Дарія Зарівна: Настав час світові діяти, щоб повернути вкрадених українських дітей з Росії додому - United24 Media

Коли російські солдати штурмували гуртожиток Владислава, Маріуполь уже зазнавав щоденних авіаударів і бомбардувань. Без жодного попередження його та інших насильно забрали росіяни для «фільтрації» у глибокі райони окупованої території. Наступними були допити — побиття та приниження.

Після цього Владислава відправили до утримувального закладу в Росії, потім перевели до російського дитячого будинку, а пізніше влаштували у російську прийомну сім'ю. Україна не отримала жодної інформації про його долю. Незважаючи на численні перешкоди, створені російськими властями, Владислав зрештою самостійно повернувся додому. Сьогодні він у Києві, жертва злочину депортації.

Коли Росія окупувала Херсон, Маргарита була всього 10 місяців. Вона та її брат перебували в дитячому будинку в Херсоні. Російські солдати прибули, розлучили їх і забрали маленьку дівчинку до російської родини, не повідомивши жодного з її родичів. Російський законодавець змінив її ім'я та дату народження, перетворивши Маргариту Прокопенко на Марину Міронову, дочку депутата Державної думи Росії Сергія Міронова. Україна досі бореться за її повернення.

Коли російські війська відступали з Харкова, вони викрали кількох підлітків з маленького містечка, одягнули їх у військову форму та дали зброю. Серед них був Сергій. Він намагався втекти кілька разів, зазнаючи психологічного насильства та тортур на кордоні. У своїй третій спробі йому випадково вдалося повернутися в Україну.

Маленька Єсенія народилася в травні 2022 року на тимчасово окупованій території, не маючи можливості отримати українські документи, що означало, що вона не могла виїхати або перетнути російський кордон. Після місяців наполегливих зусиль з боку держави та правозахисників вона нарешті повернулася додому в Україну.

Це лише чотири історії серед тисяч депортованих і насильно переміщених дітей, які стали свідками та жертвами воєнних злочинів. Це випадки, про які ми знаємо, де можемо запропонувати допомогу. Однак місцезнаходження десятків тисяч українських дітей у Росії залишається невідомим.

Команда Bring Kids Back UA звернулася до міжнародної експертної групи для оцінки дій Росії щодо примусової релокації українських дітей з окупованих та прифронтових територій. Протягом майже п’яти місяців провідні міжнародні юристи аналізували політику Росії щодо переміщення українських дітей, що culminirovaly у всебічному звіті — Білій книзі з охорони дітей від примусових передач і депортації.

Автори одноголосно класифікують дії Росії як воєнний злочин.

Вихідною точкою є те, що злочинці рідко вважають себе такими — вони завжди знаходять способи виправдати свої дії. Ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом на Володимира Путіна та Марію Львову-Белову, позначає початок довгого і складного шляху до справедливості. Але це лише перший крок. Для забезпечення безпечного повернення вкрадених дітей України та притягнення Росії до відповідальності необхідно продовжувати скоординовані міжнародні зусилля та посилювати тиск.

Біла книга руйнує міф Кремля про «порятунок» дітей і ставить всі крапки над «і». Ми повністю усвідомлюємо, що стикаємося з однією з найпотужніших пропагандистських машин у світі. Російська пропаганда спотворює реальність, представляючи один з найжорстокіших злочинів як акт милосердя. Але правда завжди є найсильнішою зброєю в інформаційній війні.

Тиск на Росію має посилитися

Біла книга є частиною стратегії України щодо повернення всіх депортованих дітей додому, що є ключовим елементом Пункту 4 Формули миру України. Це не просто збірка фактів; це інструмент для міжнародного правового тиску на Росію. У звіті демонструється систематичний і навмисний характер депортації та примусової релокації дітей Росією, що є порушенням міжнародного права і вимагає дій.

Біла книга містить чіткі вимоги до Російської Федерації, включаючи повне розкриття інформації про дітей, що перебувають у Росії, та їх безумовне повернення в Україну. Недостатньо вимагати, щоб Росія дотримувалася міжнародного права і захищала права дітей. Необхідно створити механізми для примусового виконання цих правил. Однією з ключових вимог є надання гуманітарного доступу міжнародним місіям для відвідування місць, де утримуються діти, включаючи тимчасово окуповані території, що є критично важливим для ідентифікації цих дітей і забезпечення їх безпечного повернення.

Глобальна підтримка повернення українських дітей

Біла книга є не лише аналітичним документом, а й інструментом адвокації — дорожньою картою для всіх членів Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, країн, де серйозно ставляться до прав дітей. Вона базується на комюніке, підтриманому понад 90 країнами на Першому мирному саміті, де держави підкреслили важливість колективних зусиль для повернення українських дітей додому. Біла книга надає послідовні аргументи для посилення міжнародного тиску на Росію та розробки нових механізмів для захисту прав дітей у глобальному масштабі.

