Всі ви навчалися у коледжах, університетах, інститутах, бурсах, і так далі. Кожен із вас пережив студентські роки, той самий період, коли мівіна здавалася їжею богів, а сесія - була такою ж страшною як і перелом усіх частин тіла одразу у декількох місцях.

Єдине що відрізняє студентів до 2020, і після - карантин. Життя більшості людей змінилося докорінно. Хтось втратив роботу через жорсткі обмеження. Хтось (такі як я) знайшли свою першу роботу, так як мали потрібні знання, і можливість працювати з дому.

Світ змінився, і можливо вже ніколи не стане таким, яким він був.

До чого це ти?

Суть втім, що зміни зачепили і навчальні заклади, і всім їм прийшлося дуже швидко підготовуватися до того, що лекції або уроки - будуть проводитися онлайн. Почалися пошуки платформ, котрі перекриють діру, котру створила дистанційка. І такі платформи знайшлися.

Google Classrom, Moudle, Docebo, Litmos і багато інших буквально врятували виші, так як у деякій мірі надавали вже готове рішення, лишалося тільки кастомізувати його під себе.

Але, деякі (більшість) вишів не запарювалися, взяли перше що плюс-мінус працює, і почали з цим працювати, і в більшості своїй це був Moudle. До чого це я? До того що це кал.

Ми все просрали!

Я як студент ХНУРЕ (Харківський національний університет радіоелектроніки), хочу сказати що все що я поки що бачив що використовували для організації навчального процессу - жах.

Наш університет використовує Moudle, як і більшість інших в Україні. Наш ВНЗ має велику кількість студентів, котрі вже встигли попрацювати розробниками в компаніях, і має свої великі факультети, пов’язані із IT. Але все що я бачив із внутрішніх сервісів - застаріле і не працююче гі*но (вибачте, емоції).

Я знаю що так майже всюди. Але я хочу сказати що за 3-4 роки, поки іде карантин, жодна людина, із 4 поколіннь студентів, не замислилася над цим питанням, питанням покращення інфраструктури, уніфікації, і оптимізації.

Один із найкращіх університетів Харківщіни із своїх розробок має лише систему розкладу, часів динозаврів, з великою кількістю костилів (кому цікаво глянути - воно у публічному доступі - cist.nure.ua).

Так, я розумію що більшість ВНЗ і такого не мають. Я вам більше скажу, у цієї штуки ще й API є, котрий правда повертає не валідний JSON, але про це пізніше.

Ми всі сміємося з росіян, що вони терпіли і тд. Але ми самі терпіли. Чому? Бо за 3 покоління студентів ніхто нічого не змінив. Зовсім. Тільки нещодавно міністр Федоров анонсував “Мрію”, але то геть інше. Я кажу про уніфіковану платформу, котру зможе використати кожен виш, вона буде розроблена під потреби вишу, і мати лише ті функції, котрі потрібні працівникам ВНЗ. Звучить як утопія? Я знаю, тому я тут.

Критикуєш - пропонуй.

Ту саму проблему із невалідним JSONом зміг вирішити один із студентів першого курсу, котрий набрали в цьому році (2023), тобто він провчився наразі навіть менше місяця. Із цим студентом, і декількома іншими я об’єднався у одну команду. Наразі ми займаємося виправленнями помилок того самого сервісу з розкладу для університету, розроблюючі альтернативний сайт (для більш шарящіх - альтернативний фронт+бек, бек вже готовий, фронт дописують), з новим дизайном, без тих помилок старої версії. І головне - з підтримкою додавання в майбутньому сюди функціоналу створення розкладу.

Після цього проекту, на основі того досвіду що ми маємо, і що отримали - почнеться розширення цієї платформи до повноцінної LMS (Learning Managment System), котра буде заточена під Українські реалії освіти, котрі заважають користуватися сучасними рішеннями на ринку.

Зніми рожеві окуляри.

Нажаль і не одягав, і знаю що шлях до впровадження цієї системи буде настільки важкий, що без допомоги нам не обійтись. Тому або напишіть щось приємне у коментарях, або розкажіть про нас своєму знайомому викладачу, декану, ректору, і будь-якому іншому працівнику ВНЗ, це нам дуже допоможе. Кожного тижня я буду намагатися викладати сюди наш прогрес, щоб мати хоч якусь впізнаваність у інфопросторі.

Всім дякую!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Артем Дадаш'янц
Артем Дадаш'янц@ketronix_dev

Той самий лох, тік в окулярах

268Прочитань
1Автори
0Читачі
На Друкарні з 12 вересня

Більше від автора

  • Як в ХНУРЕ самоврядування просирали.

    Доброї вам пори доби шановні читачі. Колись давно у мене ви могли побачити статтю про те як наші ВНЗ були і лишаються не готові дистанційного навчання, і як це впливає не просто на успішність студентів, а й на якість отриманих заннь в цілому.

    Теми цього довгочиту:

    Освіта

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Маю досвід зі створення ІДЕЇ такої платформи) до реалізації так і не дійшло..

Хотів написати розповідь, але не влізає в коментарі)

В двох словах (трьох): просто треба почати.

Вчасно реалізована ідея може принести гроші і славу.. а профукана ідея - просто спогад

Вам також сподобається