Автор: 2s7 pion (trost)
Оригінальний тред було опубліковано 30 жовтня 2023 року
…чому він де в чому кращий за деякі російські та українські танки і як українці можуть вирішити проблему броні (частково)
Перш за все: та ж система управління вогнем, що і у Leopard 2.
Леопард 1А5 використовує EMES-18 як основну систему управління вогнем, а EMES-18 - це просто EMES-15, яка використовується на українських Лео 2А4, 2А6 і Strv 122. Ця система була лише модифікована для сумісності з Leopard 1.
Оскільки система однакова, Leopard 1A5 також має систему тепловізійного бачення як Leopard 2, що означає, що навідник Leopard 1A5 може вести вогонь, бачачи речі з такою ж чіткістю, як і навідник Leopard 2, а також може вражати цілі з такою ж точністю.
З іншого боку, росіяни використовують все більше і більше машин, які просто не мають систем тепловізійного бачення, лише інфрачервоні прожектори - системи, які мають вкрай обмежений радіус дії і не такі ефективні, як тепловізори. Росіяни використовують техніку без тепловізорів, таку як Т-72 «Урал» (перша версія Т-72) та Т-72Б.
Леопард 1А5 має дуже хороший двигун, але ми не будемо вдаватися в подробиці про нього, давайте поговоримо про швидкість заднього ходу.
Всім відомо, що російські танки мають жахливу швидкість руху заднім ходом: від 4-5 у Т-72 і Т-90 до 11 км/год у Т-80. Машини змушені розвертати шасі, щоб вийти із зони ризику, демонструючи найслабші місця.
Росіяни намагалися «вирішити проблему» встановлюючи блоки динамічного захисту на задню частину танків або «збільшуючи швидкість заднього ходу» Т-80 до 25 км/год, але, чесно кажучи, це було найбезглуздіше лайно, яке я коли-небудь бачив.
З іншого боку, Леопард 1А5 має швидкість руху заднім ходом 25 км/год, що дозволяє машині залишати зону ризику, не піддаючи ризику найслабшу частину корпусу.
Я також забув згадати, що Леопард має можливість обертатися навколо власної осі, Т-72 не може, але я не знаю, чи є це особливістю інших машин.
Схоже, що українці також отримали американські боєприпаси, які використовуються в Stryker MGS, такі як бронебійно-фугасний (HESH) і боєприпаси з картеччю, останні добре підходять для ураження ворога на відкритій місцевості і на близькій відстані. Бронебійно-фугасний теж, але він поступається осколково-фугасному.
В українців є проблема з бронею - вона зроблена лише зі сталі і не може захистити від прямого попадання кумулятивних боєприпасів. Але товщина броні достатня, щоб дозволити встановити динамічний захист Контакт-1 на лобову проекцію, по боках корпуса і, можливо, збоку і зверху башти.
Для роботи Контакт-1 потрібно 35-40 мм [бронювання] (за даними дефектації), тому значна частина Леопардів може бути закрита [ДЗ] для кращого захисту. На мою думку, також можна встановити екрани для монтажу ДЗ, аби Контакт-1 міг краще працювати в зонах, не призначених для монтажу ДЗ на них.
Крім того, можна також додати протикумулятивні сітки; найбільшим ворогом, з яким зіткнуться машини, будуть дрони-камікадзе, тому я б звернув особливу увагу на захист машини.
Я також забув згадати, що ще однією гарною рисою цього танка є те, що Україна отримує його у значній кількості, наскільки я пам'ятаю, 195 машин. Існує багато машин з тими перевагами, про які я згадував вище.