і ви витрачаєте роки на те, щоб повернути собі колишню славу. У певний момент своєї видавничої кар'єри я помітив, що майже всі письменники, з якими я працював і які випускали глибокі та значущі для нащадків книжки, були вже в середньому віці. Вони працювали ще наполегливіше — і продовжували свою смугу везіння — тому що ніколи не сприймали успіх як щось само собою зрозуміле.

8. "Ні" не завжди остаточне

Бізнесмен, яким я захоплююся, намагався зв'язатися з колегою, щоб зустрітися. Але колега ігнорував його або відкладав зустріч. Зрештою, вони зустрілися — і добре порозумілися. Мій друг запитав свого колишнього нерішучого компаньйона, чому він ухилявся від зустрічі.

"Ну, — сказав інший чоловік, — ти ж маєш репутацію людини, яка не приймає відмови". Іншими словами, він вважав мого друга настирливим і не був упевнений, що хоче зустрітися.

Мій друг задумливо відповів: "Ти маєш рацію. Я не приймаю "ні" як відповідь. Але це тому, що умови можуть змінитися, і тоді відповідь зміниться".

Завжди пам'ятайте: Умови можуть змінитися, і тоді відповідь зміниться.

Це не означає бути настирливим чи переслідувати людей, а тим паче триматися поруч з тими, хто вас не цінує і не розуміє, що явно не принесе вам удачі. Це означає підтримувати відкриті лінії зв'язку та міцні стосунки, щоб завжди мати змогу знову звернутися до когось.

Я вірю, що коли я розлучаюся з вами, я повинен зробити це так, щоб, коли ви побачите мене знову, ви були раді — і я теж

— Ельберт Хаббард, есеїст

Умови в бізнесі та інших сферах життя постійно змінюються або змінюються на протилежні. Якщо ви здатні переосмислити свої підходи до людей і маєте для цього розум, ви можете отримати вигоду від цих змін. Або, як одного разу сказав мені керівник музичної індустрії:

Будьте шкідником, але хорошим шкідником

Я знаю успішного кінопродюсера, який має талант не приймати "ні". Він безпомилково привітний майже з усіма. Він нікого не ображає і знає, коли треба відступити — тимчасово. Тому він завжди готовий переглянути плани, пітчі та можливості.

Коли умови змінюються на вашу користь, і хтось замінює "ні" на "так", прийміть удачу з радістю — і ніколи не нагадуйте комусь про його або її попередні відмови.

9. Не плутайте ентузіазм з оптимізмом

Ральф Волдо Емерсон (1803-1882) у своєму есе "Кола", написаному в 1841 році, знаменито написав:

Нічого великого ніколи не було досягнуто без ентузіазму

Без ентузіазму будь-яке завдання є рутинною роботою. Але ніколи не плутайте ентузіазм зі сліпим оптимізмом. Насправді, ентузіазм у поєднанні з пильною обережністю утворює потужну комбінацію.

Я знаю щасливу меншість людей, які постійно перевіряють і перевіряють свою роботу. Вони роблять це навіть після того, як інша людина зупинилася б. Коли трапляються несподівані збої — а вони завжди трапляються — вони виправляють їх до того, як буде завдано шкоди.

Ви ніколи не пошкодуєте, що піддалися цьому повзучому відчуттю, що щось може бути не так. Припущення про найгірше і повторна перевірка чи переробка роботи рано чи пізно врятує важливе завдання, презентацію, юридичну справу чи іспит. Удача прихильна до песимістичного ентузіаста.


Кінець 2 частини!

В завершальній частині:

  • Чи приносять приниження щастя?

  • Допоможіть своїй долі

  • Бути вирішальною людиною

Читати останню 3 частину!

Джерело: Mitch Horowitz / Medium

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ілько
Ілько@laktionof

1.9KПрочитань
6Автори
25Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Ніби знову відкрив книгу “Книга вдачі“

Вам також сподобається