Краківські бублики

Перша згадка про краківські бублики, що дійшла до нас, відноситься до правління короля Владислава II Ягелло (Ягайла) і королеви Ядвіги. У придворних записах від 2 березня 1394 року зазначено: "Dla królowej pani pro circulis obrzanky 1 grosz" (з пол. - "Для королеви на бублики 1 гріш"). При цьому використано як польське слово obrzanky, так і латинське circuli.

1496 року король Ян I Ольбрахт надав гільдії пекарів Кракова монополію на випікання білого хліба, включно з бубликами. Ця монополія діяла аж до Яна III Собеського. 1611 року було врегульовано порядок продажу бубликів у межах міста.

22 січня 1802 року було видано указ, згідно з яким будь-якому пекарю дозволялося пекти бублики, якщо наставала його черга серед тих пекарів, кому це було дозволено. Пекарів, які мають право пекти бублики, обирали за допомогою жереба. Ймовірно, звичай жеребкування було припинено 1849 року.

Крамнички, що продавали бублики, відкривалися до шостої години ранку. Якість і свіжість випічки контролювала гільдія. Також аж до 1950-х років бублики продавали безпосередньо з плетених кошиків.

У наші дні за добу в Кракові продають близько 150 000 бубликів.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.7KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається