Цього тижня відбувся простий акт морської непокори з боку Філіппін, але в очах Китаю це була значна необережність: Маніла перетнула межу, яку раніше не перетинала. Можливо, немає кращої візуалізації того, що Пекін бачить як нову зухвалість Філіппін, ніж те, що видно на відео, опублікованому прес-секретарем берегової охорони Філіппін комодором Джеєм Таррієлою. На ньому видно, як філіппінський дайвер з берегової охорони відрізає ножем частину мотузки, з’єднаної з китайським плавучим бар’єром. У своїй публікації Таррієла назвав це «загрозою для судноплавства та явним порушенням міжнародного права».
Філіппіни посилили інформаційну війну, відправляючи журналістів у поїздки берегової охорони, щоб з перших вуст повідомляти про дії Пекіна. Це не було добре сприйнято. Китай звинувачує Вашингтон у цій браваді, попереджаючи, що якщо «Маніла продовжуватиме виконувати вказівки США щодо повторення неправильного підходу до протистояння Китаю щодо проблеми Південно-Китайського моря, це буде вкрай нерозумно та прикро». Це бойові слова. Для Китаю це стосується не лише Філіппін чи Південно-Китайського моря — це Тайвань. Чим ближче Маніла наближається до США, тим більшу загрозу відчуває Пекін. Він розглядає відновлену та посилену оборонну співпрацю між США та Філіппінами як «акт провокації», пише Ма Бо, Ван Гунву, запрошений науковий співробітник Інституту ISEAS-Юсофа Ішака. «Охоче чи ні, – зазначає він, – Філіппіни фактично приєдналися до США у підготовці до захисту Тайваню».
Сполучені Штати відіграють величезну роль у китайсько-філіппінських відносинах, каже Дрю Томпсон, старший науковий співробітник Школи публічної політики ім. Лі Куан Ю в Сінгапурі. «Очікується, що США стануть на захист Маніли, враховуючи їхній договір», – сказав він. «Маніла також має і повинна мати власне агентство. Філіппіни мають низку партнерів у сфері безпеки, окрім США, але те, що Вашингтон забезпечує через свої бази в країні, – це стримування, і це, особливо щодо Тайваню, змушує Пекін зупинитися».
Вашингтон також може допомогти заспокоїти напруженість, але він повинен зробити це таким чином, щоб надати Філіппінам незалежність, необхідну їм для подальшого розвитку цих відносин. Він повинен заохочувати більше діалогу між усіма сторонами задля збереження миру. Як рекомендували інші експерти, навіть скромна комунікація значно знизить ризик конфлікту. Залучення інших партнерів у регіоні, таких як Японія та Австралія, допомогло б показати, що Маніла має впливових друзів, і стати перешкодою для майбутніх конфліктів. Пекіну не подобається, що Південно-Китайське море більше не є виключно його ігровим майданчиком. Можливо, у нього немає іншого вибору, окрім як прийняти цю нову реальність.
Джерело: Bloomberg
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
НАТО не готове до арктичних загроз з боку Росії - Foreign Policy
Навіть маючи Фінляндію та Швецію, НАТО бракує потужної оборонної присутності на півночі.
Теми цього довгочиту:
АналітикаЯк 2023 ознаменував смерть анонімності в Інтернеті в Китаї — Тechnology Review
Оскільки китайські соціальні мережі починають вимагати від користувачів розкривати більше інформації про свою справжню особистість, чи втратимо ми те, що спонукало нас хотіти бути в мережі?
Теми цього довгочиту:
АналітикаАндрій Єрмак: «Мирна конференція? Спочатку запросіть нас до НАТО. Фактично ми зараз перебуваємо у стані війни з Північною Кореєю»
Керівник Офісу президента, радник і довірена особа Зеленського ще з часів його акторської кар'єри, сказав: «Розмова з Трампом пройшла добре, і ми не боїмося його можливої перемоги на виборах».
Теми цього довгочиту:
Аналітика