Жорсткі, образливі та жорстокі слова й дії спричиняють сплеск у крові таких самих хімічних елементів, що й при фізичному болю.
Тож фраза «Ти просто не реагуй на це», коли всередині здіймається буря емоцій, у цьому випадку дуже погано працює.
Стриматися зараз - це як якби вам прищемили палець, а ви і при цьому не повинні показувати будь-якої реакції.
«Не реагуй» - ці слова простіше сказати, ніж так і зробити.
Наш організм живе за своїми законами, він неодмінно видасть реакцію.
Згадайте, коли вас хвалять, підбадьорюють, кажуть слова любові, усередині вас стає тепло і приємно, на обличчі сама собою з’являється посмішка.
А коли ви чуєте на свою адресу злі слова, коли бачите, що назріває конфлікт, то всередині у вас усе стискається, серце калатає, навіть тиск піднімається.... І якщо в такому випадку зробити вигляд, що нічого не сталося, то емоція ніби «запечатається» в тілі.
Після того ви випадку ви знову і знову повертатиметеся до цього епізоду, проживатимете принизливі хвилини, коли не відповіли своєму кривднику.
Будете нескінченно подумки програвати ситуацію, де всі наступні рази ви, звісно, виходите переможцем: знаходите влучні слова, переводите все в жарт, гідно та впевнено відповідаєте, відстоюєте свої особисті кордони. І у вас буде відчуття: ви змогли себе захистити.
Більше того, невиплеснута агресія запустить програму саморуйнування - ваше тіло страждатиме.
Не можна передбачити, який орган відгукнеться на ваші думки та сильні емоції, але тілесна реакція буде однозначно. Наприклад, у когось болітиме горло, у когось – скрутить шлунок або ж голова розколюватиметься від болю.
Тому в тих ситуаціях, де порушують ваші кордони, коли вас ображають, важливо давати реакцію.
Адекватно, гідно для себе.
Наприклад, на недоречне питання – дати зустрічне «З якою метою цікавишся?».
Або ж в іншій ситуації відповісти «Я нікому не дозволяю із собою так розмовляти».
Врешті решт ви маєте повне право послати прямим текстом.
Додам: в першу чергу оцінюйте контекст – в якій ситуації ви знаходитеся, що буде зараз доречно проявити здорову агресію та захистити свою гідність, чи це безпечно для вас.
Також прислухайтеся і до себе: чи ви можете впоратися, чи є у вас зараз сили вступити в конфлікт чи навіть просто впевнено окреслити свої кордони.
Якщо ж ситуація давно була в минулому, але ви все ще продовжуєте думати про це, вона вас чіпляє, її завжди можна «перепрожити» (і краще це робити з фахівцем). Щоб більше до цього питання не повертатися, сприймати його як факт.
Минуле не можна стерти чи змінити, і згадуючи деякі речі, вам буде сумно.
Але всередині у вас буде сила, досвід, знання, і ви вже не будете подовгу зависати у спогадах.