Гелловін не часто святкують в Україні, тим паче ходячи від будинку до будинку, просячи солодощі. Але таке буває. Плюс, багато українців зараз перебувають в інших країнах, де цьому святу приділяють вже більше уваги.
Саме тому я хочу розповісти про практику останніх років з фарбування гарбузів біля дому та гарбузів-корзинок в руках дітей.
Станом на зараз я знаю про чотири кольори(один з яких використовується з двох різних причин) але їх може бути більше або хтось додасть в майбутньому.
Чирковий
Цей колір призначений для різноманітних алергій на їстівні продукти в дітей.
На сайті цього проєкту “Teal Pumpkin Project” ви можете знайти мапу будинків(здебільшого США) безпечних для відвідування дітьми з алергіями на різноманітну їжу, де вони можуть отримати в подарунок щось не їстівне.
Якщо до вашого дому прийде дитина з таким відерком - нізащо не давайте їй нічого їстівного, це може бути небезпечно. Заздалегідь підготуйте якісь не дорогі іграшки, щоб і вони могли отримати веселий настрій.
Фіолетовий
Цей колір набув двох значень.
1 Епілепсія
Кожен рік проєкт “Purple Pumpking Project” збирає донати на допомогу людям з епілепсією, проводить різноманітні повчальні та ігрові івенти в різних куточках світу та просить людей фарбувати гарбуз на ґанку в фіолетовий колір, для розповсюдження обізнаності про епілепсію.
Якщо до вашого дому прийде дитина з таким відерком - будьте уважні до свого оточення, яскравого світла в домі\на ґанку та шуму який створюєте, щоб не заподіяти дитині шкоди.
2 Домашнє насилля
Весь місяць в цілому, зпоміж всього іншого, призначено розповсюдженню обізнаності про домашнє насилля і, в Америці, кольором, що асоціюється з цією проблемою є фіолетовий.
Як і з епілепсією, проводиться багато різноманітних подій з цього приводу і люди фарбують свої гарбузи в знак розуміння та підтримки.
Рожевий
Цей колір відведений для обізнаності з приводу раку грудей. Найчастіше гарбузи такого кольору можна побачити біля будинків людей що борються\побороли це захворювання або знають таку людину.
Цей колір є проявом підтримки для таких людей.
Синій
Цей варіант з’явився не так давно і створений для дітей з аутизмом але я прошу його не використовувати.
Цей варіант доволі спірний з багатьох причин: не всі хочуть наголошувати на тому, що дитина “не така”, тим паче ризикувати поганим відношенням до неї від дорослих та однолітків; для деяких аутистів цей колір асоціюється з дуже шкідливою та небезпечною організацією “Autism Speaks”; започаткувала цю “традицію” людина що інфантилізує аутизм в свого сина і викливає занепокоєння в аутичного ком’юніні.
Цей варіант зустрічається дуже рідко і, саме я, його не підтримую і прошу не використовувати для ваших дітей.
Проте він все ще може трапитися і я хочу, щоб ви про це знали і відносилися до дитини з такою ж добротою як і до інших.
Ще одна, важлива проблема - схожість з чирковим кольором, через що я прошу вас бути уважними.
ВАЖЛИВО!
Далеко не всі діти користуються подібними розпізнавальними знаками(особливо синім) тож я дуже прошу вас бути уважними до кожного. В кожного можуть бути труднощі з цим святом: пізня година, яскраве світло, страшне оформлення будинків, сором’язливість і ще багато різних факторів можуть впливати на дітей.
Будьте спокійними та добрими до всіх та кожного, допоможіть дітям отримати приємні спогади від свята незалежно від труднощів, з якими вони можуть зіштовхнутися.
Дякую за увагу.