Загальний економічний вплив Китаю серед 14 залежних від допомоги острівних країн регіону втрачає свої позиції через кращі кредитні умови, які пропонують союзники США, особливо Австралія, йдеться в аналізі проведеному Lowy Institute.
Зосереджена увага до стратегічної конкуренції в південній частині Тихого океану посилилася після того, як минулого року Китай уклав пакт про безпеку з Соломоновими островами, що підвищило перспективу китайського військово-морського плацдарму в регіоні.
Китай збільшив допомогу Соломоновим островам і сусідній Кірибаті після того, як вони перейшли під дипломатичну лояльність до Пекіна з самокерованого Тайваню у 2019 році.
Сполучені Штати намагаються протидіяти китайському впливу в регіоні за допомогою додаткової дипломатичної та економічної участі. Президент Джо Байден нещодавно приймав лідерів тихоокеанських островів у Білому домі.
Загальна допомога Китаю острівним державам у 2021 році склала 241 мільйон доларів. У цьому році продовжилася тенденція до зниження китайських грантів і кредитів деяким з найбільш залежних від допомоги країн світу з моменту досягнення Китаєм пікового показника в 384 мільйони доларів у 2016 році.
У звіті переглядаються попередні щорічні внески Китаю на основі додаткових даних, але зберігається тенденція до зниження. Це відображає стратегічні зміни, спрямовані на зниження ризиків, зміцнення політичних зв'язків і підвищення прибутковості капіталу.
Китайська допомога Тихоокеанському регіону в розмірі 3,9 мільярда доларів з 2008 року була спрямована в першу чергу на країни, які мають офіційні дипломатичні зв'язки з Пекіном. До них належать Острови Кука, Фіджі, Мікронезія, Ніуе, Папуа-Нова Гвінея і Самоа.
Оскільки Китай надає офіційне фінансування розвитку лише підгрупі країн Тихоокеанського регіону, він може відігравати значну роль у цих країнах, що суперечить його помірній частці в загальному обсязі регіонального фінансування.
Китай був лише третім найбільшим донором допомоги Тихоокеанському регіону після Австралії, яка надає 40%, та Азійського банку розвитку. Внесок Китаю з 2008 року становить 9%.
Зменшення китайської допомоги викликане відсутністю зацікавленості урядів країн Тихоокеанського регіону в китайських кредитах, через які країни Тихоокеанського регіону, зокрема Тонга, опинилися у борговій ямі. США попередили, що китайське фінансування є борговою пасткою для бідних країн, яка загрожує їхньому суверенітету.
«Цілком очевидно, що інтерес урядів країн Тихоокеанського регіону до китайських кредитів, зокрема, інфраструктурних, знизився. Вони просто не витримують конкуренції», – сказав дослідник Райлі Дюк.
Десятиліття тому на Китай припадала третина інвестицій в інфраструктуру на тихоокеанському ринку, але з того часу ця частка скоротилася вдвічі.
Джерело: AP News
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
100 років Турецькій Республіці: що станеться зі спадщиною Ататюрка
У 1923 Мустафа Кемаль Ататюрк проголосив Турецьку Республіку. Вона повинна була стати західною, сучасною, світською та мирною. Політика Туреччини при Ердогані багато в чому суперечить реформам праотця турків.
Теми цього довгочиту:
ТуреччинаНовий світовий порядок: від воюючих держав до громадян — Social Europe
Пол Мейсон: “Одиницями нового світового порядку більше не мають права бути держави з їхніми суперечливими «національними інтересами», а громадяни, об’єднані своїми універсальними правами. Потрібні будуть десятиліття інтелектуальних зусиль, аби зробити новий світовий порядок.”
Теми цього довгочиту:
АналітикаВійни на виснаження: хто і як у них вигравав — BBC
Російські прориви колонами бронетехніки та маневрена оборона українців першого місяця великого вторгнення змінилися "вогневим валом" та масованими штурмами армії РФ, а також вдалими наступами українських сил на Харківщині й Херсонщині восени 2022 року.
Теми цього довгочиту:
Аналітика