Феміда проти санкцій? Як судді Київської апеляції допомагають проросійським власникам "Юніграну" обходити арешти майна

Команда СтопКору продовжує моніторити хід судових процесів щодо зняття арештів з майна підсанкційного «Юніграну» в Київському апеляційному суді

СтопКор продовжує стежити за перебігом судових засідань у столичному апеляційному суді стосовно компаній, пов’язаних із Сергієм Шапраном – імовірним тіньовим власником активів підсанкційної бізнес-імперії "Юнігран". Після розголосу у медіа й тиску громадськості, правоохоронці все ж домоглися арешту майна і блокування рахунків дублюючих фірм Шапрана Печерським райсудом. Однак апеляційна інстанція може фактично підігравати росіянам, ухвалюючи вигідні для "юнігранівців" рішення і затягуючи розгляд процесів.

СтопКор вже звертав увагу на те, що трійка підлеглих Ярослава Головачова з Київського апеляційного суду (судді Кагановська, Лашевич і Рибак) можуть системно діяти в інтересах підсанкційних підприємств. 3-го лютого 2024 року вони вчергове зняли арешт, накладений судом першої інстанції на активи групи компаній "Юнігран", яку, за даними медіа, росіянин Наумець фактично передав під контроль Сергію Шапрану в обмін на недоторканість бізнесу та вирішення проблемних питань із правосуддям.

На 6 і 10 лютого відповідно в Київській апеляції мали відбутись ще три судові слухання, в яких предметом спору виступає арешт майна компаній з орбіти "Юніграну" та Шапрана і його бізнес-партнера Осіпова. Однак обидва засідання, призначені на 6 лютого, були скасовані через відсутність повної колегії суддів. А розгляд справи 10 лютого також не відбувся у зв’язку з недостатністю часу на вивчення матеріалів. Тому його перенесли на 26 лютого.

Тим часом нові власники підсанкційної піщано-щебеневої імперії, схоже, продовжують вести бізнес і заробляти сотні мільйонів гривень (частина яких може передаватись російському бенефіціару), попри наявні арешті і рішення Печерського райсуду.

Як зазначають розслідувачі СтопКору, навіть після блокування дозволів компанії мають можливість працювати, використовуючи запаси вже добутої сировини. Наприклад, щебінь, видобутий до накладення арешту, можна місяцями чи навіть роками реалізовувати як "залишки". Це дозволяє компаніям групи фактично обходити санкції.

"Тимчасово вирвавши з-під санкцій дозволи на видобуток, можна протягом тижня вибухами добути шалену купу породи. А потім, коли видобуток знову заблокують, цю саму породу хоч пів року спокійно подрібнювати, вивозити та продавати, називаючи її "залишком". Саме тому подібні виробництва не терплять півзаходів і арештовувати треба все й одразу", – зазначають журналісти.

Викривачі припускають: Шапран має впливові зв’язки як у силових структурах, так і в суддівській гілці влади на рівні Києва, що допомагає йому уникати кримінальної відповідальності.

Наразі команда СтопКору продовжить моніторити хід судових процесів щодо зняття арештів з майна підсанкційного "Юніграну". Та вже формує список служителів Феміди, які насправді можуть діяти у розріз із національними інтересами та працювати на проросійський бізнес під час війни. Далі буде.

Нагадаємо, за 2024 рік дублюючі структури підсанкційного "Юніграну", підконтрольні Сергію Шапрану, заробили понад 500 млн грн, а серед ключових замовників журналісти виявили комунальні підприємства Київщини і Житомирщини.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Communication
Communication@sR2-uZyOe9Fl_Qm

32.7KПрочитань
0Автори
1Читачі
На Друкарні з 26 грудня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається