Глогг (Гльогг)


Гарячий напій із червоного вина з додаванням прянощів, поширений у період Різдва у Фінляндії, Швеції, Естонії та Латвії.

Напій з'явився у Швеції та Фінляндії в період пізнього Середньовіччя, коли у вино низької якості почали додавати корицю, кардамон, гвоздику й апельсинові скоринки. Згідно з переказами, шведський герцог Юхан III у різдвяний вечір 1562 року привіз до Або свою дружину, польську принцесу Катерину Ягеллонку, яка, щоб зігрітися, пила гаряче червоне вино з корицею. У XVI-XVII століттях вино, приправлене медом і прянощами, підігрівали і використовували як зігрівальний напій у холодну пору року. Первісна назва напою була "хіппокрас", а найменування "глег" напій отримав у Швеції наприкінці XVIII століття.

У середині XIX століття ціна на цукор стала доступною і для простого народу, у зв'язку з чим мед у приготуванні гльога замінили на цукор. У новій технології вино, змішане з прянощами, нагрівали в спеціальному казані, над яким у ситі поміщали цукрову голову, поливаючи її невеликою кількістю горілки. Під впливом тепла цукор прожарювався, танув і стікав у напій. Технологію приготування напою відображає шведське слово "glödga" ("розжарювати", "відпалювати"), внаслідок чого виходило гаряче вино ("glödgat vin").

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.6KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається