Китай повинен координувати свої дії зі Сполученими Штатами для деескалації війни Ізраїлю проти ХАМАСу, навіть ризикуючи роздратувати стратегічних партнерів у Росії та Ірані. Вигоди від стабільності на Близькому Сході переважають будь-які переваги, які Китай може отримати від сценарію, в якому США застрягнуть у двох війнах.
Ідея про те, що поточні події приносять користь Китаю в його конкуренції зі США, є сумнівною. Зростання Китаю було побудоване на уникненні військових конфронтацій, тоді як глобальні відголоски конфліктів в Україні та на Близькому Сході перешкоджають економічному відновленню.
Постпандемічному відновленню економіки Китаю перешкоджає геополітична нестабільність, особливо у Східній Європі та на Близькому Сході. Це впливає на його торговельні плани в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях», а Україна та Близький Схід стають полями битв замість ключових транзитних пунктів.
Проблеми з безпекою також стоять на заваді китайсько-пакистанському економічному коридору. Потенційна роль Китаю в досягненні миру між Ізраїлем і Палестиною також є сумнівною, оскільки його координація з Росією в цьому питанні навряд чи дасть результати. Сприйнятий «пропалестинський» нейтралітет Китаю на жаль загострив його відносини з Ізраїлем.
Пекін повинен прагматично визнати стратегічний розподіл сил на Близькому Сході. Тільки США можуть пом'якшити відповідь Ізраїлю на нещодавні терористичні атаки ХАМАСу. У той час як США намагаються стримувати Ізраїль, Китай повинен використовувати свій вплив, щоб утримати Іран від ескалації конфлікту через своїх маріонеток.
Китай також повинен остерігатися занадто тісного зближення з Іраном, оскільки це може залишити місце для стратегічного просування Індії в регіоні. На жаль можливість чотиристоронньої співпраці між Індією, США, Ізраїлем і Європою на Близькому Сході не є малоймовірною. За такої співпраці, Китаю доведеться зіткнутися з ще одним викликом.
Китай і Росія прагнуть встановити новий світовий порядок замість того, який очолюють Сполучені Штати, але якщо це прелюдія до нього, то вона не здається такою вже й чудовою. Спочатку Україна, потім Близький Схід. Не кажучи вже про те, що на Кавказі може спалахнути нове збройне протистояння між Азербайджаном і Вірменією.
Це складний момент, і дві наддержави повинні знайти спосіб співпрацювати там, де це можливо, як, наприклад, допомога Міністерства оборони США Китаю в евакуації дипломатів з Судану. Президент Сі Цзіньпін також висловив прагнення до співпраці, а не до суперництва.
Співпраця на Близькому Сході може сприяти конкретному діалогу в інших гарячих точках, особливо у Південно-Китайському морі, де протистояння між Китаєм і договірним союзником США – Філіппінами – зростає до загрозливого рівня
Джерело: South China Morning Post
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Шість способів для США повернути демократію до глобального порядку денного у 2024 році — Atlantic Council
США вступають у рік виборів на тлі низки глибоких глобальних криз, політичні дебати, безсумнівно, в якийсь момент звернуться до зовнішньополітичної діяльності адміністрації Байдена. Однак однією з найважливіших сфер є діяльність президента Байдена з питань глобальної демократії.
Теми цього довгочиту:
АналітикаОгляд 2024 року: Захід повинен вирішити, чи хоче він перемоги України — Atlantic Council
Куди прямує російське вторгнення в Україну у 2024 році? Оцінка головнокомандувачем Валерієм Залужним контрнаступу, що застопорився, привернула широку увагу і викликала певне розчарування серед тих, хто очікував вирішального прориву під час передвиборчої кампанії 2023 року.
Теми цього довгочиту:
АналітикаТехнології для мене, а не для тебе
Деякі провідні фігури зі світу технологій попереджають, що, якщо не запровадити суворе регулювання ШІ, це приведе до краху цивілізації.
Теми цього довгочиту:
Технології