Бігос

Власне, одна зі знакових польських страв, бігос, вважається мисливською стравою. Примітно, що бігос, найімовірніше, не зовсім оригінальний у польській кухні. Найімовірніше, його принесли до Польщі німецькі або єврейські переселенці в XII-XIV століттях. У німецькій та французькій середньовічних кухнях згадується така страва як compositum, суміш. Занадто універсальна назва, якою могло називатися все що завгодно, від юшки, до фруктового компоту, власне слово "компот" і є видозмінене compositum. Багато композитумів являли собою запечену багатошарову страву з м'яса або м'ясних продуктів, овочів, майже завжди капусти, і різних приправ. Польський bigos, ельзаський baeckeoffe та італійська cassoeula виросли саме із середньовічних композитумів. З огляду на те, що багато старих видів бігоса готуються без капусти, є ймовірність, що західноєвропейська страва просто вдало наклалася на традиційне східноєвропейське мисливське рагу.

Бігос із залишків печені або вареної яловичини, або телятини

1/2 ложки борошна підсмажити в ложці олії, розвести бульйоном або перевареною водою, закип'ятити, покласти 2-3 чотирикутними шматочками нарізані солоні огірки або 3-4 великі кислуваті яблука (так в оригіналі), закип'ятити; якщо соус надто рідкий, всипати ложки 2 тертої булки або хліба, нарешті покласти малими чотирикутними шматочками нарізане м'ясо, закип'ятити 2-3 рази, подати.

Видати:

Телятину або яловичину.

1/2 ложки борошна.

2 ложки булки або хліба.

3-4 яблука або 2-3 солоних огірка.

1 ложку олії.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.6KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається