Колись давно, ще в XIV столітті, у Вестфалії браві німецькі мисливці приносили зайця додому, а їхні чарівні фрау тушкували їм м'ясо дичини.
Варіацій на тему Хазенфеффера - чимало. Найбільш традиційний:
Кролик 500 г
Борошно 2 ст. л.
Сало 150 г
Цибуля ріпчаста 1 шт
Морква (необов'язково) 1 шт
Часник 2 зуб.
Розмарин 1 ч. л.
Лавровий лист 2 шт
Вино червоне напівсухе 200 мл
Оцет 2 ст. л.
Перець чорний (за смаком, можна менше) 1/2 ч. л.
М'ясо кролика нарізати на порційні шматочки. Гарненько обваляти в борошні і поперчити. Всі етапи смаження і тушкування краще зробити в одному посуді. В ідеалі - це глибокий чавунний казанок. Отже, обсмажуємо сало кілька хвилин, поки воно не віддасть весь свій сік. Сало прибрати на тарілочку.
У жирі з-під сала обсмажити з усіх боків шматочки м'яса кролика до золотистої скоринки. Шматочки м'яса кладемо на тарілку до сала. У казанку залишається ще трохи жиру. На ньому обсмажуємо дрібно порізану цибулю з тертою морквою, додаємо до цибулі та моркви роздавлений часник, розмарин, лаврушку, півложки варення, трохи солі. Хочу зауважити, що з сіллю потрібно обережніше: страви, приготовані з вином, проявляють властивості солі сильніше! Тому не пересоліть. Краще наприкінці додасте, якщо вам здасться страва не достатньо солоною.
Вливаємо склянку вина, оцет, і склянку води. Доводимо до кипіння.
Кладемо шматочки кролика і сало. Розмішуємо, щоб водичка й овочі добре покрили м'ясо. Якщо води мало і кролик не повністю покритий рідиною - можна трохи додати.
Накрийте казанок кришкою, поставте на мінімальний вогонь і нехай кролик тушкується години півтори.
Іноді можна відкривати й помішувати, щоб нічого не пригоріло.
Подаємо з будь-яким гарніром.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.
У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяПро варіння пива та пиво у літній час
До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.
Теми цього довгочиту:
НімеччинаПивні чудеса
Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.
Теми цього довгочиту:
Історія
Вам також сподобається
Запобігти майбутній війні
Автори: доктор Крістіан Мьоллінг та Торбен Шютц для Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik
Теми цього довгочиту:
Торбен ШютцДослідження "паралельного імпорту" московії з Німеччини
В останній час в українських та західних ЗМІ з'являється дедалі більше інформації про неефективність експортного контролю країн Заходу. Цим довгочитом розпочинаємо безпрецедентний аналіз шляхів "паралельного імпорту" буквально всього і з основних західних країн.
Теми цього довгочиту:
ВійнаЧому Заходу вже може бути запізно уникати війни
Автор: Деніел Джонсон для The Telegraph
Теми цього довгочиту:
Деніел Джонсон