Headspace - “Be kind to your mind”
Headspace - це популярний додаток для медитації, який використовується в 190 країнах світу, має понад 70 мільйонів користувачів і понад 600 000 відгуків.
Автором програми є Енді Паддікомб. Коли він вивчав спортивні науки, він почав свою чудову подорож до Непалу, Індії, Бірми, Таїланду та багатьох інших країн, щоб навчитися медитації. Через 10 років він став тибетським ченцем. З цими вражаючими знаннями він повернувся до Великобританії та вирішив навчити всіх концепції “Mindfulness”. У 2012 році Енді разом з Річем Пірсоном заснував Headspace, компанію, яка пропонує відеоуроки, уроки, статті, анімацію та все, що стосується медитації.
Мобільний додаток запустили у 2012 році. З того часу продукт постійно еволюціонує та відкриває нові підходи у впровадженні досвіду медитації у цифровій медицині.
Дизайн команда Headspace переконана, що кожен колір, форма та лінія важливі. Їх ілюстровані персонажі неоднозначні, розроблені в різних формах і розмірах з різними комбінаціями кольорів. Також приділена увага до того, щоб уникати будь-яких гострих країв у своїх дизайнах, як можна поміти, всі їхні персонажі досить вигнуті та вільні, можна навіть сказати метафоричні.
Результатом такого стилізування стає тепліший, дружніший дизайн для створення більш інклюзивного простору.
How We Feel - “A journal for your well-being”
How We Feel - це безкоштовний щоденник для відстежування вашого самовідчуття (well-being), створений вченими, дизайнерами, інженерами та терапевтами.
Додаток було розроблено міждисциплінарною багатоінституційною командою дослідників, до якої входили професор Гарвардської школи Чан Сіхонг Лін, професор Массачусетського технологічного інституту Фенг Чжан, генеральний директор Pinterest Бен Зільберман та інші.
Базова концепція додатку полягала в тому, щоб запропонувати людям інстумент для відстужування їхнього самопочуття під час пандемії COVID-19. Перші дизайн візуалізації були досисть стриманими та зусереджувались в основному на побудові динамічної картини симптомів, пов’язаних з вірусом.
Протягом 2019-2022 років відбулась еволюція брендінгу сервісу. Інсуючій дизайн додатку був розроблен командами різних напримів:
Дезайн концепт і креативна дирекція — Strand & Form
Іллюстрації — Sarah Strand
Анімації — Never Sit Still
Stoic. - “feel a sense of peace and motivation”
Stoic. - мобільний додаток, запущений цього року як стартап від Y Combinator.
Засновник Marviej Lobodzinski має на меті допомогти користувачам зрозуміти ті фактори, що впливають на їхній психічний та емоційний стан.
Більшість додатків намагаються покращити самовідчуття людей за допомогою збільшення потоку позитивних емоцій. Натомість додаток Stoic. cтворює умови для того щоб користувачі починали краще розуміти як саме вони повучаютсья і які фактори впливають на це.
TechCrunch та The Silicon Review відзначили Stoic. як додаток-журнал, який допоможе краще зрозуміти ваші почуття, та відстежити ваше психічне здоров’я.
Insight Timer - “guided meditations for better sleep, reducing anxiety and stress”
Додаток для медитації Insight Timer містить велику безкоштовну бібліотеку медитацій (понад 28 000 керованих медитацій). Простий у навігації додаток підходить як для початківців так і для адептів медитації. Insight Timer також пропонує:
приєднуватись до live-подій, таких як йога і семінари
функцію відстежування настрою
приватне наставництво
Nicho Plowman і його брат купили Insight Timer у 2014 році, і однією з перших змін було зробити все безкоштовним. «Ми хотіли переконатися, що кожна людина на планеті має доступ до безкоштовних щоденних медитацій», — зазначили брати Plowman.
Дизайн додатку підтримую світлу та темну теми, а подивитись більше прикладів візуального стилю додатку можна в портфоліо Andrew McKay (Head of Design at Insight Timer)
Obimy - “a different way to pay attention and feel care of close ones”
Obimy - Український додаток для моментів, коли слів недостатньо. Така собі соціальна мережа, яка не має звичного обміну повідомленнями, натомість кожен може продемонструвати свої почуття. Автори додатку намагаються довести, що не лише за допомогою тексту/картинки/відео можна звернути увагу та відчути турботу близьких.
Obimy створила київська компанія «Empat», яку очолює Женя Засуцький. Вони спеціалізуються на мобільній та веб-розробці. З Empat співпрацювали такі світові гіганти, як Porsche і Panasonic.
Як зазначив засновник, він створив Obimy, щоб він перестав сваритися з дружиною. Так народилася ідея програми, де можна відстежувати емоції інших людей. Як виявилось, смайли-емоції дуже об'єднують людей. Звідси величезна популярність додатку, який вже посів перше місце в категорії «Стиль життя» в App Store від Apple.