Висновки Білої книги стали основою для Спільної заяви співголів Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, ухваленої 1 жовтня 2024 року. У цьому документі Україна та Канада виклали ключові принципи, які керують поверненням всіх незаконно депортованих і примусово переміщених українських дітей:

1. Прозорість: Росія повинна надати повний доступ до інформації про всіх українських дітей на своїй території, включаючи їхнє місцезнаходження, правовий статус та будь-які зміни в особистих даних.

2. Доступ: Російська Федерація повинна надати безперешкодний доступ міжнародним місіям, включаючи дітей у соціальних, освітніх і медичних установах.

3. Підтримка гуманітарних зусиль України: Продовження гуманітарної підтримки зусиль України щодо порятунку дітей від депортації та примусової релокації, а також евакуації тих, хто знаходиться під загрозою.

4. Довгострокова підтримка та реінтеграція: Зобов’язання до програм реінтеграції, які враховують стать, вік та специфічні потреби постраждалих дітей, щоб забезпечити їхні найкращі інтереси.

5. Доступ до правосуддя: Після повернення діти повинні отримати юридичну допомогу для досягнення справедливості та довгострокових репарацій.

Разом із експертами ми закликаємо міжнародну спільноту активно долучитися до зусиль, щоб повернути українських дітей додому. Біла книга — це не просто документ; це заклик до дії. Якщо світова спільнота не зробить проактивних кроків сьогодні, тисячі українських дітей можуть назавжди втратити свою українську ідентичність, а Росія продовжить виховувати нове покоління, яке ненавидить демократичний світ. Ми всі знаємо, як диктатори вчаться один у одного. Зупинити цей злочин і покарати винного є важливим для запобігання подібним злочинам у майбутньому, в будь-якій точці світу. Ми повинні показати, що готові боротися за безпечне майбутнє дітей зараз.

Будьте голосом для дітей

Кожен голос на підтримку викрадених дітей — це ще один крок до їх повернення. Президентська ініціатива «Повернемо дітей додому» стає глобальним рухом, до якого може приєднатися кожен. Ви можете зробити свій внесок у боротьбу за справедливість, поширюючи правду про депортацію та примусову релокацію, допомагаючи в зусиллях з відновлення та підтримуючи родини.

Якщо ви представляєте уряд, розгляньте можливість приєднатися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей та працювати на захист дітей разом із 40 членами коаліції сьогодні.

Провідні організації з захисту прав людини, академіки, міжнародні юристи та незалежні експерти можуть приєднатися до Робочої групи Bring Kids Back UA для роботи над аналітичними документами та розробки міжнародних механізмів захисту дітей від депортації та примусової релокації.

Громадські діячі та знаменитості можуть допомогти підвищити обізнаність про депортованих дітей, закликаючи до їх повернення та справедливості. Режисери та продюсери можуть створювати документальні та художні проекти, використовуючи контакти та експертизу Bring Kids Back UA.

Автор Дарія Зарівна Радник Глави Офісу Президента України та COO Bring Kids Back UA

Джерело

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

73.8KПрочитань
4Автори
278Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Як держава захоплює банки…

    У власності держави шість банків, потужні: Приват, Ощад, Укрексім, Укргаз та Сенс банки, а також маленький ПІН банк. Це значна частина банківського ринку України. Наскільки концентрованою в руках держави є банківська система і які це має наслідки для системи?

    Теми цього довгочиту:

    Фінанси
  • Арешт Дурова - загроза свободі слова?

    Павло Дуров, Франція. Ну ви вже чули. Наслідки цього будуть зрозумілі тільки згодом, а поки давайте розглянемо трохи на темну сторону нашого улюбленого месенджера. Думаєте, він гарний і безпечний? А от не дуже: ФСБ, проблеми з шифруванням, блокування ботів СБУ та ГУР....

    Теми цього довгочиту:

    Безпека
  • Магія простих (неправильних) рішень

    Ви стикались колись з магією простих, але дуже хибних рішень? наприклад: - давайте зменшимо з/п всім чиновникам і буде більше грошей в бюджеті? (Не буде, бо це мізерна сума; а якість послуг суттєво погіршиться)

    Теми цього довгочиту:

    Політика

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Як держава захоплює банки…

    У власності держави шість банків, потужні: Приват, Ощад, Укрексім, Укргаз та Сенс банки, а також маленький ПІН банк. Це значна частина банківського ринку України. Наскільки концентрованою в руках держави є банківська система і які це має наслідки для системи?

    Теми цього довгочиту:

    Фінанси
  • Арешт Дурова - загроза свободі слова?

    Павло Дуров, Франція. Ну ви вже чули. Наслідки цього будуть зрозумілі тільки згодом, а поки давайте розглянемо трохи на темну сторону нашого улюбленого месенджера. Думаєте, він гарний і безпечний? А от не дуже: ФСБ, проблеми з шифруванням, блокування ботів СБУ та ГУР....

    Теми цього довгочиту:

    Безпека
  • Магія простих (неправильних) рішень

    Ви стикались колись з магією простих, але дуже хибних рішень? наприклад: - давайте зменшимо з/п всім чиновникам і буде більше грошей в бюджеті? (Не буде, бо це мізерна сума; а якість послуг суттєво погіршиться)

    Теми цього довгочиту:

    Політика