Огляд на фільм Ілюзія безпеки Leave the World Behind
Натрапив на тікток де розказували що сценарій до фільму написаний по нотатках Обами, які той збирав під час президентства. Власне це лякає більш за все, якби це був сценарій, а не президент США! але коли це вже думки людини, що була на самій вершині піраміди. Більшість дійшло таких висновків самостійно, мені власне стало зрозуміло після ковіду, а війна лише переконала.
На початку герої грають в гру, по черзі висмикуючи палички із купи, це схоже на картковий будинок, тільки паличку можна ще покласти зверху, додатково дестабілізуючи систему, на кому завалиться той і програв. Це наскрізна метафора фільму. Чому ми, як людство це робимо? ми ж не хочемо насправді бути поганими і сердитися на весь світ?
Тут декілька чинників: по-переш більшість вчинків люди коять несвідомо, виходячи з упереджень, а не досвіду, по- друге поінформовані люди більше прагнуть скористатися кризою ніж запобігти їй, якщо це повінь, то вони радше будуть такими серферами, що заскочили на гребінь хвилі, ну і врешті ніхто нічим не керує і бог не пошле нам радіо човна чи гелікоптера, як в тому анекдоті з фільму.
Багато глядачів не зрозуміли фінал: дівчинка знаходить бункер і дивиться останній епізод Друзів. Навколо кінець світу, а героїня замість того щоб спасати близьких поринає в світ ілюзій. Це ще один меседж глядачам: нас турбують лише наші ілюзії! Ну і власне, навіть ті хо готувався, читав знаки і будував бункер, хіба не живуть в ілюзії, що зможуть так жити?
Насправді жменька позитиву в фіналі теж лунає: залишаються лише друзі, виживають люди що довіряють один одному. Герої з самого початку декларують недовіру і навіть ненависть до людства але настає мить коли їм, під час дії алкоголю, вдається подолати ворожість і епідемію нового покоління- тривожність.