«Гаррі Поттер -історія ,що змушує навіть дорослих повірити в магію»: рецензія на книгу Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь»

Дану рецензію я вирішила написати класичною,тобто такою до яких усіх звикли ,якщо вам буде зрозуміліше ,то можете вважати її «шаблоною» ,оскільки книга ,яку ми будемо тут розглядати є представником класичної дитячої фентезійної літератури, тому, щоб ви не відчували значного контрасту, я буду намагатися дотримуватися одного стилю.Тому давайте розпочнемо!

Книга Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь» була опублікована в 1997 році. За цей час вона стала одним із найпопулярніших і найуспішніших творів сучасної літератури. Книга була перекладена на 80 мов, а її загальний тираж перевищує 500 мільйонів примірників. «Гаррі Поттер і філософський камінь» є першою книгою в серії, яка розповідає про пригоди молодого чарівника Гаррі Поттера.

У сучасному світі, де панує хаос і безлад, де люди часто відчувають себе самотніми й беззахисними, книга Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь» є справжнім подарунком.Цей світ сповнений дива і пригод, він дає читачам надію та віру в краще.

У цій книзі ми знайомимося з Гаррі Поттером, сиротою, який живе зі своєю злою тіткою, дядьком і їхнім жахливим сином Дадлі. Гаррі не знає, що він чарівник, поки в його одинадцятий день народження не прилітає до нього сова з листом від Гоґвортської школи магії та чаклунства. Гаррі дізнається, що його батьки були чарівниками, які загинули, коли він був ще немовлям, захищаючи його від темного чарівника Лорда Волдеморта.

У Гоґвортсі Гаррі знайомиться зі своїми новими друзями Роном Візлі та Герміоною Ґрейнджер. Разом вони переживають безліч пригод, включаючи порятунок Гоґвортсу від Волдеморта, який намагається заволодіти філософським каменем, чарівним об'єктом, який може дарувати безсмертя.

Думаю, що слід згадати про персонажів, а саме основних за пригодами, яких ми спостерігаємо усю книгу.

Гаррі Поттер - це головний герой книги. Він сирота, який виріс у родині Дурслі. Гаррі - звичайний хлопчик, але він має велике серце і сильну вдачу. Він готовий відстоювати справедливість і допомагати іншим.

Герміона Ґрейнджер це найкраща подруга Гаррі. Вона розумна, талановита і відважна. Герміона завжди готова прийти на допомогу своїм друзям.

Рон Візлі - це найкращий друг Гаррі. Він веселий, добрий і відданий. Рон завжди підтримує своїх друзів у будь-якій ситуації.

Професор Дамблдор директор школи чарів та чаклунства Гоґвортс. Він мудрий, справедливий і добрий. Професор Дамблдор завжди готовий допомогти своїм учням.

На мою думку, ця книга отримала своє визнання, як і сама Роулінг, саме через проблеми, які вона висвітлює.Перш за все це тема добра і зла боротьба добра зі злом це проявляється у тому, що Гаррі Поттер і його друзі представляють добро, а професор Квіррел - зло.Книга показує, що добро завжди перемагає зло, навіть якщо зло дуже сильне. Другою, не менш важливою, темою у даній книзі є дружба.Гаррі, Рон і Герміона стають справжніми друзями, які завжди готові підтримати один одного.Саме у цих образах автор показує наскільки дружба впливає на людину, показує усю цінність людей, яких ти можеш назвати друзями.Книга показує, що дружба це найважливіше, що має людина чи може мати.

Також одним із головних мотивів роману є любов Гаррі до його батьків, це добре висвітлюється у деталях, адже передається ненав'язливо і зрозуміло для кожного.Тема боротьби, а справедливість не сильно проявляться у діях головного героя, але в інших частинах це стає рушійною силою сюжету, однак вже у цій частині Роулінг нам демонструє Гаррі Поттера як зразкового борця за справедливість і правду, який завжди буде готовим захищати слабких чи тих хто цього потребує.

Якщо говорити про стиль написання, що є достатньо важливим елементом, адже від того як пише автор залежить те як його твір сприйматимуть читачі.Роман Роулінг написаний простою і зрозумілою мовою. Вона майстерно використовує магічний світ, щоб створити атмосферу таємничості та пригод.Автор використовує багато гумору, щоб зробити книгу цікавішою для читачів.

Оскільки попередньо я розглянула та описала моменти, які є ключовими та важливими для цього твору поговоримо про моменти де текст є влучним, а де є просідання.

В будь-якому тексті кожен може виділити для себе його сильні та слабкі сторони, в книзі «Гаррі Поттер і філософський камінь» є і перші, і другі.Для початку почну з сильних сторін тексту, які й вплинули на його шалену популярність і, які його виділяють з-поміж інших фантастичних творів.Тому до сильних сторін тексту я б віднесла:

По-перше, захопливий сюжет, що тримає читача в напрузі до кінця.

По-друге, яскраві та сильні образи, які запам'ятовуються читачеві.Трійця головних персонажів Гаррі Поттер, Рон Візлі та Герміона Ґрейнджер-це яскраві та незабутні персонажі, які легко змогли викликати у читачів симпатію.

По-третє, знову ж таки актуальність тем, які є важливими для цільової авдиторії.

Четвертою сильною стороною і, на мою думку, найважливішою є майстерність автора, яка дозволила їй створити захопливі та водночас повчальні історії.

Якщо ж говорити про слабкі сторони тексту, які його не оминули, то я можу виділити те, що:

Деякі сюжетні лінії не розкриті до кінця.У книзі є декілька сюжетних ліній, які не розкриті до кінця.Наприклад, не ясно, чому Волдеморт хотів заволодіти філософським каменем

Деякі персонажі не розвиненні достатньо.Деякі персонажі, до прикладу, професор Дамблдор і професор Макґонеґел

Використання кліше у сюжеті.Деякі сюжетні повороти у книзі є досить передбачуваними та очевидними

Але на фоні тієї магії, відчуття казки, дитинства, що наче виринає зі сторінок книги, вони губляться і не псують враження від прочитання.

Ця книга надихає нас вірити у себе, у світ магії навколо нас та у силу дружби. Вона навчає нас, що справжня сила полягає у вірі, дружбі та самопожертві. Це не просто розважальний твір, це велике літературне досягнення, яке має щось цінне сказати кожному читачеві.Ця книга залишає незабутні враження. Вона відкриває перед читачем двері до неймовірного світу магії та пригод. Читання книги - це справжня подорож, яку хочеться повторити знову і знову.

«Гаррі Поттер та філософський камінь» - це величезна скарбниця фантазії та мудрості. Ця книга зачаровує, навчає та надихає. Неможливо залишити її осторонь, вона стає частиною серця читача, заповнюючи його своєю власною магією та неповторною атмосферою, яка має вплив на кожного, що на дітей, які відкривають для себе цей дивовижний світ вперше, що на дорослих, які прагнуть поринути в дитинство, абстрагуватися від буденності.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ishchuk Nadiya
Ishchuk Nadiya@UeVT5dxpFNrLG9S

2.3KПрочитань
0Автори
4Читачі
На Друкарні з 4 грудня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Останнє королівство — Бернард Корнвелл

    На початку в мене з книгою склалися непрості стосунки. Я не могла призвичаїтися до стилю автора, його виклад видавався мені кострубатим, події неслися “галопом по Європах”, а роки минали сторінка за сторінкою. Враження таке, наче читаєш не художню книгу, а літопис.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • Лютнева читанка.

    Прочитане у лютому – про іммігрантство, дівчат та єдинорозь, опирів та вовкулак, нігерійсько-біафранську війну, японські жахастики, фемінізм(в різних формах), часові парадокси, косплей та кохання, нацизм, чорно-білість світу, сучасну Нігерію, бішьоненів, гаджети, важливість кави.

    Теми цього довгочиту:

    Книги

Коментарі (1)

Вам також сподобається

  • Останнє королівство — Бернард Корнвелл

    На початку в мене з книгою склалися непрості стосунки. Я не могла призвичаїтися до стилю автора, його виклад видавався мені кострубатим, події неслися “галопом по Європах”, а роки минали сторінка за сторінкою. Враження таке, наче читаєш не художню книгу, а літопис.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • Лютнева читанка.

    Прочитане у лютому – про іммігрантство, дівчат та єдинорозь, опирів та вовкулак, нігерійсько-біафранську війну, японські жахастики, фемінізм(в різних формах), часові парадокси, косплей та кохання, нацизм, чорно-білість світу, сучасну Нігерію, бішьоненів, гаджети, важливість кави.

    Теми цього довгочиту:

    Книги